dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Normalne zjawisko fizyczne: materiał - czyli blacha - kurczy się na zimnie. A jak się kurczy to skraca. A jak płaszcz zewnętrzny jest krótszy niż wewnętrzny to następuje wygięcie w łuk.

    Drewno pracuje inaczej: kurczy się od ciepła, czyli ugięcia następują w stronę ciepła, czyli narożniki mamy doszczelnione (chyba że to drzwi otwieranie do wewnątrz).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #22

    Domyślnie

    Panowie, mnie w ostatnie mrozy próg zamarzł w tych drzwiach. mimo ze postawione na profilu "ciepły próg" z tworzywa...
    te drzwi to porażka. pizga z kazdej strony.
    tylko pytanie jak je uszczelnić.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Nie znam z praktyki aktualnych wytworów Gerdy by móc coś jednoznacznie powiedzieć czy też wyobrazić sobie w czym problem. Więc czysto teoretycznie:
    - jeśli próg zamrazł, to nie jest plastikowy (i dobrze) a metalowy.
    - jeśli to kwestia lodu osadzającego się z pary wodnej, czyli do facto z przewiewu, to sprawa jest jasna - w okolicy progu masz dziurę którą wlatuje zimne powietrze i tworzy się coś w rodzaju sopla. Trzeba poszukać miejsca nieszczelności i wtedy pomyśleć co zrobić.
    Także wypada paść na kolana przed drzwiami i popatrzeć.

    Osobna kwestia, to dlaczego dom ciągnie powietrze z drzwi. Widocznie go potrzebuje do wentylacji..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #24

    Domyślnie

    To po kolei
    1.wracajac do domu stanąłem na próg zaśnieżonym butem. Śnieg został i częściowo stopił się a częściowo został na progu i utrzymywał się przez okres mrozów.
    2.prog jest w zestawie z ościeżnica, aluminiowy na podbiciu z tworzywa, dodatkowo posadowiony jest na profilu z tworzywa tzw ciepłym progu. Właśnie by uniknąć mostków. Sam ciepły próg z tworzywa to jakieś 8cm wysokości na całą szerokość progu ościeżnicy.
    3. Dom posiada rekuperacje, z opcją kominka czyli pompuje więcej niż wywiewa. A czemu wieje przez drzwi? Z różnicy temeperatur i przez to że wiatr wieje w drzwi a drzwi są nieszczelne.
    Tak pochylalem się nad drzwiami stąd mój post. Uszczelki dolegają dziur nie widzę. Ale czuć że bije chłodem od miejsca gdzie była przygoda ze śniegiem.

  5. #25

    Domyślnie

    Jednak uszczelka nie dolega od strony klamki. Próbowałem właśnie wyregulować na zawiasach. Widzę że zmniejszyłem przewiew w dolnej części od strony kłami ale wciąż jest. Dużo mniejszy(minimalny) jest na dole przy zawiasach. Zauważyłem też że jednak po stronie klamki nie dolega wewnętrzna uszczelka. Można z powodzeniem włożyć kartkę papieru między uszczelkę skrzydło. Ale żadna regulacja na zawiasach nie pomaga już.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Z opisu wynika, że masz zimną sferę wokół drzwi, szczególnie pod nimi (to naturalne i uzasadnione - drzwi wokół progu są zwykle najsłabiej uszczelnione i zawierają często przerwy w ciągłości uszczelek).

    Chyba znalazłeś przyczynę. Zwykle drzwi mają regulację siły docisku na zaczepie zamka. Jeśli nic nie pomaga, to zostają tzw. uszczelki serwisowe (śledząc jakieś dyskusje dowiedziałem się, że takie istnieją, np. w KMT).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #27

    Domyślnie

    Finlandia, dziękuję za odpowiedź.
    Co to KMT?

    próbowałem wyregulować rygiel zamka elektrycznego(od środka mam klamkę, od zewnątrz pochwyt staly) ale tutaj też nic nie zdziałam oprócz tego że musiałbym mocno trzaskać aby się jezyczek zahaczył o zamek w futrynie, co i tak nikły wpływ miało na wewnętrzna uszczelkę.
    Czyli sugerujesz wymienić uszczelkę na "grubszą" po stronie klamki?
    Może prosta metoda ale działa - odpaliłem zapalniczkę tam gdzie czułem że coś wieje, i faktycznie płomień się rusza w lewym i prawym dolnym rogu, najbardziej od strony klamki.
    Ostatnio edytowane przez Edekzelian ; 23-01-2021 o 13:07

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    KMT to konkurencyjna firma i raczej uszczelka nie będzie pasowała. Sugerowałem zadzwonić do serwisu Gerda i popytać o takie coś.

    Drzwi z pochwytem. I wszystko jasne. One praktycznie nigdy nie będą tak szczelne jak klasyczne.

    Kolejna sprawa - skrzydła się wyginają i mogą tam nie dociskać. Dlatego ja zawsze do dobrych drzwi polecam zamki listwowe, zwłaszcza automatyczne które zawsze dociskają drzwi po całej wysokości.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony