dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Viktor0792

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-709
    Posty
    18

    Question Ogrzewanie łazienki

    Witam,
    Mieszkam w kamienicy 3.23 wysokości grzałem kominkiem , w tym roku położyłem maty grzewcze w podłoge ale w lazience jest tego za mało i nie potrafi mi ogrzać łazienki w tym wszędzie są kafelki, i na dodatek nikt nie ogrzewa wokół mnie, myślałem nad promiennikiem ciepła na ściane co o tym myślicie ? Mam tam średnio 17 stopni okna dossczelnilem

    Przepraszam z z góry jeśli coś źle napisałem czy nie ten temat.

  2. #2

    Domyślnie

    Jakajest powierzchnia łazienki - użytkowa powierzchnia podłogi ? Jaka moc maty (kW/m2) już położonej ?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Viktor0792

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-709
    Posty
    18

    Domyślnie

    Mam połączone maty z przedpokojem i czujnik podłogowy w przedpokoju a sterownik w łazience razem około 1000W
    Łazienka jest podłożna około 8m2

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Viktor0792

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-709
    Posty
    18

    Domyślnie

    Jak wrócę do domu po 22 to sprawdzę dokładnie ile Wat to bylo

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Moc źródła ciepła trzeba dobrać do obciążenia cieplnego pomieszczenia. A to zależy od strat przez przegrody, wentylację, zysków bytowych i słonecznych.
    Co do zasady, to w łazience okna powinny być szczelne i powinien być tam wywiew (kratka do komina wentylacyjnego) żeby nie wpadało zimne powietrze, a już ogrzane w sypialniach czy w salonie.

    Wygląda na to, że bez OZC źle dobrałeś moc. Jak to stara kamienica, to pewnie 1000W trzeba na samą łazienkę (albo więcej). Pytanie też, jak grzejesz (czy cały czasy, czy tylko w taniej strefie, czy jeszcze inaczej) i ile ciepła ucieka w dół. Bo jak ta podłogówka jest jednocześnie ogrzewaniem sufitowym niższej kodygnacji (albo co gorsza gruntu) to jeszcze więcej mocy trzeba.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Viktor0792

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-709
    Posty
    18

    Domyślnie

    Ogrzewam łazienkę tylko ta podłogowka , ale nie zdała egzaminu, aktualnie włączam przed kompaniem farelkę 2200 W, mam strefę g11 i grzałem tylko jak chciałem się kompac ale nie daje to rady w dodatku mam panele winylowe i one powyżej 36 stopni się robią miekke

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Viktor0792

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-709
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dobierała mi firma Red snake moc, ale nie o tym myślę co zrobić w tej sytuacji żeby tak było ciepło nawet jak chce się iść zeby umyć

  8. #8

    Domyślnie

    1000W dzielone to za mało. Jaki jest przekrój posadzki w łazience...czy mata leży bezpośrednio pod płytkami, głębiej itp. ?
    Jeszcze raz...ile m2 posadzki jest użytkowane, odkryte ?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Viktor0792

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-709
    Posty
    18

    Domyślnie

    Miałem kafelki i dałem na nie maty grzewcze i na maty panele winylowe użytkowane może razem 3 m gdzie maty sa

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Viktor0792

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-709
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dałbym fotkę jak to jest u mnie ale nie wiem jak Dodac

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viktor0792 Zobacz post
    mam strefę g11 i grzałem tylko jak chciałem się kompac ale nie daje to rady w dodatku mam panele winylowe i one powyżej 36 stopni się robią miekke
    Z podłogówką (nawet z kablami tuż pod okładziną) to tak nie działa. Trzeba grzać godzinami, żeby ogrzać pomieszczenie - z pół godziny, to tylko podłogę ogrzejesz. Oczywiście nie trzeba 36* (nie powinno się przekraczać przy większości okładzin 27* - ale nie wiem jak akurat z winylami), ale trzeba dłużej.

    Jak chcesz grzać tylko chwilę przed kąpielą, to potrzebujesz promienników podczerwieni (ale takich prawdziwych - nie chowanych pod coś, co nie przepuszcza promieniowania cieplnego jak panele).

    Grzanie prądem w G11 to rozrzutność. Ale kto bogatemu zabroni.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Viktor0792

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-709
    Posty
    18

    Domyślnie

    A w pokojach mam też pod panelami tylko że tak mam w 2 pokoju 3000w w latach i w drugim 2400 w, jaki promiennik i jakiej firmy w ogóle dać do łazienki żeby to miało ręce i nogi

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Viktor0792

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-709
    Posty
    18

    Domyślnie

    Jaką taryfę polecasz ?? A co jak zima się skończy i jo taryfa nocna później się nie opłaca w dzień bo jest droższa przez lato itp no kwiecuen do października. Wtedy bym ogrzewanie elektryczne wyłączył

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viktor0792 Zobacz post
    Jaką taryfę polecasz ?? A co jak zima się skończy i jo taryfa nocna później się nie opłaca w dzień bo jest droższa przez lato itp no kwiecuen do października. Wtedy bym ogrzewanie elektryczne wyłączył
    Nie ma droższej taryfy dla domu niż G11. A czy G12, G12w, G12as, G13 - zależy od konkretnych cen i trybu życia.
    Promiennik to żadna filozofia - bierz takie, które spodobają się wizualnie, będą miały sensowną gwarancję i cenę/W atrakcyjną.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Viktor0792

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-709
    Posty
    18

    Domyślnie

    Nawet z Allegro ??a ile Wat trzeba by było bo na ścianę bym sobie go powiesił

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viktor0792 Zobacz post
    Dałbym fotkę jak to jest u mnie ale nie wiem jak Dodac
    bez logowania https://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Próbowałem u siebie na podobnej powierzchni zaadoptować grzejnik na podczerwień(450W) na okresy przejściowe , nie zdał egzaminu , był za słaby . Koszt 300zł ...odesłałem . mocniejszy był od 500+ , nie kupiłem , stosowałem farelkę .

    Z tym przechodzeniem na inne taryfy to ostrożnie , skoro musisz grzać cały czas by utrzymać ciepło bo nie masz w czym tego ciepła akumulować to możesz wyjść jak Zabłocki na mydle . Pytanie ile energii zużywasz na cele bytowe .

    Kaizen grzeje kablami , ale ma do tego dostosowany dom i wszystkim udowadnia ,że G12 jest najlepsze .

    Np u mnie ni hu , hu się nie opłaca ... 'żyję' w godzinach 6 do 23 i generalnie w tych godzinach używam prądu - indukcja , pralka (codziennie minimum jedna) , zmywarka , piekarnik i drobne sprzęty . Zużycie w podanych godzinach to minimum 8/10 kWh/dzień , z ~10/12kWh na dobę . Rachunek za 13 mcy korzystania z prądu w G11 dostałem na 147zł , ale mam PV , którym pokrywam zapotrzebowanie .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Viktor0792

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-709
    Posty
    18

    Domyślnie

    No a ja mam kamienice nie ocieploną 50CM cegły, i nie wiem jak to wymyślić z łazienką

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Próbowałem u siebie na podobnej powierzchni zaadoptować grzejnik na podczerwień(450W) na okresy przejściowe , nie zdał egzaminu , był za słaby . Koszt 300zł ...odesłałem . mocniejszy był od 500+ , nie kupiłem , stosowałem farelkę .
    Ja w domku letniskowym zamontowałem 1kW za 79,99zł z Jula. Nie lubię przepłacać. Do łazienki 8m2 dałbym dwa takie.

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Kaizen grzeje kablami , ale ma do tego dostosowany dom i wszystkim udowadnia ,że G12 jest najlepsze .
    Wykażesz na liczbach? Tu pomocny arkusz
    W mieszkaniach, gdzie nie grzałem prądem też najtaniej mi wychodziło g12, chociaż i ja, i żona pracowaliśmy głównie w domu.
    Prąd w drogiej strefie g12 jest kilkanaście procent droższy, niż w g11, za to tańszy jest grube kilkadziesiąt procent tańszy, niż w g11.
    Ustawienie pralki czy zmywarki z opóźnionym startem to żadna filozofia - a to znaczna część zużycia bytowego.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 05-12-2019 o 09:47

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Viktor0792

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-709
    Posty
    18

    Domyślnie

    A pytanie mam ktoś wie jak ustawić ogrzewanie mat żeby np nie grzały jak mnie nie ma w domu, w sensie że mam histerezę 0.5 stopni ustawione.
    Al cgdy mnie nie ma w domu żeby nie grzało mi , mam sterowniki z firmy warmtec na wifi.. ktoś ogarnia?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony