dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Malowanie ścian pistoletem

    Cześć.
    Temat był co prawda poruszany na forum, ale w latach 2006-2010. Od tego czasu chyba sporo się zmieniło.

    Co wiecie/sądzicie o malowaniu ścian pistoletem? Czy jest to tylko gadżet, czy realnie pomaga w pracy?
    W najbliższym czasie zabierze mi się do malowania mieszkanie, dom, dom rodziców itp. na pewno trochę m2 tego wyjdzie. Malowanie różnego rodzaju emulsjami.

    W moim budżecie mogę kupić np. Wagnera W400. Czy będę z zakupu zadowolony czy niepotrzebnie wyrzucę kasę?

    Może macie doświadczenie z jakimś sprzętem w granicach 400-500zł?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Okocz Zobacz post
    Co wiecie/sądzicie o malowaniu ścian pistoletem? Czy jest to tylko gadżet, czy realnie pomaga w pracy?
    Jak masz do pomalowania zakamarki (np. jakieś półki z GK czy jakieś ażurowe konstrukcje) , to oszczędza sporo czasu. Trzeba bardzo dokładnie zabezpieczyć wszystko, bo pyli bardzo i ten pył potrafi daleko polecieć - więc tu trzeba poświęcić więcej czasu, niż przy wałku. Z niektórych powierzchni ten pył schodzi po wyschnięciu łatwo, ale z niektórymi jest kłopot. Jak chcesz, to chętnie się pozbędę Wagnera W625 którym pomalowałem pomieszczenie tylko techniczne i kuchnię.

  3. #3

    Domyślnie

    Podobno wagner W400 może nie dać rady przy gęstych farbach lateksowych. Mam wagnera 575, kosztował około 700zł i przy rozcieńczeniu farby o 10-20% bez problemu da się malować. Co do oklejania to jest trochę więcej niż w przypadku wałka, do taśmy musimy dokleić jeszcze papier żeby nie pomalować okien, parapetów itd. Szybkość pracy- pokój 10m2 malowałem 26 minut, na spokojnie, czas liczony łącznie z uzupełnianiem zbiornika na farbę. Dodatkowym plusem pistoletu jest to, że w przypadku starego budownictwa, podczas malowania wałkiem, powłoka potrafi odkleić się od ściany, przy pistolecie tego nie ma. Jeśli masz sporo do malowania a nie chcesz spędzić przy tym dwóch kwartałów to moim zdaniem warto.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Magmag84

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-110
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć, ja zapłaciłam ok 800 zł, a to moje spostrzeżenia i efekt https://youtu.be/DXYCkGy_4co

  5. #5

    Domyślnie

    To co zaoszczędzi się na malowaniu traci sie na obklejaniu wszystkiego, wlącznie z całymi oknami, podłogami, meblami których nie dało sie wynieść (zdemontować). Samo malowanie jest przyjemniejsze (oprocz sufitów).
    Generalnie żaden to wynalazek i wiekszość domu wolałem malować wałkiem.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o W400 to raczej gadżet. Pożyczyłem ten wynalazek gdy wykańczałem garaż ale po pomalowaniu jednej ściany przeprosiłem jednak wałek.
    Gęstą farbą nie pomalujesz a rzadką będzie trzeba to robić kilkukrotnie. Przy odświeżaniu pomieszczeń dochodzą jeszcze zabezpieczenia. Zamiast inwestować przeznacz część budżetu na dobry wałek i rolkę do narożników.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Dobry agregat do malowania to kilka ładnych tysięcy.
    Jak się zastanawiacie czy malować zabawką z Lerła to lepiej i szybciej wałkiem...

  8. #8

    Domyślnie

    Fajna opcja. Zero struktury a po wałku coś tam zawsze widać.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony