dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie budynku / zdjęcie termowizyjne

    Witam ,
    Dom 500m2 ogrzewane 250m2 parter i piętro ,
    Poddasze nieużytkowe ocieplone 30cm wełny , piwnica nieogrzewana ,garaż w bryle 5cm styro na suficie . Dom jest z półtora pustaka , piwnica z kamienia , fundament nie będzie ocieplony są wylane betony i kostka ,a nie chce tego ruszać . Eko przy obecnych zimach idzie 9ton przy nowej instalacji i piecu . Mam pytanie jaka grubość odpowiednio dać planuje 10cm do cokolu(piwnica) a wyżej 12cm styro w obu przypadkach grafit . Zamieszczam również zdjęcie budynku widać gdzie ciepło ucieka , czy na tej podstawie można określić 10cm zamiast 12cm na pustaku ? Ewentualnie czekam na jakieś rady i podpowiedzi .
    Pozdrawiam .

    https://zapodaj.net/1ba5a878a4c7a.jpg.html

    https://zapodaj.net/04227717db287.jpg.html

    https://zapodaj.net/e9ae7061e734d.jpg.html

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem, w Twoim przypadku czy dasz 10 czy 12cm, czy styro biały czy grafitowy, to różnica w ubytku ciepla (o ile w ogóle się pojawi) to bedzie minimalna.
    Bardziej skup się na prawidlowym i dokładnym zrobieniu tej izolacji. Weź do tego dobrą, sprawdzoną i znaną z profesjonalizmu firmę! Mająca doświadczenie w izolacjach starych budynków.
    To stary dom, w związku z tym zastanów się czy chcesz robić wentylację tego styropianu, kosztem utraty ciepła, ograniczające ryzyko pojawienia się wykwitów od wewnętrznej i zewnętrznej strony. Popytaj wykonawcy, jak widzi ten temat i jak rozpatruje ewentualne reklamacje z tego powodu.
    Na pewno w moim odczuciu będziesz musiał ten styro kołkować.
    No i z ciekawości pytanie do Ciebie- czy uważasz, że po zrobieniu tej izolacji zmniejszy się u Ciebie ilość używanego do ogrzewania paliwa, a jezeli tak to o ile?

  3. #3

    Domyślnie

    Naturalnie będzie kołkowane , balkony tez wyklejone jedynie okna pcv zostaną . Wentylacja grawitacyjna , kratki w łazienkach wilgotność obecnie 40% , latem 60%.
    Mam nadzieje ,że zużycie spadnie , dlatego tez wykonuje tą kosztowna inwestycje i w planie jest grafit ten 0,031 droższy ale lepszy do pracy chyba od 0,033.
    Choć po ociepleniu stropu jest cieplej na pietrze, liczyłem ,ze drastycznie spadnie spalanie , a może to jest 5-10% opału .
    Ze zdjęć widać ,ze całe ciepło uciekły w grunt czyli najmniejszy opór . Sam nie wiem chyba nie zwróci się to ocieplenie . Termostaty w domu zamontowane nowa instalacja utrzymywane 18-21 stopni , po wszystkich pracach chciałbym zejść ze spalaniem max tona na miesiąc zamiast 1.5t+

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Naturalnie będzie kołkowane , balkony tez wyklejone jedynie okna pcv zostaną . Wentylacja grawitacyjna , kratki w łazienkach wilgotność obecnie 40% , latem 60%.
    Mam nadzieje ,że zużycie spadnie , dlatego tez wykonuje tą kosztowna inwestycje i w planie jest grafit ten 0,031 droższy ale lepszy do pracy chyba od 0,033.
    Choć po ociepleniu stropu jest cieplej na pietrze, liczyłem ,ze drastycznie spadnie spalanie , a może to jest 5-10% opału .
    Ze zdjęć widać ,ze całe ciepło uciekły w grunt czyli najmniejszy opór . Sam nie wiem chyba nie zwróci się to ocieplenie . Termostaty w domu zamontowane nowa instalacja utrzymywane 18-21 stopni , po wszystkich pracach chciałbym zejść ze spalaniem max tona na miesiąc zamiast 1.5t+
    Ciężko będzie osiągnąć ten wynik spalania, ale jest to możliwe. Choć byłby to sukces.
    Zastanów się, czy zamiast tego grafitu nie dać dobrej klasy styropianu białego- ja akurat dałem twardy dach/podłoga. Kosztował tyle samo co grafit, a napewno jest to materiał wytrzymalszy, klej lepiej się go trzyma itp. Nie kupuj tylko go w markecie, gdyż tam są produkty najczęściej drugiej kategorii.
    W Twoim przypadku praktycznie nie odczujesz różnicy tego U, tylko weź jak mówię, dokładnego wykonawcę. Tynk daj najlepiej silikonowy lub mineralny. Ja u siebie, przy nowym budynku uważam, że też w żaden sposób nie odczuję różnicy między U=0.31, a U=0.38 który zastosowałem. A nawet jeśli to wolę mieć mocniejszy materiał pod tynkiem.

  5. #5

    Domyślnie

    Obecnie grafit jest tańszy niż eps70 0,038 lub eps100 0,036 na paczce 10-20zl .
    Dam 10cm do cokołu potem wyżej 12cm .
    Z kamery widać , ze dach brak strat ściany z pustaka tez trzymają najgorzej to ciepło migruje w grunt . W piwnicach mogę max 5cm dobrego styro dać na sufitu , ale czy to coś da?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Obecnie grafit jest tańszy niż eps70 0,038 lub eps100 0,036 na paczce 10-20zl .
    Dam 10cm do cokołu potem wyżej 12cm .
    Z kamery widać , ze dach brak strat ściany z pustaka tez trzymają najgorzej to ciepło migruje w grunt . W piwnicach mogę max 5cm dobrego styro dać na sufitu , ale czy to coś da?
    Czyli styropian grafitowy osiągnął swój właściwy poziom cenowy

    Ciepłe powietrze ma to do siebie, że zawsze idzie do góry, więc na pewno nie ucieka Ci go za wiele do piwnicy. Prędzej w drugą stronę, chłód z piwnicy wychładza Ci pomieszczenie nad nim. To, że dasz 5cm styro na jej sufit na pewno spowoduje różnice. Tam mógłbyś zastosować np. XPS.

    Plusy z ocieplenia domu będziesz też miał wizualne, co spowoduje wzrost jego wartości. Koszty poniesione na jego wykonanie raczej się nie zwrócą, ale powinien się podnieść komfort Twojego życia i to w sumie głównie latem.

  7. #7

    Domyślnie

    Aha sądziłem ,ze skoro mam bardzo dobrze zaizolowane strop , a ściany nośne tez są w miarę ok to ciepło ucieka przez piwnice i grunt co widać na zdjęciach termowizyjnych .
    Za namowa fachowców idzie wełna elewacyjna 12cm góra oraz 10cm styro eps70/100 na piwnice i balkony .
    Styrodur na suficie piwnic da dużo względem styro eps100 ? 5cm to niewielkie ,ale wole więcej płacić za ogrzewanie niż mieć niskie sufity przy 10cm.

  8. #8

    Domyślnie

    5cm to niewiele, dlatego tu bardzo patrzyłbym na jakoś.
    Ten np. wydaje się idealny:
    http://styronet.pl/grafitowy-styrodu...0-prime-d.html

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony