dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie Dekarz i naprawa dachu

    Witam. Nie wiem czy dobry wątek, więc w razie potrzeby proszę o przeniesienie.
    Półtorej roku temu dekarz pokrył wiezbe blachodachowka "tysenia" mój dach. Wykonał wszystkie obróbki, obróbki ogniomurow i rynny. Od czasu założenia pokrycia był już 5 razy na naprawie gdyż dach przeciekal w miejscach styku pokrycia z ogniomurem. Przy ostatniej naprawie wymienił wszystkie obróbki tychże miejsc z większym zakładem. Było sucho bardzo długo. I nagle ppgoda zrobiła test i znów przecieka w jednym miejscu. Moje pytanie brzmi, czy prawnie mam prawo zawołać innego dekarza a za naprawę wystawić obecnemu dekarzowi rachunek? Nie wiem juz co mam robić, gdyż zaczynam mieć wątpliwości czy miejsca w których był przeciek wytrzymają te 20 lat.. Dach jeszcze nie ocieplony ale boję się że on nie zlikwiduje problemu. Dziękuję za pomoc

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    PRoszę zapodać zdjęcia z zewnątrz tak aby można było zlokaliwać przyczynę i dać jakieś wskazówki dekarzowi

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Był dekarz i wyciek nastąpił na obróbce blacharskiej ogniomuru tzw. Czapce. Łączenie blachy na tej czapce jest na felc lecz przy skrajnym brzegu felcu róg jest uszczelniony silikonem gdyż jak twierdzi dekarz jest to miejsce którego w iny sposób nie można uszczelnic. Nie wiem czy tak może być

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Różnie jest. Jakby było połączone na podwójny rąbek stojący to za taki ogniomur w robociźnie jest droższy co najmniej 4 razy.; ) Kolejna opcja to zrobić blachy na zakład bez felcu, lub zrobić ogniomur ze spadem do dachu + felc zrobiony ze skosa np 5 cm tak aby woda spływała na dach i wiadomo wysunięty za mur od strony dachu minimum 4 cm

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Opcja padła na zakład blachy bez felcu. Zobaczymy co będzie jak dekarz wykona swoją powinność

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Na ogniomurze pod blachą powinno być szczelne krycie wstępne i nie byłoby problemu. Wiedza Twojego dekarza jest trochę miałka. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Na ogniomurze pod blachą powinno być szczelne krycie wstępne i nie byłoby problemu. Wiedza Twojego dekarza jest trochę miałka. Pozdrawiam.
    Wiedziałem to przy pierwszej poprawce, ake teraz to już po ptokach i musi robić aż zrobi..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony