dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    misiex

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    24-520
    Posty
    5

    Domyślnie Montaż pv na blachodachówce

    Witam.
    Zdecydowałem się na samodzielny montaż paneli na dachu domu. Sprawy techniczne jak i bezpieczeństwo uprzęże itp wszystko mam dograne.
    Nie wiem tylko jak mam trafić przez blachodachówkę w krokwie? Boję się żeby nie zniszczyć dachu. Montaż przy użyciu śrub z podwójnym gwintem i uszczelką. I co w przypadku jeśli krokwią wypada akurat na 'fali' tak że uszczelka nie jest wstanie płasko przylegać do powierzchni blachodachówki?
    Są na to jakieś sprawdzone sposoby?

  2. #2

    Domyślnie

    Ciekawe... a może odkręcić jeden płat blachy i wymierzyć gdzie te krokwie są? Jak kupisz w zestawie to na falę nie trafisz bo tam będziesz miał nakładkę która powoli Ci zrobić otwór +/- 4 cm od miejsca gdzie wypada wiercić.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3

    Domyślnie

    tez montowałem u siebie na blachodachówce, ale miałem sprawę ułatwioną bo strych mam nie ocielony wiec dostęp do krokwi był bezproblemowy. . Większość wkrętów wierciłem w krokwie, ale tam gdzie krokiew wyszła na fali, wkręta przesuwałem w jedną lub w drugą stronę i był wkręcany tylko w łatę.
    Jeżeli masz możliwość, odkręć podbitkę ściągnij gąsior i przeciągnij sznurek i w ten sposób precyzyjnie zlokalizujesz krowie.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    Ja robiłem tak że jak najdokładniej wyznaczyłem gdzie są krokwie jak koledzy pisali.
    Dół podkręcałem dolne blachy i je uchyliłem
    Po środku sznurek do górnej śruby wyznaczyłem jak poniżej:
    Zaopatrzyłem się więc w krótkie farmery w kolorze blachodchówki
    Wierciłem najpierw takim farmerem tylko do przewiercenia blachy wiertełkiem.
    W takim otworze cienkim drucikiem sprawdziłem czy trafiam w krokiew/kontrłatę.
    Jak nie trafiłem, to oceniałem w którą stronę i o ilę muszę się przesunąć, a w ten otwór zatykałem wkręcając farmera

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    misiex

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    24-520
    Posty
    5

    Domyślnie

    Też myślałem o sznurku i chyba to najlepsza metoda pod warunkiem że krokiew jest prosta. Sposób z drucikiem też dobry pomysł. Sądzę że te metody rozwiały moje obawy. A jak głęboko wjechać śrubami w krokiew? Nie wiem jak długie kupić. Krokwie mam 70x160.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    też sie zastanawiam jakie kupić śruby dwugwintowe 200, 250 czy 300?
    przymierzam się do 250. Na krokwi mam nadbitke 1,5cm, łate i blachodaachówka z falą 3,5cm
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony