dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darek14789

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    8

    Domyślnie Jaki jest najskuteczniejszy środek na karaluchy???

    Mieszkam w bloku na 4-tym piętrze i chodzi mi o preparaty chemiczne, które można kupić i zastosować samemu... Próbowałem już zielonych kostek i spreju z BROSA, ale to pomaga tylko doraźnie, niestety. Jak można sobie poradzić z tym cholerstwem? Proszę o sprawdzone opinie.

    Pozdrawiam

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    katka27

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    3

    Domyślnie

    A próbowałeś lepów na karaluchy też chyba z Brosa?

  3. #3
    Banned
    gasiorek1

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-818
    Dzielnica
    wola
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nier ma siły, trzeba wezwać firmę, która je wytruje specjalistycznymi środkami. Miałam ten problem. [usunięto reklamę]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-06-2014 o 13:37

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek14789 Zobacz post
    Mieszkam w bloku na 4-tym piętrze i chodzi mi o preparaty chemiczne, które można kupić i zastosować samemu... Próbowałem już zielonych kostek i spreju z BROSA, ale to pomaga tylko doraźnie, niestety. Jak można sobie poradzić z tym cholerstwem? Proszę o sprawdzone opinie.

    Pozdrawiam
    Nic ci nie poradzi, bo owady się przemieszczają. Wytępisz te, które masz u siebie, to przyjdą nowe od sasiadów, z piwnicy, ze strychu.
    Sprawę zgłasza się do administracji z wnioskiem o przprowadzenie kompleksowej dezynsekcji całego budynku.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jurek Kalinski

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie

    Pogadaj z sąsiadami, czy przypadkiem czegoś nie hodują za sofą lub innymi meblami

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    melaga

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    9

    Domyślnie

    w sklepach internetowych można kupić dobre lepy na karaluchy- sprawdzone Polecam

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar topa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-120
    Posty
    11

    Domyślnie

    miałem taki przypadek w jednym z wynajmowanych mieszkań. znajomy polecił mi zrobić swojego rodzaju wytyczanie granic jakimis chemicnymi sprayami... kazdy próg, kuchnia to wszystkie progi i rogi kąty to samo w łazience, przedpokoj progi i wejscie itd itd. nie pojawiły się wiecej a to był blok lat 70 wiec chyba poskutkowało. na poczatku trochę śmierdziało chemią ale dobre wietrzenie przez 2 dni i po kłopocie. "zwierzaczki" nie wróciły
    Jestem Topa, nie mylić z aktorem

  8. #8

    Domyślnie

    Studencki sposób na karaluchy jest taki, żeby po prostu nie gasić światła... to nie wychodzą Może wtedy też umrą z głodu albo przeniosą się do sąsiadów? A tak poważnie mówiąc, to wiem, jaki to uciążliwy problem, moja siostra miała ten problem z domu i wypróbowała chyba wszystkich sposobów: chemii, lamp, lepek, pułapek... Nic nie pomagało. Dopiero dezynsekcja budynku pomogła się uporać z problemem.
    Nigdy nie mów nigdy.

  9. #9

    Domyślnie

    A bardzo dobry sposób to rozstawianie pułapek na spodeczkach z kwasu borowego, żółtek i nie pamiętam czego jeszcze. Misiałbyś poszukać dokładnego przepisu w internecie bo nie mam akurat mamy pod ręką. Karaluszki się tym najadają i potem padają. Najskuteczniejsze z tego co stosowałyśmy w rodzinnym bloku. Oczywiście najwięcej pewnie łazi w kuchni. Musisz pozabezpieczać inne jedzenie, żeby nie miały nic innego . No i nie wiem jak u Ciebie jest, ale jeszcze dodatkowo stosowaliśmy z powodzeniem rajstopy na kratkach wentylacyjnych, dokładne uszczelnienie miejsc gdzie wchodzą i wychodzą rury.

  10. #10

    Domyślnie

    A testował ktoś może elektroniczne odstraszacze, takie co wysyłają jakieś tam ultradźwięki i w ten sposób odstraszają karaluchy?
    Reklamy są niezgodne z regulaminem.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    A one czegoś się boją... poza klapkiem? Testowałem w akademiku. Elfir napisała - jedyne skuteczne to dezynfekcja całości.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    trelek

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    52-632
    Posty
    1

    Domyślnie

    z karaluchami to bardzo ciężko dać sobie radę.. Jak się nie ma odpowiednich preparatów, to nic nie pomoże Sam zmagałem się z tym dziadostwem pare miesięcy. Pode mną była restauracja i stąd to wszystko poprzychodziło. Szkoda gadać. W każdym razie ja się poddałem i przestałem kombinować na własną rękę i zadzwoniłem po firme. Panowie bardzo konkretni i szybko uwineli się z robotą, chociaż w całym domu unosił się smród tego specyfiku którym pryskali. Generalnie polecam panów [usunięto reklamę] na długi czas był spokój, ale karaluchy znowu naprzyłaziły z tej restauracji pode mną. W końcu wybrałem się tam i opowiedziałem o problemie. Ten cały szef powiedział, że to niedopuszczalne żeby to od nich przyłaziło, no ale sam się wkopał bo zobaczyłem zdechłego karalucha przy wyjściu )) zaniosłem im go na bar i powiedziałem, że mają coś z tym natychmiast zrobić. Czekam jak narazie na efekty.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 25-06-2015 o 23:02

  13. #13

    Domyślnie

    Żeby pozbyć się karaluchów z domu i co gorsza własnego przewodu pokarmowego polecam pozbyć się z domu kawy. Ja po znalezieniu w sieci tego filmiku taki właśnie mam zamiar:

    https://youtu.be/mXHv0E8FnbE

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony