dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Piec gazowy pytania laika

    Witam wszystkich serdecznie, jestem nowym użytkownikiem forum dlatego proszę o wyrozumiałość. Dziś nastał dzien, w którym wymieniłem piec na ekogroszek na piec gazowy kondensacyjny firmy immergas o mocy 24kW.
    Piec do ogrzania ma 2 połączone budynki, jeden 10 letni drugi stary. W nowym budynku temperatura została osiągnięta bardzo szybko i długo się utrzymuje, natomiast w budynku starym (ocieplony jest) większość kaloryferow jest żeliwnych. W starym budynku nikt na co dzień nie mieszka (mieszkali tam moi dziadkowie) i zależy mi jedynie na tym, aby nie pojawiła się tam wilgoć.
    Oba budynki posiadają niezależne obiegi, w momencie gdy włączyłem w starym budynku jedynie kaloryfery, które nie są żeliwne to dosyć szybko temp spadała i piec często się załącza.
    Znajomy powiedział mi że, kaloryfer żeliwny ma wpływ na żywotność pieca gazowego (dlatego są "skręcone") - skraca jego żywotność. Czy to jest prawda? Dodatkowo zastanawiam się jaką temp ustawić na piecu? Czy są jakieś rady jak obchodzić się z tym piecem? Serwisant ustawił mi temp wody na 45 stopnie, natomiast temp ogrzewania centralnego to 60 stopni. Dodatkowo jaka temp w tym starym budynku będzie optymalna, aby zapobiec pojawieniu się wilgoci? W niedalekiej przyszłości stary budynek będzie przechodził generalny remont i wszystkie kaloryfery żeliwne będą wymionone, ale to po okresie grzewczym.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Repik Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie, jestem nowym użytkownikiem forum dlatego proszę o wyrozumiałość. Dziś nastał dzien, w którym wymieniłem piec na ekogroszek na piec gazowy kondensacyjny firmy immergas o mocy 24kW.
    Piec do ogrzania ma 2 połączone budynki, jeden 10 letni drugi stary. W nowym budynku temperatura została osiągnięta bardzo szybko i długo się utrzymuje, natomiast w budynku starym (ocieplony jest) większość kaloryferow jest żeliwnych. W starym budynku nikt na co dzień nie mieszka (mieszkali tam moi dziadkowie) i zależy mi jedynie na tym, aby nie pojawiła się tam wilgoć.
    Oba budynki posiadają niezależne obiegi, w momencie gdy włączyłem w starym budynku jedynie kaloryfery, które nie są żeliwne to dosyć szybko temp spadała i piec często się załącza.
    Znajomy powiedział mi że, kaloryfer żeliwny ma wpływ na żywotność pieca gazowego (dlatego są "skręcone") - skraca jego żywotność. Czy to jest prawda? Dodatkowo zastanawiam się jaką temp ustawić na piecu? Czy są jakieś rady jak obchodzić się z tym piecem? Serwisant ustawił mi temp wody na 45 stopnie, natomiast temp ogrzewania centralnego to 60 stopni. Dodatkowo jaka temp w tym starym budynku będzie optymalna, aby zapobiec pojawieniu się wilgoci? W niedalekiej przyszłości stary budynek będzie przechodził generalny remont i wszystkie kaloryfery żeliwne będą wymionone, ale to po okresie grzewczym.
    Pozdrawiam
    takiej głupoty nie słyszałem żeliwne grzejniki są idealne do kotła kondensacyjnego, ale że w Polsce mało kogo stać na grzejniki żeliwne to wciska się kit inwestorom.
    To prawie jak "polityk" ten twój instalator niech się douczy nie wie co mówi nauczyli go sprzedawać g..............
    Ostatnio edytowane przez kaju ; 29-11-2019 o 22:38

  3. #3

    Domyślnie

    Super informacja. Czyli jeżeli dzień przed montażem pieca gazowego, na starym piecu wszystkie grzejniki żeliwne działały, nie mam się czego obawiać, rozumiem że to iż te kaloryfery "zanieczyszcza" piec to mit? Jeszcze jakby ktoś dał porady co do temperatury jaką na piecu ustawić to byłbym bardzo wdzięczny. Wciąż próbuje różnych opcji, a więc można powiedzieć że ciągle uczę się tego pieca. Obecnie mam 50 stopni i wydaje się, że przy obecnych temperaturach jest to najlepszy kompromis pomiędzy długością grzania a ciepłem wewnątrz budynku.

  4. #4

    Domyślnie

    Na powrocie przed kotłem należy zastosować filtro odmulnik np. firmy Giacomini a co do temperatury to dziwne ,że nie masz czujnika t.z. i ustawioną krzywą grzewczą oraz regulatory temperatury wewnętrznej dla obu budynków - dziwna instalacja (zrobione byle jak)

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Zawilgocenie budynku zależy od wentylacji i żródeł wilgoci . W saunie jest ciepło i wigotno.

  6. #6

    Domyślnie

    Regulatory temp są w obu budynkach, oba budynki za grzane niezależnie. Jutro skontaktuje się z osobą, która mi wymieniał piec aby uzyskać informację czy można dołożyć jeszcze ten czujnik temp zewnętrznej. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Chętnie się dowiem więcej porad jakbyście mieli jeszcze jakieś.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony