dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Gerda NTT REVO 75 - nieszczelne jak sito

    Witam wszystkich,

    Chciałbym podzielić się opinią na temat drzwi z tematu. Z racji, że budujemy dom energooszczędny, przy zakupie drzwi zewnętrznych głównym kryterium była izolacyjność. Z tego względu zdecydowaliśmy się na drzwi gerda.

    Producent deklaruje parametry jak dla dobrych okien pasywnych.
    W pełnej opcji kosztowały 6 tys, założyliśmy, że w tej cenie musi być dobrze.

    Niestety drzwi są jak sito.
    Pomijając to, że dmucha dookoła drzwi, to nawet szyba w skrzydle jest nieszczelna - a dokładnie jej obsadzenie. W wietrzną pogodę czuć tam powiew wiatru - dolna część.

    W załączniku zdjęcia z kamery termowizyjnej. Temp na zewnątrz ok 5 stopni. W porównaniu do okien Adams o podobnym współczynniku, te drzwi to porażka.

    Napisałem do instalatora i czekam na odpowiedź, choć to raczej nie jego wina, a producenta.
    Zakres regulacji się skończył, drzwi nie można już dociągnąć. A nawet gdyby się dało, to nie wiem z jaka siła musiałbym je zamykać, jak już teraz trzeba je dość mocno trzepnac.

    Ktoś miał podobne doświadczenia z tym modelem?

    Temperatura na zewątrz ok 5 stopni i wiatr:


    Lewy dolny róg:


    Lewy górny róg:


    Dół wbudowanej szyby:


    W takim porównaniu, brama, która znajduje się po tej samej stronie budynku wypada lepiej - a jednak brama to inna liga energooszczędności:


    W najzimniejszym miejscu też miała 11 stopni, ale to przez konstrukcje i mostki. Zero przedmuchów.

    No i dla porównania okno o podobnych parametrach izolacyjności - ta sama strona budynku. Zero jakiegokolwiek przedmuchu, a najzimniejszy punkt to styk szyby z ramą - 19 stopni...


    I na deser film:
    https://youtu.be/HHMMvV8fluQ
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Drzwi Gerda i dobre parametry?? Co z tego, że podają dobre Uw, jak i tak najważniejsza jest SZCZELNOŚĆ (czyli parametr przepuszczalności powietrza o którym ani słowa na ich stronie)...
    Teoretycznie można mieć super Uw i fatalną szczelność, czego przykład praktyczny jest u Ciebie.

    Wady są pewnie do naprawienia. Doszczelnić mocowanie pakietu szybowego (zwykle jest to wycięta dziura i w nią włożona luźno szybka zamocowana na ścisk dwoma listewkami z pcw.
    Nieszczelności na obwodzie mogą wynikać z ugięcia skrzydła. Wystarczy 1-2 mm by się pojawiły przewiewy. A "norma" którą zasłoni się producent to pewnie 3-4 mm.. .
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ale bez dobrej szczelności, nawet bez wiatru nie ma szansy na zachowanie Uw. Podejrzewam, że na mrozie będzie tam tragedia.

    Zobaczymy jak do tego podejdzie producent.

    Tak to trochę wygląda, jakby szkrzydło było w rogu lekko odgięte... Ale generalnie same uszczelki to jakaś lipa. Nie dość, ż jest jeden zestaw, to już teraz trzeba nieźle klepnąć drzwiami żeby samozamykacz załapał.

    Przydałyby się uszczelki o zupełnie innej konstrukcji oraz zdecydowanie bardziej miękkie.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Ale bez dobrej szczelności, nawet bez wiatru nie ma szansy na zachowanie Uw. Podejrzewam, że na mrozie będzie tam tragedia.
    ...
    Nie znam metodologii badań, ale z założenia Uw a przepuszczalność powietrza w parze idą tylko z hasłem "ciepło" a nie Uw. Technicznie to zupełnie inne parametry. Czy płyta styropianu jest ciepła ? na pewno. No to spróbujmy się nią nakryć i by chronić przed wiatrem.

    Więcej o szczelności kontra izolacyjność włącznie z wyliczeniami
    http://oknotest.pl/okna-energooszcze...-szczelne-2764
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    W przypadku okien zwracałem na to uwagę. W przypadku drzwi nie skupiałem się aż tak, bo wiadomo, że są częściej otwierane itd, ale żeby była taka lipa to w życiu bym nie pomyślał. W domku letniskowym drzwi drewaniane są bardziej szczelne.

    Najgorsze, że może być tak jak napisałeś, producent się wykpi normami, brakiem specyfikacji szczelności itd. A ja zostanę z kombinowaniem uszczelek z EPDM, żeby jako tako to działało....
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Szczerze ciekaw jestem odpowiedzi serwisu. Czy mnie mile zaskoczą, czy może dostaniesz (lub nie) jakieś ogólnikowe pismo z odrzuceniem zgłoszenia.

    Nie załadowały się wszystkie fotki, nie widać rzeczywistych, istotnych elementów, ale spróbuję co nieco zinterpretować:
    - strona zawiasowa wygląda dobrze. Czy może skrzydło da się przesunąć w stronę zamka?
    - narożniki wyglądają słabo co jest normalne, ale z drugiej strony po to się stosuje zamki listwowe, by poprawić szczelność drzwi. No chyba że tu nadal chodzi głównie o doznania antywłamaniowe. Zaczepy na dole i górze nie są regulowane?
    - przewiewy przy szybie - wspomniałem już wcześniej - zwykle to dziura wycięta w drzwiach, włożona szyba, zaciśnięta listwkami. Może wystarczy je uszczelnić.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Nawet jeżeli Gerda deklaruje jakąś szczelność produktu to to badanie jej nie podważy. To podstawowe badanie kamerą termowizyjną, które nam nie potwierdzi ani ich Uw ani ich szczelności.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ale tu nie trzeba nic badać jeśli wieje przez nie jak przez drzwi od stodoły... Wszystko zależy od podejścia do klienta..

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Z gerdy odpowiedzi brak.

    Dzisiaj sprawdziliśmy z montażystą czy drzwi są wypaczone. Jest lekka odchyłka od zewnętrznej strony ościeżnicy, a od środka jest równo. Uszelka przylega w miarę równo, ale niestety jak wiało tak wieje... Regulacjia od strony zamka to jakaś pomyłka. Jakby jej nie było...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,
    Mam ten model drzwi, są jako główne wejściowe (90-tki). Muszę przyznać, że w wiatrołapie w momencie jak przejeżdża samochód koło domu, to bardzo wyraźnie go słychać... Rzeczywiście, jakby coś było nie tak ze szczelnością. Sam również dość mocno zwracam uwagę na "szczegóły", począwszy od fundamentów poprzez ocieplenie podłóg, ścian, stropu, montaż okien (flagowy model Vetrex) choć pewnie do pasywnego domu mam daleko. W pokojach, czy kuchni od strony ulicy, przy wspomnianym przejeździe auta. jest cisza. Czyli wiem na pewno, że okna spełniają swoją rolę.
    Gerda NTT Revo spodobały Nam się wizualnie, choć sprzedawca specjalnie ich nie polecał lecz nigdy nie ocenił ich w żaden krytyczny sposób, jak i użytkownicy niniejszego forum. Ich montaż, choć ponoć taki zaleca producent, bardzo mi się nie podobał (śruby wkręcane bezpośrednio w pustak ceramiczny.., porażka ). Ponadto, uszczelka z jednej strony przy ościeżnicy była wygięta, co ujęte zostało w protokole odbioru robót. Do dziś nic z tym nie zrobiłem.

    Dodam, że mam również drugie drzwi wejściowe, firmy Wikęd i muszę przyznać, że w samym użytkowaniu są o niebo lepsze, precyzyjniejsze, choć to był podstawowy model, a montaż odbył się na mocnych metalowych kołkach rozporowych, które za cholerę nie można wyrwać, mimo że kręcone w ceramikę.

    Kiedyś, choć pewnie Żona mnie wyśmieje, wypożyczę kamerę termowizyjną i poświecę tu i tam, ale tych drzwi się obawiam. Obym się mylił.
    Ostatnio edytowane przez Sandek ; 12-12-2019 o 22:31

  11. #11

    Domyślnie

    Pytanie jeszcze jaką normą PN:EN były robione badania i czy są różne wersje badań dla drzwi z szybą i bez szyby. Wspomniany wyżej Wikęd ma taki podział ale trochę pod kątem marketingowego parametru przenikania ciepła.
    https://wiked.pl/wp-content/uploads/...SKRZYDLOWE.pdf

    Nie ma niestety informacji jak zmieniają się pozostałe parametry dla drzwi z szybą i bez. Z tego co rozmawiałem z przedstawicielem Wikędu, to wartość podana dla drzwi z szybą jest uśredniona, bo mają oczywiście różnej wielkości szklenia w drzwiach.

    Kamera termowizyjna nie jest w cale takim złym pomysłem. Wystarczy nawet najprostsza kamera (nie aplikacja) z telefonu. Ja mam CATa S60 z termowizją. Nie jest to idealny sprzęt ale jakiś pogląd ogólny na sprawy rzuca.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ArtekG

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-277
    Posty
    3

    Domyślnie

    Również posiadam drzwi Gerdy, model Gerda NTT REVO 90 i zdecydowanie odradzam.

    Też mam problem ze szczelnością, choć wynika ona na tą chwilę z innej sytuacji.

    Na tą chwilę borykam się z problemem luzu ok.4mm od ościeżnicy. Luz występuje przy wciśniętej klamce i jednocześnie zaryglowanych drzwiach: tj. podchodzę do zaryglowanych drzwi i po zwolnieniu klamki mogę sobie nimi stukać 4mm szparą. Dokładnie ilustruje to poniższy filmik:

    https://youtu.be/RKr90DJ7XIM

    Mnie to przeszkadza, mnie taka estetyka oraz szczelność nie zadowala. W piwnicy mam bardziej spasowane drzwi i mniejszą szparę, w mieszkaniu też, u rodziców, u teściów, u sąsiadów też nie ma szpary miedzy framugą a drzwiami,a drzwiach z Gerdy za kilka tys. PLN jest.

    Dla firmy Gerda oraz autoryzowanych montażystów szpara nie stanowi problemu, jest prawidłowa, estetyczna i nie powoduje nieszczelności, bo szczelność bada się przy zamkniętych drzwiach, a nie takich którymi się szarpie..

    W rozmowach ze sprzedawcami ( dzwoniłem w kilka miejsc) nikt nie potwierdza, że taka szpara ma prawo występować, wręcz przeciwnie - sprzedawcy zapewniają, że opisana sytuacja nie powinna mieć miejsca.

    Przestrzegam więc i przestrzegać będę w kolejnych postach zainteresowanych zakupem drzwi Gerda - jeżeli 4mm szpara nie jest przez Was akceptowalna - omijajcie drzwi Gerda - bo dla Gerdy to oczywista oczywistość, że drzwi luz mieć mają.
    Ostatnio edytowane przez ArtekG ; 15-01-2020 o 13:27

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtekG Zobacz post

    Mnie to przeszkadza, mnie taka estetyka oraz szczelność nie zadowala. W piwnicy mam bardziej spasowane drzwi i mniejszą szparę, w mieszkaniu też, u rodziców, u teściów, u sąsiadów też nie ma szpary miedzy framugą a drzwiami,a drzwiach z Gerdy za kilka tys. PLN jest.
    .
    Ależ drzwi które nie są zamknięte (zwolniona klamka) nie muszą być szczelne.
    Oczywiście jest to niedopatrzenie konstrukcyjne i ten typ "po prostu tak ma". Gerda nie jest jedyną firmą z takim problemem, taki luz mniej lub bardziej występuje, chyba że zamek ma blokadę ruchu klamki (jak to jest w GU, ale tylko w Secury Automatic bo już zwykłe zamki typu MR2 mogę mieć podobnie jak na filmie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #14

    Domyślnie

    Dopóki nie obejrzałem tego filmiku, to nie wiedziałem, że tak można spartaczyć drzwi Naprawdę. Może być coś podobnej klasy znalazł w jakimś markecie, ale to też by trzeba było poszukać dobrze w alejce z modelami ~500zł. Tymczasem producent próbuje zaklinać rzeczywistość:

    Idealnie łączą najlepsze cechy drzwi metalowych - solidną, trwałą i wytrzymałą konstrukcję, najwyższy poziom bezpieczeństwa, estetykę z indywidulanym charakterem nowoczesnych drzwi dla najbardziej wymagających Klientów.


    @finlandia: mam wrażenie, że drzwi gerdy to nic nie muszą. Dlatego są takie jak widać.

  15. #15

    Domyślnie

    Niestety POTWIERDZAM. Mam identyczną sytuację w swoich drzwiach, lecz jest to zdecydowanie mniejszy luz. I niech nikt nie pitoli, że tak ma być - bo w przeciwieństwie do kolegi ArtekG, ja już mieszkam - i zdecydowanie wyczuwam kiedy drzwi są domknięte a kiedy "spuszczone" z klamki, o obserwuje to co dzień.

    Sytuacja następująca: wchodzę bądź wychodzę z domu, zamykam za sobą zamki i naturalnym ruchem pociągam za klamkę by sprawdzić czy aby na pewno zamknąłem, (no chyba to normalny odruch każdego człowieka-nie milionera), i drzwi się po prostu rozszczelniają jak na podanym filmiku.. Żenuaaa.

    Zaznaczam, że w drzwiach w pomieszczeniu gospodarczym firmy W..ęd, które kosztowały MNIEJ od tych głównych Gerdy - nie ma takiej sytuacji.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sandek Zobacz post
    ...
    Sytuacja następująca: wchodzę bądź wychodzę z domu, zamykam za sobą zamki i naturalnym ruchem pociągam za klamkę by sprawdzić czy aby na pewno zamknąłem, (no chyba to normalny odruch każdego człowieka-nie milionera), i drzwi się po prostu rozszczelniają jak na podanym filmiku.. Żenuaaa....
    Ten "naturalny ruch" to po prostu złe przyzwyczajenie i tak jak wspomniałem wiele, bardzo wiele zamków tak po prostu ma. Dlatego warto jest drzwi przed zakupem zobaczyć na żywo, trzasnąć sobie nimi, zamknąć, sprawdzić. Dlatego ja winię tu nie tylko drzwi, ale i brak zachowania wystarczającej czujności przy wybieraniu. Nie zawsze drzwi w porządnym salonie muszą być droższe od tych sprzedawanych na telefon, z katalogu. A ryzyko zakupu znacznie mniejsze.

    Druga sprawa to konstrukcja i spasowanie drzwi. Odpowiednie luzy, umiejscowienie zamków może niemal do zera zniwelować opisywany efekt. Dlatego np. tak polecane są Wikędy. Niezauważalny przy zakupie niuans, a ma znaczenie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #17

    Domyślnie

    @finlandia: niedawno w innym temacie rozmawialiśmy, że ryglowanie zamka jest ogólnie pożądane gdyż dociska skrzydło po całym obwodzie i ogólnie jest to dobre dla całej konstrukcji drzwi. Jak to się ma do tego co jest na filmiku powyżej? Czy tam ryglowanie spełnia taką rolę? Bo wg mnie ten same to co najwyżej zapobiega otwarciu drzwi przez wiatr.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Nie do końca zrozumiałem Twoje pytanie, a i sam nie potrafię tego wytłumaczyć słowami (dlatego tak cenię sobie swoją ekspozycję gdzie mam 10 różnych modeli i przypadków) ale spróbuję:
    - na ogół przy zamkach listwowych drzwi są zaryglowane w trzech punktach (środek + góra i dół) i nawet jeśli "zwolnimy" język klamki to trzymają rygle pod warunkiem że otwory są w osi. Tu jest dwa niezależne zamki, dziura na rygle jest pewnie wielka jak stodoła (bo producent nie wie? ile trzeba będzie podciągnąć skrzydło regulacją języka) i w efekcie jak skrzydło dzięki sprężystości uszczelek odskoczy po naciśnięciu klamki, to mamy to co widać.
    Dawno nie miałem styczności z Gerdą, więc nie chcę wyrokować wyłącznie wady konstrukcyjnej. Równie dobrze cegiełkę mogli dołożyć monterzy nie zachowując kąta prostego w złożeniu skrzydło- ościeżnica i całość dodatkowo pręży (przez co trzeba tak mocno cofnąć rygiel i trzaskać). Jest kilka możliwości..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #19

    Domyślnie

    I to jest właśnie produkcja czegokolwiek pod najpopularniejsze hasła marketingowe. Kiedyś wszystko było 3D, teraz wszystko jest ciepłe. OK, ciepłe może coś być ale jak nie jest szczelne to zero ciepła utrzyma w domu. Za przeproszeniem był tu jeden taki baran co próbował termowizją i innymi badaniami wszystkim wmówić, że jego konsole do okien są ciepłe i że każda inna to mostek, a w zasadzie most termiczny. Fin na pewno pamięta tego osobnika.
    Dawno temu (nie raz o tym pisałem i nie przypomnę sobie pewnie już nigdy tej marki) były drzwi z Ud (strzelam teraz) około 0,5 ale tylko w opcji bezprzylgówek . Efekt wiadomy. Stąd kilka firm przestało pogrubiać na siłę drzwi (bo i taka moda była), a poszli trochę w kierunku szczelności - Mikea, Wikęd, KMT drzwi z 4 przylgami. CAL zaczął docieplać progi z systemem TOP. Cała masa innych udoskonaleń

  20. #20

    Domyślnie

    No i wystarczyło poczekać. 367 dni .... Tyle czasu minęło od mojego wpisu tutaj nt. drzwi Gerda NTT REVO 75. Dziś mamy średni test, średni gdyż na zewnątrz w woj, Śląskim panuje obecnie temp ok. -15 stopni, i praktycznie zero wiatru. Ale i tego średniego testu, w moim osobistym odczuciu drzwi nie przeszły.

    Jak u kolegi "Owczar", bardzo mocno jest zaciągane powietrze w narożach drzwi ( od strony zamka ), mroźne powietrze. Wstępnie myślałem, że tylko u dołu tak wieje, więc rozciągnąłem wzdłuż progu mokrą szmatę ( jak u rodziców w 40 letnim klocku ... ), ale po chwili czuje że jeszcze wieje - NA GÓRZE !! Do jasnej ciasnej - stracone pieniądze na TYLKO I WYŁĄCZNIE ŁADNE DRZWI, które ze szczelnością nie mają nic wspólnego. Być może są i one bezpieczne, w to nie wątpię. Niemniej, drugi raz na pewno bym ich nie kupił, gdyż nie stać mnie na takie straty ciepła.

    Swoją drogą, ciekaw jestem jak kolega Owczar rozwiązał temat uszczelnienia skrzydła.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony