dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Vitodens 111-w pozostawiony wyłączony na zimę w nieogrzewanym domu

  1. #1

    Domyślnie Vitodens 111-w pozostawiony wyłączony na zimę w nieogrzewanym domu

    Witam
    Posiadam kocioł Vitodens 111-W który zasila centralne ogrzewanie kaloryferowe w domku jednorodzinnym. Późnym latem postanowiłam przeprowadzić remont łazienki, m in doposażyć łazienkę w ogrzewanie podłogowe. Hydraulik rozpoczął prace ale wykonał je wadliwie m in ogrzewanie podłogowe wykonał na powrocie z grzejników w kuchni i pokoju. Nie chciał poprawić wad swojej pracy i zerwał umowę. Mam skutą posadzkę, brak nowego ogrzewania podłogowego ale również odłączony kocioł od instalacji istniejącej instalacji co .
    Co mam robić? Czy szukać szybko nowego wykonawcy czy zostawić kocioł i instalację w takim stanie do wiosny? Czy można bez ryzyka awarii, zostawić na zimę niewłączony kocioł Vitodens w pomieszczeniu bez ogrzewania, gdzie temperatura napewno będzie w czasie mrozów poniżej o stopni? Czy można zostawić na zimę używaną w poprzednich sezonach grzewczych, napełnioną instalację co? W domu nikt obecnie nie mieszka na stałe, więc ze względu na domowników teoretycznie mogłabym przetrwać zimę bez ogrzewania. Moje pytanie czy przetrwa zimę kocioł i instalacja bez włączonego ogrzewania?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    pytanie jaka będzie temperatura wewnątrz pomiszczeń. Jeżeli temperatura kotła/instalacji spadnie poiżej 0 i zamarznie w nim woda może dojść do rozszczelnienia wymiennika, popekania hydrobloku, popekania instalacji c.o....
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    Kocioł Vitodens to jedyne źródło ciepła w domu. Bez włączonego kotła temperatura w budynku podczas mrozów będzie na pewno poniżej zera. Jakie mogą być skutki dla kotła?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    tak jak pisałem powyżej, jeśli zostanie wnim woda to ona zamarznie. Woda zamarzając zwiększa swoją objętość co spowoduje rozszadzenie elementów hydrobloku lub zniekształcenia i rozszeczlnienia wymiennika.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony