dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Peknieta posadzka

    Witam szanowne grono.

    Przychodzę do Was z bardzo ważnym dla nas pytaniem.

    Otóż jestem po tynkach, z racji tego, że pogoda jest jaka jest postanowiłem zainstalować w domu piec koze, co by temperatura w domu była cały czas w okolicach 6-12 stopni.

    Koza stoi na ostatecznej wylewce, około 7cm.

    Pod wylewka 12cm styropianu, a na nim ogrzewanie podłogowe.

    Problem w tym, że w miejscu, gdzie jest rura do komina od kozy powstało spore pęknięcie. Rura jest na wysokości około 60 cm nad posadzka i długa na ponad 2m.

    Moje pytanie, czy mamy się czego obawiać jeśli chodzi o to pęknięcie? Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

    Wylewka ma już prawie miesiąc i wydaje się być wyschnieta. Moim zdaniem to pęknięcie od gorąca, które idzie z tej właśnie rury.

    Za wszelkie odpowiedzi i porady serdecznie dziękujemy

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominik12171 Zobacz post
    Witam szanowne grono.

    Przychodzę do Was z bardzo ważnym dla nas pytaniem.

    Otóż jestem po tynkach, z racji tego, że pogoda jest jaka jest postanowiłem zainstalować w domu piec koze, co by temperatura w domu była cały czas w okolicach 6-12 stopni.

    Koza stoi na ostatecznej wylewce, około 7cm.

    Pod wylewka 12cm styropianu, a na nim ogrzewanie podłogowe.

    Problem w tym, że w miejscu, gdzie jest rura do komina od kozy powstało spore pęknięcie. Rura jest na wysokości około 60 cm nad posadzka i długa na ponad 2m.

    Moje pytanie, czy mamy się czego obawiać jeśli chodzi o to pęknięcie? Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

    Wylewka ma już prawie miesiąc i wydaje się być wyschnieta. Moim zdaniem to pęknięcie od gorąca, które idzie z tej właśnie rury.

    Za wszelkie odpowiedzi i porady serdecznie dziękujemy
    Wylewka po miesiącu jest mokra. Postawiłeś kozę na mokrej wylewce i ciepło z kozy spowodowało przyspieszone odparowywanie wody zarobowej. Powstała rysa a potem pęknięcie. Grzać kozą i czekać aż wylewka wyschnie do poziomu 2,0% pod ceramikę, kamień, wykładzina dywanowa. Pod LVT, parkiet <1,5%...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekF

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    U mnie bez grzania powstało parę pęknięć. Też myślałem co to będzie. Pęknięcia przykryły panele i już o nich zapominałem. Jeśli będziesz w tym miejscu kładł płytki to fachowcy od płytek mają kilka sposobów by rysy nie przeniosły się na płytki (zszywanie pęknięć, dyble, siatka, maty itp) Jeśli będziesz miał panele to już wogóle nie masz o czy myśleć...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony