dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 18
Pokaż wyniki od 341 do 342 z 342
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ACCel

Domyślnie

Kopia wpisu z dziennika.

Odebrałem pozwolenie na budowę, dokładnie 2 miesiące po złożeniu papierów. Podobno mam szczęście mieszkać w gminie, gdzie wszystko idzie zgodnie z ustawowymi terminami.

Budowy garażu ciąg dalszy, stawiamy pierwszą ścianę. Pod ścianę trafiają paski papy. Druga ściana też złożona i czeka na postawienie.

I druga ściana, trochę nieostre zdjęcie.

Następnego dnia kolejna.

Niestety zawsze gdy coś buduję trafiam na deszczowy rok. Jak budowałem dom letniskowy często padało, w tym roku to już całkowicie tragedia. Na dodatek przeplata się to z upalnym słońcem, które też nie jest zbyt komfortowe do pracy.

A przy budowie domu będę musiał wykopać fundamenty w glinie, która nie może złapać dużo wilgoci bo się uplastyczni.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ACCel

Domyślnie

Kopia wpisu z dziennika.

Pogoda pozwala to jedziemy dalej. Belki i słupy przy wjeździe do garażu są z drewna z tartaku, które trzeba oheblować.
    Belki mają przekrój 10x20 cm, słupy 14x14 cm.

Co jest wygodniejsze - przesuwać trzymetrową belkę o wadze 30-40kg, czy grubościówkę o wadze 25kg?

Tyle zabawy z grubościówką wystarczyło, żeby się przekonać, że warto kupić strugane drewno 3-4x drożej niż się bawić w samodzielne struganie. Planowałem zrobić pełne deskowanie garażu z desek szalunkowych 25 mm oheblowanych, bo dach będzie widoczny od środka, teraz wiem, że kupię deskę fasadową 15-20 mm na pióro-wpust i zamontuję ją ładną stroną do środka jako deskowanie dachu.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

Strona 18 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia