dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie stropu, strych nie użytkowy a kurczenie styropianu

    Witam, zamierzalem ocieplic strop teriva na strychu nie uzytkowym styropianem grafitowym fasadowym o jak najnizszej lambdzie i nie zalewac go, poprostu zostawic odkryty. Teraz dowiedziałem sie ze styropian grafitowy pod wplywem temperatury kurczy sie, jako ze mam na dachu blachodachowke w lato mogą panowc wysokie temperatury, obawiam sie problemow po kilku latach. Nie chce zalewac styropianu i pchac sie w koszta wole za tą kase docieplic strop. Biały styropian nie kurczy sie wiec moze dam pod spod szary a na zewnątrz od strony dachu bialy? Jakie wyjscie widzicie. Wełna i pianka odpada

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Skoro i tak nie będziesz po tym chodził, to czemu lambda ważna? Patrz na koszt za U i bierz najtańszy. Albo wełnę.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pod wpływem temperatury kurczy i rozszerza się każdy styropian tak samo. Grafitowy dużo szybciej łapie temperaturę na nasłonecznionej ścianie i też nagrzewa się do wyższych temepratur dlatego rozszerzanie jest bardziej widoczne. Ale na poddaszu nie masz słońca, więc problem nie występuje.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  4. #4

    Domyślnie

    Myślałem zeby przykryc styropian jaką matą izolacyjną dla pewności co o tym myślisz?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Wrzuć granulat stryro https://sprzedajemy.pl/granulat-styr...299-nr60135563 lub wełniany
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony