dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 21
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 418
  1. #221
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Na zdjęciu są 62 płyty 1x2m na ściany. Ja używal wcześniej płyt o długości 5m i 6m, ale nikt nie chce mi takich zaoferować w rozsądnej cenie.

    Zapytaj https://forum.muratordom.pl/member.p...50-fighter1983
    Podobno może je sprzedać taniej.

    Swisspor poza tym że ludzie skarżyli się na brak kątów prostych nie miał jakichś wpadek. Jest w pierwszej trójce sprzedawców styropianu pod względem jakości, pod względem sprzedaży jest pierwszy bo 032 ma w najlepszej cenie.

    Zobacz też tutaj https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7893895
    Ostatnio edytowane przez ACCel ; 04-03-2020 o 07:30
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  2. #222
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Accel to zdjecie mam nadzieje tylko aby pokazac, chyba go tak nie zostawiłeś? Grafit lubi sie powyginac jak leży luzem, nie w paczce, zwlaszcza na słońcu. Przykryłeś to?

  3. #223

    Domyślnie

    Własnie to samo chcialem napisac ze zostawienie go tak na sloncu zrobi mu kuku

  4. #224
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    No ej.

    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  5. #225
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Dostałem Warunki Zabudowy i tam niespodzianka. Linia zabudowy 10m od drogi. Pojechałem się wykłócać i wychodzi że pańcie w urzędzie gminy sobie zostawiły bufor 4m na poszerzenie drogi, która ma 6m. Tłumaczę im że mam dom letniskowy 6m od drogi nie dociera, że mam szambo 2m od drogi, płot murowany, przyłącza elektryczne, sąsiedzi też szambo i jak one sobie wyobrażają takie poszerzenie drogi. Nie mówiąc o tym że jest to nierealne przez najbliższe 20 lat, patrząc na zasięg asfaltu i chodniki w okolicy. Nie dociera.
    Żeby zrobiły 6m od drogi, ja chcę od frontu tylko garaż, a dom i tak będzie około 12m. Nie dociera. A sądzić się nie mam czasu.

    W związku z tym zgłoszę garaż jako budynek gospodarczy. Postawię go na chama 5 metrów od granicy i przepisowo 6m od jedni, wszystko legalnie, na zgłoszenie gdzie nie trzeba WZ A potem wyślę im dwa wnioski o WZ o rozbudowę garażu, oraz o przekształcenie domu letniskowego na budynek mieszkalny. I mogę się z nimi bujać latami, aż wyjdzie na moje.
    Garaż będzie miał początkowo powierzchnię zabudowy 35m2, ale podcienie i dach zrobię tak, żeby były podobnie do wcześniejszego planu. Być może uda się dostać te WZ i w trakcie budowy zrobi się aktualizację pozwolenia na budowę.
    Ostatnio edytowane przez ACCel ; 07-03-2020 o 17:20
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Przed:



    Po:





    Oczywiście garaż jest dwa razy mniejszy, ale obrys dachu ma taki sam, więc będzie dało się go rozbudować.
    Plusem jest tylko to, że mogę go zacząć budować np. za miesiąc, kiedy dostanę potwierdzenie zgłoszenia bez sprzeciwu.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  7. #227
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    No i wysłałem zgłoszenie garażu 5m od granicy i ponad 6m od jezdni. Zobaczymy jak starostwo to przyjmie, poza dużym podcieniem (2,86m x 6,25m) nie ma tam nic kontrowersyjnego, podcień nie liczy się do powierzchni zabudowy, podobnie jak podjazd pod tym podcieniem

    Rysuneczek, długopisem na kartce w kratkę, już tak kiedyś zgłosiłem garaż i przeszedł, ale ostatecznie koncepcja zagospodarowania się zmieniła i go nie zbudowałem.

    Ostatnio edytowane przez ACCel ; 13-03-2020 o 09:22
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  8. #228
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jak dla mnie teraz dobrze to wygląda i jest normalne wejście do domu.
    Jak w planach mają poszerzenie drogi to nic z tym nie zrobisz. U mnie też tak jest, przy podziale działki trzeba było wydzielić kawałek przy drodze na to poszerzenie. Nawet w gminie babka mówiła że dla nich to jest bez sensu bo potem to muszą wykupywać od ludzi, czyli płacić za to, a i ta wiedzą że nic z tego nie będzie. Tak jest w planach i nie ma zmiłuj się. Przez tą linie zabudowy od drogi kolega też miał problem by swój domek postawić, bo z drugiej strony przez działkę biegły linie wysokiego napięcia od których musiał zachować odległość. Więc z jednej strony kable a z drugiej odległość od drogi.

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    No i wysłałem zgłoszenie garażu 5m od granicy i ponad 6m od jezdni. Zobaczymy jak starostwo to przyjmie, poza dużym podcieniem (2,86m x 6,25m) nie ma tam nic kontrowersyjnego, podcień nie liczy się do powierzchni zabudowy, podobnie jak podjazd pod tym podcieniem

    Rysuneczek, długopisem na kartce w kratkę, już tak kiedyś zgłosiłem garaż i przeszedł, ale ostatecznie koncepcja zagospodarowania się zmieniła i go nie zbudowałem.

    Taki garaż na zgłoszenie nie przejdzie. Podcień jeżeli jest podparty, to wchodzi w powierzchnię zabudowy (coś jak zadaszony taras). Czyli wyjdzie powierzchnia zabudowy większ jak 35m2.

  10. #230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    "Podcień, podcienie, podsienie – pomieszczenia w dolnej części budynków, otwarte na zewnątrz, ograniczone słupkami lub filarami wzdłuż lica muru, nieprzekraczające dwóch kondygnacji. Podcienia stosuje się ze względu na przestrzenne ukształtowanie budowli oraz ze względów użytkowych. Wikipedia"

    "II SA/Sz 994/17
    …Analogiczne wyliczenia obwiązują dla ścian w osiach 7 i 8. W ocenie Sądu, za błędny należy przy tym uznać pogląd skarżącego o konieczności doliczenia do powierzchni zabudowy – powierzchni użytkowej balkonów. Zgodnie bowiem z opisaną wyżej normą (pkt 5.1.2.2) powierzchnia zabudowy jest wyznaczona przez rzut pionowy zewnętrznych krawędzi budynku na powierzchnię terenu, jednak do powierzchni zabudowy nie wlicza się:

    - powierzchni obiektów budowlanych ani ich części nie wystających ponad powierzchnię terenu,
    - powierzchni elementów drugorzędnych, np. schodów zewnętrznych, ramp zewnętrznych, daszków, markiz, występów dachowych, oświetlenia zewnętrznego,
    - powierzchni zajmowanej przez wydzielone obiekty pomocnicze (np. szklarnie, altany, szopy).

    Z uwagi na taką treść normy, należy zgodzić się z inwestorem, że do powierzchni zabudowy nie są wliczane występy dachowe (wystający stropodach) oraz rampa wejściowa (kładka). "

    Jeżeli byłby to taras to bym się zgodził. Ale to jest podcień z podjazdem. Czyli zgodnie z powszechnie przyjętymi normami oraz wyrokami sądów administracyjnych jest to "występ dachowy" oraz "rampa" jako pochylnia - podjazd.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  11. #231

    Domyślnie

    No zobaczymy co na to starostwo. Potem do tego garażu planujesz dobudować dom?

  12. #232
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Nie. Dom będę budował osobno na pozwolenie. Potem spróbuję to połączyć razem, czyli najpierw WZ na rozbudowę garażu. Być może uda się to zrobić przed ukończeniem budowy domu, ale możliwe że sprawa WZ na rozbudowę garażu skończy się w sądzie.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  13. #233

    Domyślnie

    Czyli docelowo garaż ma być w bryle domu? Czyli z niskim podatkiem?

  14. #234
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Docelowo ma być tak jak na pierwotnych planach. Dlatego są te podcienie, dach ma taki sam przekrój, tylko jest niepołączony i oddalony.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  15. #235

    Domyślnie

    Kibicuje Ci ACCel. Ja dostałem niedawno WZ linia zabudowy 15m od granicy działki. Prace nad moim projektem domku trwają. Również ma być parterowy. Dobrego linka wrzuciłeś oceniającego styropian. Uważam że Termo Organika jest nie do pobicia. Poza parametrami dokładności cięcia, możesz zważyć styropian i będziesz wiedział za co płacisz, czy aby nie za powietrze.

  16. #236
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AWiatr

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-129
    Posty
    3

    Domyślnie

    Na projekt stodoła pisali o bezramowych oknach - INTERNORM HX300 - SZKLENIA BEZRAMOWE O WIELKICH GABARYTACH, nie wiem jak cenowo, ale może warto sprawdzić?

  17. #237
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Mam informację, że mój garaż przeszedł, w przyszłym tygodniu będę miał zaświadczenie o niewniesieniu sprzeciwu.

    Projekt domu się robi. Ma być skończony w ciągu półtora tygodnia, chociaż moja lista uwag do konstrukcji była długa, to wszystko idzie w dobrym kierunku.

    Papiery powinny być złożone 20 kwietnia w urzędzie. Wcześniej było 60 dni na rozpatrzenie, ale ustawa o koronawirusie chyba odwołała wszystkie terminy urzędowe, mam informację, że realnie jest miesiąc opóźnienia. Czyli w lipcu mogłoby być pozwolenie na budowę.

    Do tego czasu zdążę zbudować garaż I może przygotować zbrojenia, albo wiązary.

    Teraz najbardziej rozważam kwestię wysokości podłogi w stosunku do gruntu. Projektant zaproponował 35cm, ja chyba będę chciał aby było to 10 cm. Cały dom będzie wtedy lepiej zintegrowany z otoczeniem. Na dodatek teren ma spadek 15cm (przy salonie niżej).

    Cytat Napisał AWiatr Zobacz post
    Na projekt stodoła pisali o bezramowych oknach - INTERNORM HX300 - SZKLENIA BEZRAMOWE O WIELKICH GABARYTACH, nie wiem jak cenowo, ale może warto sprawdzić?
    Widziałem to kiedyś, miały chyba drewnianą ramę sprytnie ukrytą w murze i podłodze (ze specjalnym odwodnieniem).
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  18. #238

    Domyślnie

    U mnie tez była kwestia ile sie podniesc... Tesc mnie namawial na ok 30-40cm od gruntu zeby nie zalewalo ..ja chcialem tylko jeden bloczek czyli jakies 14 cm. Wyszlo na dwa bloczki czyli jakies 30 cm... Opinie są rozne ale przewaza zdecydowanie wersja "Podnosic sie ile sie da" wzgledy praktyczne wazniejsze niz wzgledy wizualne

  19. #239

    Domyślnie

    Cytat Napisał ovner Zobacz post
    jedna uwaga do samego rozmieszczenia pomieszczeń, rozumiem że wjazd do garażu jest naprzeciw drogi i wjazdu na posesje ? jeżeli tak to salon oraz taras chcesz mieć na przód domu ?
    też zwróciłam na to uwagę. Salon lepiej mieć od strony ogrodu, żeby była cisza i spokój - chyba, że nie ma takiej potrzeby. Ogólnie projekt mi się podoba i podejście do budowy

  20. #240
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Nie no Chyba pisałem że taras jest od południa i wschodu, a wjazd od zachodu. Będzie można albo sie ogrzać albo osłonić
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

Strona 12 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony