dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Przede wszystkim lec do konstruktora i jego pytaj co z tym zrobic. Osobiscie bym zasugerowal wylac na to wieniec ewentualnie z rdzeniami do lawy. Calosc z wierzchu i od wewnatrz pokryl rapowka i jechal dalej. Bloczki na sciany czy to z bk czy ceramiki czy silka mozna murowac bez spoin pionowych i domy sie nie wala. Tak wiem maja piora i wpusty tylko co to zmienia skoro nadal nie ma miedzy nimi kleju ani zaprawy?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Nic nie rozbieraj. Nie licz na odszkodowanie od pseudokierowniaka.
    Stracisz czas i zdrowie.
    Pracujesz za granicą toś już zapomniał jak w Polsce prawie wszyscy oszukują.
    Z dodatkowym wieńcem też nie tak prosto, bo drzwi, no i nie jest to tanie.

    Wstrzyknij odpowiedni beton w te dziury i po zawodach.
    Nie ma za co.
    Właśnie o taka poradę prosiłem tylko dopytam , odpowiedni to znaczy np jaki i czym proponujesz to wstrzyknac?

  3. #23

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, miałem na myśli beton o odpowiedniej lepkości.
    Nie wiem dokładnie jaki, bo pierwszy raz spotykam się z takim oszustwem.
    Powinien być taki, żeby dało się go wpuścić w szpary bez spływania po ściance.

    Wstrzyknąć jakąś pompką, może czymś w rodzaju smarownicy.
    O szczegóły jednak, to radziłbym popytać zawodowych betoniarzy.

    To tyle co mi przyszło do głowy, żeby doprowadzić to małym kosztem do zaprojektowanego stanu, bez szarpaniny z tymi szarlatanami.

  4. #24

    Domyślnie

    Wez tez rzeczoznawce niech napisze opinie i dodatkowymi kosztami obciaz wykonawce lub kierownika budowy. Dopoki partaczom bedzie to uchodzilo na sucho dopoty beda sie takie sytuacje powtarzaly

  5. #25

    Domyślnie

    Kierownik budowy wporzadku facet moze i mial to dopilnować tylko nie ma czasu byc codziennie u mnie A oni byli o różnych godzinach. Nie chce szukać winnych A stracę czas i pieniądze na odgrywanie o swoje. Szukam moze jest jakaś sprytna metoda aby było to dobrze z tego co wiem to nie jest jakaś tragedia i w mojej okolicy stoją domy tak zrobione. Inżynier na budowlance zapytal swojego wykładowcę co o tym mysli i zasmial sie , ale jego zdaniem jezeli jest dobra zaprawa i cegly nie wystają nic się stać nie ma prawa tylko zalecił grubszy styrodur dac bo te szpary bedzie ciezko uszczelnić. Ale zrozumcie moje obawy mialo byc wszystko pięknie fajnie A tu taki cyrk.

  6. #26

    Domyślnie

    Oczywiście że obawy są zrozumiałe.
    Przy murowaniu dużo więcej czasu zabiera wypełnianie spoin pionowych, niż poziomych.
    Mimo wszystko płacisz za murowanie, a nie za takie nie wiadomo co.

    Jak tak dalej pójdzie, to może niebawem spoin poziomych też nie będą kłaść.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Napisałem juz to wcześniej to powinien analizować konstruktor, na podstawie projektu i stanu faktycznego, znaczenie maja długości ścian, wysokości ścian fundamentowych, przyszłe obciążenia ........... nie ma jednoznacznej odpowiedzi bez wizji lokalnej bez pochylenia się nad obliczeniami. Bez tego prosta rada rozbierz i postaw zgodnie ze sztuką.
    A betony o odpowiedniej lepkości, wstrzykiwane w szczeliny pionowe muru .........-bełkot z infolinii tak samo brzmi.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartiMar Zobacz post
    Na forum jest pytanie , jakie skutki grożą w przyszłości
    Na takiej ścianie nie wykonasz prawidłowej hydroizolacji. O ile w ogóle na ławie masz jakąś?
    Ubytki można uzupełniać masami PCC, bo zwykły beton wymaga pielęgnacji i czasu jak to beton. Ale takie masy dobre są na uzupełnianie ubytków właśnie, ale jak to jest w przypadku wypełniania wszystkich spoin to nie wiem... tak rzucam, może warto się zaintersować.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony