dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie umowa o przyłączenie do sieci elektroenergetycznej - tauron - a brak budynku

    dzień dobry
    Proszę o poradę, wymianę doświadczeń.

    Posiadam działkę przeznaczoną w miejscowym planie jako Rola.
    Wystąpiłem do tauronu z wnioskiem o przyłączenie do sieci elektroenergetycznej.
    Wyrazili zgodę, opłata za przyłąćzenie ok 1000 zł Muszą ciągnąć 590 metrów kabla.
    W warunkach przyłączenia jest, że zoobwiązuję się, że od projektowanej szafki złączowo-pomiarowej, musze wyprowdzić do budynku odpowiednią do potrzeb odbiorców linię kablową niskiego napięcia.

    Problem w tym, że nie zobowiązuję się w umowie, do wybudowania budynku. Jest to zresztą obecnie niemożliwe, z uwagi na przeznaczenie działki w miejscowym planie. Czy jeżeli wykonam po prostu od szafki linię niskiego napięcia zakończoną gniazdkiem w jakim baraku na działce, to będzie to wystarczające ? Czy będą robić problem ? Ktoś miał podobnie ? Nie ukrywam, że w okolicy mnóstwo jest miejsc, gdzie biała szafka energetyczna stoi w szczerym polu. Pytanie czy ktoś miał już doświadczenie i praktykę w tym zakresie - jak do tego podchodzą. Bo w ogólnych warunkach jest przewidziana kara i odszkodowanie, za nie zrealizowanie obowiązków. Jak o tego w praktyce podchodzą, czy nakładają kary ? Jak to załatwić ?

    bardzo prosze o serdeczną poradę.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    szafke raczej zrobia oni no chyba ze umowa jest inaczej zrobiona. Ty zobowiazujesz sie do zbudowania i zaprojektowania wewnetrznej lini zasialnia, z gnizakiem na koncu, tak zwana RBTka. Najlpiej pisz odrazu we wniosku ze zrobisz przyłacze do garazu (moze byc blaszak) wtedy z automatu robisz sobie drogę do taryfy G anie C. W garażu stawiasz RBT ewentulanie rozdzielnie (ale sensu nie ma) i tak sobie masz prąd na działce

  3. #3

    Domyślnie

    nie no szafkę zrobią. Moje obawy są takie, że to jest rola - nie wybuduje domu. Chciałem po prostu jakieś tylko gniazdko od szafki zrobić, żeby podłączyć np. kosiarkę itp. Jak kiedyś zmienią MPZP, to wtedy. Ale póki co boję się, czy np. nie obciąża mnie kosztami budowy prawie 600 m lini energetycznej, bo w koncu nie spełniłem wymogu, dpołączenia do budynku.

    Z tym garażem to dobry pomysł, ale nie wiem czy moge na roli postawić garaż. prędzej jakiś barak, kontener

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony