dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Vitodens 200W jaki wybrać 13kw czy 19kw

    Witam
    Stoję przed dylematem wyboru kotła gazowego zdecydowałem się na vitodens 200W, tylko teraz wziąć z jaką modulacją mocy 1,9kw-13kw czy 1,9-19kw
    Dom około 138m2 powierzchni wraz z garażem i kotłownią budowany w 2010roku do tego zbiornik na ciepłą wodę pojemność 140-160l, dom dobrze ocieplony ( ściany 15cm, poddasze 25-30cm wełny, nie mam rekuperatora, czasem dogrzewam dom kominkiem a tak to gaz będzie głównym źródłem ciepła. Podłogówka na przedpokój , kuchnia, jadalnia i dwie łazienki.
    Hydraulik poleca ten większy, żeby lepiej miał zapas mocy a minimalna moc w obu 1,9kw czyli jak będzie trzeba będzie pracował na niższej mocy
    dzięki za odpowiedz

  2. #2

    Domyślnie

    13 kW wystarczy

  3. #3

    Domyślnie

    spokojnie 13 kw, mam dwa razy wiekszy dom podobnie docieplony i nawet dla mnie 13 kw by wystarczyło w cuglach, a mnie wciśli 5,6-26 kw

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam_1980

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    41-900
    Posty
    24

    Domyślnie

    Mam takie pytanko. Posiadam vitodens 200w. W instalacji mam 16 grzejników i 30m2 podłogówki. Wszystko chodzi na jednej pompie bez mieszaczy czy czegokolwiek. Sytuacja jest taka ze tam gdzie podlogowka jest bardzo cieplo -do 24st ( choc glowice mam na 2 ) a tam gdzie grzejniki max 21 stopni. Czy mozna cos zamontowac zeby oddzielic obiegi? Gdy jest ciepło na dworze ( np 5+ ) to musze przykrecac podłogówkę i odwtotnie gdy spada poniżej 5 st odkręcam głowice. Pytam bo można sobie na pewno uprościć obsługe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony