dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie GIAS XPS 300 grafit.

    Witam,
    Aktualnie jestem na etapie klejenia styroduru jak w temacie. Chciałbym zasięgnąć opinii na temat tego materiału. Czy ktoś już miał przyjemność kłaść takowy styrodur od tego producenta ? Proszę o opinie , ja wybrałem grubosc 10cm, zamieszczam tez link do dokumentacji technicznej tego Xpsa . Na xps będzie położona także folia kubelkowa. Wystarczy ?

    http://brioxps.pl/upload/karta_techniczna.pdf

  2. #2

    Domyślnie

    dobry produkt wg mnie. stosowałem u siebie
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat. Zastanawiam się nad tym materiałem z tym, że nie wiem czy inwestować w grubszy 15 cm czy brać tak jak autor 10 cm. Nie mam wiedzy czy grubość warstwy styropianu będzie miała znaczenie przy ociepleniu fundamentu, lambda dla obu warstw to 0.034. grunty piaski przepuszczalne

  4. #4

    Domyślnie

    Daj 10cm giasu xps i będzie ok.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony