dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Kręcenie płyt gipsowych bezpośrednio do muru

    Chce wykonać tynki suche, najpierw miałem pomysł aby kleic płyty na placki, później pomyślałem że skoro ściany są równe i idealnie trzymają pion to może by na grzebień przykleić
    Teraz przyszedł mi do głowy nowy pomysł, a mianowicie żeby kółkami rozporowymi przykrecic je bezpośrednio do muru
    Odcialbym kołnierzyk (żeby się schował całkowicie) od kółka i wywiercil dziurę na niego w plycie i murze jednocześnie i kręcił czarnymi wkretami do płyt gipsowych
    Co sądzicie o takim rozwiązaniu (oczywiście chce zachowac dylatacje 1cm od dołu i od góry aby płyty nie dostawał naprężeń od pracy budynku)
    Dom z betonu komórkowego

  2. #2

    Domyślnie

    Kleiłem parę płyt do bk na grzebień i wydaje mi się, że to jednak lepsze rozwiązanie.
    - Mechanicznie, bo przylega po całości, a nie tylko trzyma się w kilku punktach.
    - Akustycznie, bo płyta spaja się z murem i całość jest cicha.
    - Biologicznie, bo nic Ci nie zamieszka w tej przestrzeni

    Montaż na kołki wydaje się szybszy, ale montaż na klej gipsowy przebiega całkiem sprawnie i jeśli ściany są równe, to łatwo to ogarnąć.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  3. #3

    Domyślnie

    No to może zrobię to na klej na grzebieniu i dodatkowo kilka wkrętów dla pewności

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrian882 Zobacz post
    No to może zrobię to na klej na grzebieniu i dodatkowo kilka wkrętów dla pewności
    Po co ci te wkręty ? Masz równe ściany to na grzebień a jak nie równe to na placki, ten klej wytrzyma 10 razy tyle co twoje śruby.

  5. #5

    Domyślnie

    Swoją drogą do betonu komórkowego da radę i bez kołków. Wkręt wchodzi jak w masło (albo jak w płytę gipsową).

    Ale ja też proponuję grzebień. Nie musi być nawet na całej powierzchni.

  6. #6
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Montaż płyt na elastyczny klej gipsowy jest lepszym rozwiązaniem i niekoniecznie zabiera więcej czasu. Rekomenduję wykorzystać klej gipsowy Śnieżka Acryl-Putz® KG31. Klej jest łatwy w przygotowaniu i aplikacji, charakteryzuje się długim czasem obróbki pozwalającym na swobodne ustawienie płyty w pionie. Oczywiście przed płytowaniem koniecznie trzeba odpylić i zagruntować powierzchnię. Polecam w tym celu wykorzystać grunt polimerowy Śnieżka Acryl-Putz® GU40.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony