dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADI-mistrzu
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    109

    Domyślnie Cyrkulacja ciepłej wody - problem w jednym punkcie

    Witam was,

    Mam problem z cyrkulacją wody w nowym budynku z kuchni.
    Mianowicie wszędzie ciepła woda jest praktycznie na zawołanie, jedynie w kuchni trzeba jej sporo spuścić.

    Chciał bym was zapytać, jakie jest prawdopodobieństwo, że hydraulicy źle zgrzali rurkę cyrkulacji i jest zaślepiona? Czy raczej to się nie zdarza ?
    Moja przygoda z budową po inżyniersku
    http://inzynierski.mojabudowa.pl

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.265
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ADI-mistrzu Zobacz post
    Chciał bym was zapytać, jakie jest prawdopodobieństwo, że hydraulicy źle zgrzali rurkę cyrkulacji i jest zaślepiona? Czy raczej to się nie zdarza ?
    Hydraulicy mają tendencje do skracania cyrkulacji. Ja wyraźnie zaznaczyłem, że chcę jedną pętlę gdzie "dalej" idzie dopiero od poprzedniej baterii. I prawie tak mam - tylko do wanny już nie poszli do samej baterii. Tu akurat najmniejszy problem.
    Więc możliwe, że nie dociągnęli cyrkulacji do samej baterii. Prawie pewne też jest, że rozdzielili i jest kilka nitek. Wtedy ta odnoga z jakiegoś powodu (np. za mocno zwężona jakaś zgrzewka albo dużo dłuższy obwód) może stawiać większe opory i woda idzie nią dużo mniej - to do sprawdzenia puszczając pompę na maksa (jeżeli jeszcze tego nie robiłeś). Wtedy pomimo mniejszego przepływu może będzie on wystarczający, żeby przepchnąć wodę przez wszystkie odnogi.
    Obydwie (i inne, jeżeli przegapiłem) sytuacje do prześledzenia termowizją.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADI-mistrzu
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    109

    Domyślnie

    Puściłem pompę mocniej i jest ciepła woda.
    Kuchnia jest tak umiejscowiona, iż nie byli by wstanie odczepić się z innego miejsca, cyrkulacja i doprowadzenie rur idzie prawie że z pod pieca. Rury są połączone tutaj niestety pod posadzką, z obliczeń wychodzi mi, iż trzeba przelać jakieś 1L wody.

    Widocznie jest tyle przewężeń na zgrzewach + długi odcinek, że nie daje rady przepchnąć dość szybko wody.
    Moja przygoda z budową po inżyniersku
    http://inzynierski.mojabudowa.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony