dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Klimatyzacja czy chłodnica kanałowa

    W związku z tym, że będą miał nadwyżkę prądu około 1200-1400 kWh rocznie z produkcji PV szukam sposobu na wychłodzenie domu w okresie letnim i wykorzystaniem energii w okresie przejściowym. Dlatego zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami.
    Montaż klimy 3-3,5 kW i zamontowanie jej w korytarzu w kierunku nawiewu na salon.
    Montaż chłodnicy kanałowej w rekuperacji i wychładzanie powietrza nawiewanego we wszystkich pomieszczeniach
    W domu chcę osiągnąć temperaturę o około 2-3 stopnie niższą niż mam latem bez klimy czyli około 23-24 stopnie, ponieważ obecnie po długich okresach gorących w domu potrafi być 27 stopni. Gdyby się udało obniżyć do 24 komfort znacznie by wzrósł.
    Zapotrzebowanie na grzanie domu oscyluje w granicach około 50kWh/m2/rok przy temperaturze około 22,5
    Które rozwiązanie byłoby lepsze/bardziej optymalne i czy da się to zrobić na chłodnicy kanałowej.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kola626
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    44
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie dotyczące twojej instalacji: czy rozwiązałeś już opisany powyżej problem. Stoję przed podobnym dylematem.
    UPB-7211 Dom przy Jaśminowej 2

  3. #3

    Domyślnie

    Ja zrobiłem bypass obchodzący rekuperator i wtłaczam powietrze ciepłe/zimne z klimatyzatora przenośnego 4kW, przez istniejące kanały wentylacji mechanicznej.

    Da się ogrzać tak dom (szału nie mam bo ciepłe powietrze leci z góry i zanim opadnie, to trochę trwa), a co do chłodzenia to dopiero się okaże.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony