dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Problem z dużą ilością powietrza w instalacji c.o.

    Witam wszystkich forumowiczów w czasie - już - okresu grzewczego Zwracam się z małym zapytaniem, które mnie nurtuje. Niedawno stałem się posiadaczem kotła na ekogroszek z podajnikiem 15kW. Z kotła jak na razie (odpukać) jestem zadowolony. Spalanie na poziomie niecałe pół worka na dobę przy temp. w domu 21-23 i w okolicy 0 na zewnątrz. Dom około 120m2. Rzeczą, która nie daje mi spokoju jest duża ilość powietrza jakie wytwarza się chyba w kotle na wymienniku. Co jakiś czas z kotła wydostaje się duża ilość powietrza, rozchodzi się po grzejnikach i zanika... Nie zauważyłem aby miało to jakieś skutki w jakości grzania, poza oczywiście doznaniami dźwiękowymi Co dziwne grzejniki się nie zapowietrzają. Czy takie spore ilości powietrza, które gromadzą się w kotle są w jakiś sposób dla niego szkodliwe? Czy dodanie może nie wiem - inhibitora, zredukowałoby choć trochę ten efekt? Czy też borykacie się z takimi problemami u siebie w instalacjach?

    Pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    _papa_

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Sierpc
    Kod pocztowy
    09-200
    Posty
    50

    Domyślnie

    Świeża woda wodociągowa zawiera w sobie sporo powietrza. Podgrzewając wodę powodujesz jej odgazowanie. Normalny proces i nie ma co się nim przejmować. Za jakiś czas problem z powietrzem ustąpi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony