dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Remont łazienki. Proszę o porady.

    Witam serdecznie! W najbliższych dniach czeka mnie remont łazienki. Jako że fachowcem nie jestem chciałbym się was poradzić. A więc sytuacja wygląda tak jak na zdjęciach:








    Plan jest taki aby na wszystkich ścianach aż pod sam sufit położyć płytki. Oprócz pralki wszystko do wymiany. Wanna narożna z obudową,szafka z umywalką i oczywiście tron Wszystko zacząłem od drzwi, jutro pewnie wymiana okna a po niedzieli już ruszam z grubej rury.

    Mam zamiar zostawić stare płytki, trzymają sie dobrze, nie słychać głuchych stuków a ta łazienka remontu nie widziała co najmniej 25 lat poza malowaniem ścian.
    Na jednym zdjęciu widać ok 5 cm gzyms ,gdzie płytki łączą sie z gołą scianą i tak jest na dwóch ścianach a na pozostałych dwóch gzyms ma niecałe 2 cm.
    Teraz pytania do was:
    Czy chcąc zgrać wszystkie ściany w pionie mogę tam gdzie jest wiekszy gzyms przykręcić GK na drewnianych listwach a tam gdzie mniejszy wyrównać tynkiem?
    Czy ułożyć wszystkie płytki (podłoga i ściany)przed wstawieniem wanny?
    Od czego w ogóle powinienem zacząć i na co zwrócić uwagę?
    Nie mam dużego doświadczenia, jednak pewne rzeczy potrafię sam zrobić ale potrzebuje porady. Płytki tylko raz w życiu położyłem u siebie w remontowanej kuchni i tylko na podłodze.
    Wszelkie porady i uwagi mile widziane.Myślę ,że z waszą pomocą uda mi się to zacząć i doprowadzić do końca
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Prace należy rozpocząć od usunięcia z łazienki wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Jeśli przeróbkom będzie również poddawana instalacja hydrauliczna lub elektryczna, to te działania powinny zostać wykonane w pierwszej kolejności. Wannę można wymierzyć i zaznaczyć miejsca, do których trzeba będzie ułożyć płytki – zwracając jednocześnie uwagę na to, czy wanna zmieści się po ich montażu.

    Na ścianach, gdzie chce Pan ułożyć nowe płytki polecam oczyszczenie podłoża i zastosowanie gruntu Śnieżka Acryl-Putz® GK 42, aby stworzyć warstwę sczepną. Grunt zapewnia doskonałą przyczepność na podłożach gładkich, ułatwia klejenie płytek. Umożliwia to jego specjalna receptura, w składzie której znajduje się m.in. odpowiednia żywica, a także kruszywo kwarcowe nadające powłoce szorstką strukturę. Przy gzymsach rekomendowałbym zamontować zieloną płytę gipsowo-kartonową na klej gipsowy Śnieżka Acryl-Putz® KG 31. Jest to rozwiązanie łatwe, szybkie i pozwalające na dopasowanie nowych płyt do starych płytek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony