dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Nietypowy problem - komunikacja w domu z poddaszem.

    Szlag mnie dzisiaj trafił i postanowiłam założyć temat.
    Temat jest na temat przekazywania dzieciom informacji z salonu i kuchni na dole, do ichnich pokojów na górze.
    Nie mam siły drzeć się na klatkę schodową, że jedzenie już czeka, że jeden albo drugi ma natychmiast zejść na dół itp., itd.
    Czy jest jakieś rozwiązanie typu, że ja mam nadajnik (ew. z odbiornikiem) na dole, wciskam przycisk pokoju nr A, lub B i krzyczę do mikrofonu: -JEDZENIE GOTOWE! WYŁĄCZ KOMPUTER I ZEJDŹ W TEJ CHWILI NA DÓŁ!
    A wtedy z głośnika nr A lub B popłynie na górę taka ciepła matczyna informacja, żeby mnie szlag nie trafiał za każdym razem.
    Urządzenie może być podłączone do 230V, strop betonowy, więc moc też musi być odpowiednia, aby odebrać sygnał z dołu i aby HUKNĄĆ, kiedy któryś w słuchawkach siedzi przed komputerem.
    Mam też sieć wifi, ale takie połączenie, że raczej nie chciałabym dodatkowo obciążać, chociaż lepsze to, niż darcie mordy pięć razy dziennie.
    Ktoś coś może zaproponować jakieś rozwiązanie? Uwierzcie, że jest to bardzo irytujące krzyczeć tak z dołu, a po schodach i tak się nachodzę tyle, że....

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Telefon?
    Walkie talkie?
    Jak siedzą na kompach/telefonach to jakiś komunikator internetowy?
    Patelnia i chochla?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    https://commax.pl/wi-3sn

    Może coś takiego lub podobnego.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Wystarczy zdalny wyłącznik do routera. Najdalej w dwie minuty minuty po wyłączeniu wylezą sprawdzić co się stało.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Szlag mnie dzisiaj trafił i postanowiłam założyć temat.
    Temat jest na temat przekazywania dzieciom informacji z salonu i kuchni na dole, do ichnich pokojów na górze.
    ..............
    Mam też sieć wifi, ale takie połączenie, że raczej nie chciałabym dodatkowo obciążać, chociaż lepsze to, niż darcie mordy pięć razy dziennie.
    Ktoś coś może zaproponować jakieś rozwiązanie? Uwierzcie, że jest to bardzo irytujące krzyczeć tak z dołu, a po schodach i tak się nachodzę tyle, że....
    Po co krzyczeć? Szkoda gardła. Podchodzisz krokiem dostojnym do tablicy rodzielczej (zakładam że bezpieczniki masz opisane, jesli nie to opisz te ważniejsze na czerwono), otwierasz drzwiczki tablicy i głosem spokojnym mówisz "zapraszam na obiad", czekasz 5 sekund i naciskasz paluszkiem hebelki w dół. W ciągu następnych 5 sekund dzieciarnia melduje sie przy tablicy. Zapewniam cię że po kilku razach będą cię słyszeć, nawet mając słuchawki na uszach.
    Te hebelki od bezpiecznków to twój nadajnik

    He,he pisaliśmy jednocześnie lecz telefon zadzwonił nim kliknąłem "zapisz"
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 04-12-2019 o 20:05

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Te hebelki od bezpiecznków to twój nadajnik

    dobre.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za porady. Przerabiałam i telefon, i wyłączanie routera, ale nie tędy droga.
    Zainteresuję się tym interkomem. To jest chyba właśnie to, o co mi chodzi.
    Pozdrawiam.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Zainteresuję się tym interkomem. To jest chyba właśnie to, o co mi chodzi.
    Pozdrawiam.
    Kiedyś był dobry i nawet estetyczny Interkom bezprzewodowy głośnomówiący WI-249LM/WI-249LS ale obecnie chyba niedostępny.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9

    Domyślnie

    Ten sam problem mam... Nie ma ktoś jeszcze pomysłu?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Mam takie hardkorowe rozwiązanie . Ostrzegam, nie dla wszystkich. Tylko dla twardzieli. tu potrzebne jest skrzyżowanie Stallone z Popkiem. Temat trudny i po jakimś czasie połowa zawodników leczy się psychiatrycznie, druga połowa macha z rezygnacją ręką. Otóż..... można wejść po schodach. Dwa razy dziennie. Wiem, to nieludzkie, wręcz chore na to namawiać. Wybaczcie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #11

    Domyślnie

    Hahahaha

    Albo dzwonki umieszczone na sznurku. Kiedy pora obiadu zamerdać sznurkiem na dole
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    O właśnie! Proste, ekologiczne, księdz po kolędzie* nie podskoczy że szatański wynalazek. Same zalety!

    O ile twój piesek pozwala takiemu wejść na swój teren.
    Mój nie.

  13. #13

    Domyślnie

    Może PMR?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	4,8 KB
ID:	437824
    ***** ***

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    U mnie w domu egzamin zdał dzwon wiszący w korytarzu i przywołujący wszystkich na obiad
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    To sie nazywa sygnaturka.

    Paczaj pan! Mówili że powołań mało, a tu każdy o dzwonkach marzy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony