dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.847

    Domyślnie Projektować potrafię, murować także, więc potrzeba jeszcze zdobyć wiedzę

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Jest pięknie. Wieczorem było 21 stopni, a rano 18,6.
    Kumuluje ciepło, ale samodzielne zaprojektowanie i wybudowanie urządzenia grzewczego, zafascynowało mnie tematem zduństwa.

    Może zacznę to robić zawodowo?

    Projektować potrafię, murować także, więc potrzeba jeszcze zdobyć wiedzę.

    Zdobędziemy wiedzę, tam gdzie naprawdę ona jest i tam gdzie ludzie są życzliwi.
    Można projektować nie mając wiedzy ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Witam,
    zrobilem kominek otwarty i... rozczarowanie. Kominek dzialal poprawnie, nie dymil. Wystapil co prawda problem z paleniskiem (zaprawa), kupilem nawet klej by to poprawic, ale... doszedlem do wniosku ze ten kominek nie spelnia podstawowej funkcji - nie grzeje tak jakbym tego oczekiwal. Opalu pochlania mase, a ciepla tyle co nic. Wyburzylem wszystko i wstawilem wklad (pewnie koza tez lepiej grzeje). Dla mnie jest to przepasc jesli chodzi o cieplo. Pisze to dla tych co pomysla, ze fajnie miec taki otwarty kominek. Warto sie nad tym zastanowic czy nie bedzie to strata pieniedzy (wymogi ekoprojektu rowniez powodowaly obawy). U mnie kominek mial byc takze awaryjnym ogrzewaniem, owszem w poblizu paleniska szlo sie "zagrzac", ale przy otwartych przestrzeniach temperatura niewiele sie podnosila, nie polecam takiego kominka.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jureczku. Pisać każdy może, nawet autor tej publikacji. Nie wiem jednak czy warto rozpowszechniać takie teksty, bo to ignorant wielowątkowy. Jeden z wątków: o ile pamiętam, nie ma w Ekoprojekcie zapisów o elektrofiltrach. Są filtry...A to kosmiczna różnica....

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jureczku. Pisać każdy może, nawet autor tej publikacji. Nie wiem jednak czy warto rozpowszechniać takie teksty, bo to ignorant wielowątkowy. Jeden z wątków: o ile pamiętam, nie ma w Ekoprojekcie zapisów o elektrofiltrach. Są filtry...A to kosmiczna różnica....

    Znalazłem w necie szukając tylko kiedy mają być jakieś zmiany w mojej okolicy.... coś mi się obiło o uszy że został wprowadzony zakaz handlu kopciuchami, a przepisy wprowadzone w Krakowie mogą rozlać się na cały kraj. I tak zmieniam działalność wiec mam to ogólnie w... poważaniu
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Ciekawe, ciekawe.....Miało być pięknie i super technicznie, a teraz rozbieramy?! Gdzieś chyba czytałem pogardliwą wypowiedź autora wątku na temat zdunów.....
    Podtrzymuję, cytat:
    Sposoby wykonywania wnętrz pieców są przedmiotem rozbieżnych poszukiwań różnych wykonawców, lecz ich wyniki praktyczne, jako czysto przypadkowe i nie dające się należycie uzasadnić, nie mają dla wiedzy większego znaczenia.
    Dlatego też w budowie pieców napotykamy tak wiele szarlataństwa.

    Każdy niemal wykonawca (Matura, Peniu, Memix itp?) jest posiadaczem sobie tylko wiadomego "systemu", uchyla się od odpowiedzi zasłaniając się swoją "fachowością".

    Piecokominek Penia i "polskie kominki" Matury, hahahaha
    Ostatnio edytowane przez Superior ; 21-04-2020 o 13:04

  7. #47

    Domyślnie

    Skutki uboczne Covid 19 Strach pomyśleć co będzie za miesiąć

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Skutki uboczne Covid 19 Strach pomyśleć co będzie za miesiąć
    On miał tak nawet przed Covid-em
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony