dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Rysunki ogólne są ogólnie dostępne za darmo.
    Ale przekrój gardzieli, to już trzeba było samemu wyliczyć.
    Rozrysuję te kanały jeszcze raz.
    No i z kanałami jest tak jak z tą gardzielą
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Mogę go rozebrać i pobudować na nowo, przystosowując do akumulacji.
    Czyli miałbym nadal kominek otwarty, który - po zamknięciu drzwiczek - zmieniałby się w akumulacyjny piec.
    Niewątpliwie będzie wymagało to dużych starań i pomyślunku. Prawdopodobnie nikt jeszcze tego nie robił.
    Mam jednak dylemat jak puścić dwa kanały, które proponowałeś.
    Pomysł na dwa kanały akumulacyjne bardzo mi się podoba. Dużo bardziej niż na jeden kanał.
    Ciekawe, ciekawe.....Miało być pięknie i super technicznie, a teraz rozbieramy?! Gdzieś chyba czytałem pogardliwą wypowiedź autora wątku na temat zdunów.....

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Ciekawe, ciekawe.....Miało być pięknie i super technicznie, a teraz rozbieramy?! Gdzieś chyba czytałem pogardliwą wypowiedź autora wątku na temat zdunów.....
    Jest pięknie. Wieczorem było 21 stopni, a rano 18,6.
    Kumuluje ciepło, ale samodzielne zaprojektowanie i wybudowanie urządzenia grzewczego, zafascynowało mnie tematem zduństwa.
    Może zacznę to robić zawodowo? Projektować potrafię, murować także, więc potrzeba jeszcze zdobyć wiedzę.
    Zdobędziemy wiedzę, tam gdzie naprawdę ona jest i tam gdzie ludzie są życzliwi.

    Na tym forum na temat zdunów z tego forum, nie tylko ja mam takie zdanie.
    Zdarza się, że piszą do mnie na priva forumowicze, opisując jak to zduni nie chcą nic podpowiedzieć.
    Co za nieżyczliwość, żeby nie użyć mocniejszych słów.
    No to jaką mam mieć opinię o tym?
    Pewnie są jeszcze jacyś uczciwi fachowcy, ale ja jeszcze takich nie spotkałem.
    Chyba lepiej będzie bez porad, które mogą kierować na fałszywy trop.
    Więc Eniu, daruj sobie swoją "pomoc", damy radę bez Ciebie.
    Na szczęście są zagraniczne fora, gdzie jest wielu zdunów chętnych do pomocy.

    Istnieją jeszcze nieinternetowi zduni w mojej okolicy. Stawiają nawet piece kaflowe.
    Niestety, właściciele pamiętający jeszcze stare piece twierdzą, że te nowe piece nie grzeją.
    Ostatnio edytowane przez Superior ; 07-12-2019 o 10:06

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Jest pięknie. Wieczorem było 21 stopni, a rano 18,6.
    Kumuluje ciepło, ale samodzielne zaprojektowanie i wybudowanie urządzenia grzewczego, zafascynowało mnie tematem zduństwa.
    Może zacznę to robić zawodowo? Projektować potrafię, murować także, więc potrzeba jeszcze zdobyć wiedzę.
    Zdobędziemy wiedzę, tam gdzie naprawdę ona jest i tam gdzie ludzie są życzliwi.

    Na tym forum na temat zdunów z tego forum, nie tylko ja mam takie zdanie.
    Zdarza się, że piszą do mnie na priva forumowicze, opisując jak to zduni nie chcą nic podpowiedzieć.
    Co za nieżyczliwość, żeby nie użyć mocniejszych słów.
    No to jaką mam mieć opinię o tym?
    Pewnie są jeszcze jacyś uczciwi fachowcy, ale ja jeszcze takich nie spotkałem.
    Chyba lepiej będzie bez porad, które mogą kierować na fałszywy trop.
    Więc Eniu, daruj sobie swoją "pomoc", damy radę bez Ciebie.
    Na szczęście są zagraniczne fora, gdzie jest wielu zdunów chętnych do pomocy.

    Istnieją jeszcze nieinternetowi zduni w mojej okolicy. Stawiają nawet piece kaflowe.
    Niestety, właściciele pamiętający jeszcze stare piece twierdzą, że te nowe piece nie grzeją.
    Niepotrzebnie wkładasz tak dużo wysiłków, by pisać źle o forum do którego próbujesz się przytulić. Bez tych zabiegów widać, że jesteś jednym z wielu dziwaków, których przewinęło się tutaj wielu. Generalnie ich próżność czy opinie niewiele wniosły, niewiele zmieniły. Ale życzę powodzenia i wielu sukcesów!

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    próżność czy opinie niewiele wniosły, niewiele zmieniły.
    To co sobą reprezentujesz, przynajmniej w tym wątku, to nie jest fachowość.
    Chyba że wskakując na podium pisania o niczym, tego swoistego trollingu, uważasz że jesteś nadfachowcem.
    To forum psują ludzie twojego pokroju.
    Nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to idź trollować gdzie indziej.
    Jak pisałem wcześniej, nie potrzebuję twoich rad, więc daruj sobie fałszywe życzenia.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Superior myślałem że Ci przeszło i założyłeś nowy wątek, jednak się myliłem. Chyba faktycznie lepiej będzie jak będziesz konsultował swoje pomysły na zagranicznych forach. Jak już zaczniesz produkować na wielka skalę pewnie i tak o Tobie usłyszymy
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    usłyszymy
    Ja już usłyszałem, a raczej widziałem zaśmiecanie tematu bodajże w kilku piecowych wątkach.
    Szczególnie Eniu w tym celuje, ale dąż za mistrzem.
    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Chyba faktycznie lepiej będzie.
    Lepiej dla was, bo jeszcze się okaże że guzik się znacie...
    Od czasu tego forum słowo zdun, kojarzy mi się ze słowem... Rymuje się w każdym razie.
    Pisanina nie na temat i prowokacje, które wywołały pisemne przekleństwa.
    Wiadomo że taka bazgranina pochodzi z niewiedzy zawodowej i zawiści - byleby inni nie mieli lepiej...

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Ja już usłyszałem, a raczej widziałem zaśmiecanie tematu bodajże w kilku piecowych wątkach.
    Szczególnie Eniu w tym celuje, ale dąż za mistrzem.

    Lepiej dla was, bo jeszcze się okaże że guzik się znacie...
    Od czasu tego forum słowo zdun, kojarzy mi się ze słowem... Rymuje się w każdym razie.
    Pisanina nie na temat i prowokacje, które wywołały pisemne przekleństwa.
    Wiadomo że taka bazgranina pochodzi z niewiedzy zawodowej i zawiści - byleby inni nie mieli lepiej...
    Nie byłem i nie jestem związany z branżą zduńską to po pierwsze. Po drugie ja jak budowałem to czytałem czytałem oczywiście nie tylko polskie źródła, te hameryckie też, z polskich wiele nauczyłem się właśnie od Enia czy Batury, Woitka, Foresta bo dzielili się swoją wiedzą niektórzy może nie wprost ale jednak, wystarczy czytać.
    Skoro jesteś tak dzielnym wynalazcą to po co Ci Rumford a i ciekawe czy on patentu nie ma, to tak na wypadek rozpoczynania "byznesu".
    Bardzo mi się podobają polaczkowe odzywki w momencie jak nie uzyskasz odpowiedzi jakiej się spodziewasz.
    Powodzenia w realizacji marzeń i obyś nie trafiał na ludzi równych sobie.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    po co Ci Rumford
    Nie interesuj się, to nie twój biznes.
    Nie masz zamiaru wnosić nic wartościowego, to czego tu szukasz?

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Nie interesuj się, to nie twój biznes.
    Nie masz zamiaru wnosić nic wartościowego, to czego tu szukasz?
    Niestety forum to nie prywatny folwark, każdy może pisać jak widać
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Niestety forum to nie prywatny folwark, każdy może pisać jak widać
    Szkoda czasu dla dziwadła. Zna się na wszystkim... https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7873003

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Szkoda czasu
    Jak widać jednak nie szkoda, skoro co chwila tu wchodzisz, zdunie.
    Widze że zaczyna się też szpiegowanie po innych wątkach.
    Typowa podłość miernych człowieczków.
    Czasu na nienawiść nigdy zbyt wiele, co?
    Ostatnio edytowane przez Superior ; 08-12-2019 o 10:46

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Jak widać jednak nie szkoda, skoro co chwila tu wchodzisz, zdunie.
    Widze że zaczyna się też szpiegowanie po innych wątkach.
    Typowa podłość miernych człowieczków.
    Czasu na nienawiść nigdy zbyt wiele, co?
    Zapewniam Cię forumowy kolego, że to był ostatni raz

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    oglądając zdjęcie mam wątpliwości czy będzie działał jako kominek otwarty..... wnętrze paleniska wykonane bez podstawowych zasad
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    oglądając zdjęcie mam wątpliwości czy będzie działał jako kominek otwarty..... wnętrze paleniska wykonane bez podstawowych zasad
    Nie wiem o jakie zasady chodzi.
    Działa jako otwarty i działa jako zamknięty, kiedykolwiek potrzeba.
    Poza tym, nie palenisko tu jest najważniejsze, a geometria gardła i tego co powyżej.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Nie wiem o jakie zasady chodzi.
    Działa jako otwarty i działa jako zamknięty, kiedykolwiek potrzeba.
    Poza tym, nie palenisko tu jest najważniejsze, a geometria gardła i tego co powyżej.
    Na zdjęciu wygląda cnotliwie (nie używany) Zasad jest troszkę więcej... brak pochyłu na tylnej ścianie paleniska zastananawia jak stworzysz tak zwaną gardziel?
    palenisko otwarte działa dobrze przy zachowaniu proporcji jego powierzchni do powierzchni komina 1 do 10 max
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    Zasad jest troszkę więcej... brak pochyłu na tylnej ścianie paleniska zastananawia jak stworzysz tak zwaną gardziel?
    Wygląda, ale i działa dobrze, dziękuję.
    Pomimo to, osobiście zawsze próbuję coś ulepszyć.
    Oczywiście z różnym skutkiem.

    Pochył w kominku Rumforda nie występuje. Za to nad paleniskiem jest gardziel z radialnie wyprofilowaną ścianą.
    Ło masz tu zdjęcie własnoręcznie wykonanej formy przez nowego mistrza zduństwa; Superiora.
    Obliczyłem także wymiary gardzieli, bo tego nigdzie w necie nie znajdziesz...
    I większość zduńskich fahofcuf z tego forum też Ci tego nie obliczy (co najwyżej będą próbowali Cię zniszczyć).
    Proporcje są zachowane - komin to 250x250mm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mirra.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	438174
    Ostatnio edytowane przez Superior ; 13-12-2019 o 17:10

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    komin wyjątkowo dobry... przy takim to i kilka błędów przejdzie... przez 40 lat spotkałem tylko kilka takich przypadków więc możesz wybaczyć mi moje wątpliwości
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    przez 40 lat spotkałem tylko kilka takich
    Jeśli budowałeś ostatnio otwarty kominek nad Krutynią, to mamy wspólnych znajomych.
    W moim kominku działa wszystko dobrze, zastanawia mnie tylko ekologia.
    Może przez dodanie porządnej akumulacji uda się zmniejszyć ilość spalanego drewna.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    W moim kominku działa wszystko dobrze, zastanawia mnie tylko ekologia.
    Może przez dodanie porządnej akumulacji uda się zmniejszyć ilość spalanego drewna.
    Myślę podobnie o paleniu w kominku.... prawo w Polsce się zmienia i będzie zmieniać, ciekawe co za chwile będzie wolno? Na forum chyba można znaleźć moje wpisy cofając się kilka lat (już mi się nie chce )
    Planuję z fajnym forumowiczem zbudować pokazowy dom samowystarczalny i jest też w nim miejsce na kominek z akumulacją ale po mojemu.
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony