dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Brak zaprawy miedzy bloczkami

    Cześć Panowie mam taki problem na budowie domu nie znam się kompletnie. Zatrudnilem ekipę chłopaki wymurowali mi bloczki fundamentowe ale nie dali zaprawy miedzy bloczkami tz. Spoin pionowych. Zakończyło się to tak ze nie dostali całości wynagrodzenia i polecieli z budowy A ja zostałem bez ekipy i z problemem. Co wy o tym myślicie , nie widzi mi się tego kuc i robic od nowa chyba ze jest to naprawdę konieczne ma ktoś jakis pomysl na to ? Czy może nie jest to aż tak wielki problem.

  2. #2

    Domyślnie

    Jakiego rodzaju bloczki? Jeśli pióro-wpust to nie daje się spoin pionowych, czyli zrobili dobrze.

  3. #3

    Domyślnie

    Są to zwykle bloczki betonowe. Panowie wykorzystali to ze pracuje za granicą i chcieli pewnie zasłonić to styrodurem naszczescie im sie nie udało. Chodzi mi głównie oto czy to może przynieść jakies negatywne skutki w przyszłości?

  4. #4

    Domyślnie

    Aaa, mowa o bloczkach fundamentowych, to tam chyba żadne wpusty nie występują, czyli należało wykonać spoiny pionowe.
    Obawiam się, że brak tych spoin może przynieść negatywne skutki, ale to temat dla konstruktora.

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko jak je teraz wykonać, lub czy jest jakieś inne rozwiązanie?

  6. #6

    Domyślnie

    Mógłbyś zrobić wieniec na tym fundamencie. Wg mnie to mogłoby wystarczyć.

    Potwierdź to jednak ze swoim kierownikiem budowy lub najlepiej z konstruktorem, jeżeli takiego posiadasz.

  7. #7

    Domyślnie

    Kierownik sasiada powiedzial ze tak nie powinno sie robic ale mój to nie jedyny dom ktory tak ma. Mnie to nie uspokaja wole spac spokojnie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Pytanie ile wystaje ściana nad teren, jaka jest wysoka. Nie powinno tak być zdecydowanie, kwestia jaki budynek duży itd. Argument że inni też tak mają nie jest

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    na takim początku budowy rozwal zrób dobrze i śpij spokojnie

  10. #10

    Domyślnie

    Rozwalić to ostatecznie strasznie podniesie to koszt. Sciana około 50 nad poziom zero A cała ściana ma ponad 80 cm

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartiMar Zobacz post
    Rozwalić to ostatecznie strasznie podniesie to koszt. Sciana około 50 nad poziom zero A cała ściana ma ponad 80 cm
    Tak naprawdę to dupy dał kierownik lub Ty jak jest papierowy. Ale jaki by nie był ma ubezpieczenie

  12. #12

    Domyślnie

    Czasu nie cofne , a kierownik bywa tylko gościnnie na zbrojeniu byl ostatni raz.

  13. #13

    Domyślnie

    To dobry pomysł, żeby obciążyć rozbiórką i ponownym wykonaniem kierownika budowy. Oczywiście z jego ubezpieczenia to pójdzie, tylko nie jestem pewien kto ma zadecydować o konieczności rozbiórki. Może projektant z konstruktorem? Projektant jest bodajże zobowiązany do nadzoru autorskiego, jeśli inwestor sobie tego życzy.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Konstruktor powinien jednoznacznie określić czy trzeba coś robić czy nie.

  15. #15

    Domyślnie

    Na forum jest pytanie , jakie skutki grożą w przyszłości i co z tym mozemy zrobic jedna odpowiedź tylko padła czyli wieniec. Nie nabijajmy sobie Panowie postów tylko do rzeczy wiem albo nie wiem. Ja tu proszę o poradę z strony technicznej A nie w szukaniu winnego.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartiMar Zobacz post
    Na forum jest pytanie , jakie skutki grożą w przyszłości i co z tym mozemy zrobic jedna odpowiedź tylko padła czyli wieniec. Nie nabijajmy sobie Panowie postów tylko do rzeczy wiem albo nie wiem. Ja tu proszę o poradę z strony technicznej A nie w szukaniu winnego.
    Padły również dwie kolejne, że masz to rozebrać.
    I gdyby to moja budowa była właśnie to drugie rozwiązanie bym uczynił.

  17. #17

    Domyślnie

    Kolejny... No dobra do lutego jeszcze trochę narazie tego nie ruszam. Dzięki za pomoc.

  18. #18

    Domyślnie

    Ja bym rozebrał bo będą kłopoty.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Ja bym rozebrał bo będą kłopoty.
    Nic nie rozbieraj. Nie licz na odszkodowanie od pseudokierowniaka.
    Stracisz czas i zdrowie.
    Pracujesz za granicą toś już zapomniał jak w Polsce prawie wszyscy oszukują.
    Z dodatkowym wieńcem też nie tak prosto, bo drzwi, no i nie jest to tanie.

    Wstrzyknij odpowiedni beton w te dziury i po zawodach.
    Nie ma za co.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Można rozebrać tylko ostatnią warstwę bloczka i zamiast tego wykonać wieniec. Można od środka wykorzystując istniejącą ścianę jako szalunek tracony dolać z betonu ściankę np 12 cm. Można od środka spróbować puścić w każdej warstwie bloczka płaskownik np 80x5 i przydyblować każdy bloczek do płaskownika.
    Jakie rozwiązanie by to nie było i tak wymaga zmian w projekcie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony