dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzemien

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-916
    Posty
    47

    Domyślnie Ceramika Porotherm z cienka czy zwykłą spoiną

    Witam,

    Powoli Moj projekt budowy domu zaczyna przechodzić w faktyczne działania. Luty/Marzec 2020 zacznie sie budowa.
    Powoli spływają do mnie wyceny i na pewno będę często odwiedzał forum szukając porad.

    Pierwszy dylemat jest następujący. Zdecydowałem sie budować ściany z ceramiki. Mam 2 opcje wyceny i 2 podejścia :

    - Porotherm 25 Profi - taki robiony na bardzo cienką spoinę poziomą

    - klasyczny 25 P+W

    Zakładam, że dużo węższa spoina w wersji Profi zwiększy odrobinę wartości izolacyjne ściany. Czy waszym zdaniem warto płacić za te pustaki 25% wiecej niz za klasyczne ? To wzrost kosztów budowy samych ścian o 12 tys zł - a to dopiero początek zabawy.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja również się zastanawiam choć u mnie różnica jest dużo dużo niższa ze względu na ilość pustaków. Ja raczej pomijam "oszczędności" na ogrzewaniu a bardziej do mnie przemawia większy porządek na placu budowy i mniej zamieszania przy zamawianiu materiału; bo to potrzebny piasek, cement itd. Oczywiście parę złotych na tym zaoszczędzisz, różnica w zakupie pustak się zmniejszy (symbolicznie) Klej lub pianę dostaje się gratis ale pewnie i tak trzeba będzie coś dokupić.
    Ja chyba jednak zostanę przy tradycyjnym rozwiązaniu ponieważ zostało mi sporo piasku po murowaniu ścian fundamentowych. P.S. wiem, że są inni producenci pustaków szlifowanych. Może będzie taniej

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzemien Zobacz post
    Zakładam, że dużo węższa spoina w wersji Profi zwiększy odrobinę wartości izolacyjne ściany. Czy waszym zdaniem warto płacić za te pustaki 25% wiecej niz za klasyczne ? To wzrost kosztów budowy samych ścian o 12 tys zł - a to dopiero początek zabawy.
    Izolacyjność i tak nędzna (w praktyce gorsza niż w teorii). Gorsze jeszcze to, że popękane to i wiatr dmucha - dlatego szybciej (gdyby mnie coś zmusiło do budowania z porotherma) zdecydowałbym się na zwykłą spoinę, żeby pozamykać te kanały od góry i dołu. Historie o wianiu z gniazdek, spod parapetu czy innych miejsc są prawdziwe.
    To też Cię nie zniechęci:



    ?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 08-12-2019 o 18:56

  4. #4

    Domyślnie

    Też miałem dylemat ale ostatecznie postawiłem na klasyczną zaprawę.
    Większy bałagan na budowie to fakt. Wykonawca w tej metodzie czuł się mocniejszy więc na tym stanęło.
    Wydaje mi się, że do dryfix pustaki muszą być idealnie równe żeby tej pianki było jak najmniej.
    Wiadomo, zawsze muszą być równe ale murowanie na dryfix może być trudne przy krzywych pustakach i połamanych których zawsze jest sporo
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 08-12-2019 o 18:36

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko i wyłącznie P+W z zaprawą tradycyjną! I to nawet w przypadku gdyby były tańsze o połowę

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Izolacyjność i tak nędzna (w praktyce gorsza niż w teorii). Gorsze jeszcze to, że popękane to i wiatr dmucha - dlatego szybciej (gdyby mnie coś zmusiło do budowania z porotherma) zdecydowałbym się na zwykłą spoinę, żeby pozamykać te kanały od góry i dołu. Historie o wianiu z gniazdek, spod parapetu czy innych miejsc są prawdziwe.
    To też Cię nie zniechęci:



    ?
    Kaizen, a wklej może zdjęcia z zielonego Ytongu z nowo budowanych domów. Nawet na tym forum z ostatniego miesiąca znalazłbyś kilka.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Kaizen, a wklej może zdjęcia z zielonego Ytongu z nowo budowanych domów. Nawet na tym forum z ostatniego miesiąca znalazłbyś kilka.
    Masz jakąś tezę, to przedstaw ją i sam wrzucaj argumenty dla jej poparcia.
    Co Ytong odpowiedział na reklamację?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzemien

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-916
    Posty
    47

    Domyślnie

    Widzę ze wszyscy polecają tradycyjne rozwiązanie - bardzo dobrze. Nie ma co wydziwiać. Zatem pójdą klasyki P+W

    Troche mnie Kaizen zmartwiłeś tym filmikiem. Ceramika z poszukiwań wydawała sie najrozsądniejsza.

  9. #9

    Domyślnie

    Też bym poszedł w P+W na tradycyjnej zaprawie. Swoje wady ma ale plusy też.
    Co do samego pustaka to jak widziałem te popękane porothermy po składach to wybrałem tańszego i odradzanego tutaj Leiera. Popękanych kilka na całą paletę i jestem zadowolony..
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 08-12-2019 o 20:04

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz jakąś tezę, to przedstaw ją i sam wrzucaj argumenty dla jej poparcia.
    Co Ytong odpowiedział na reklamację?
    A co mieli reklamować, jak to jest normalne w betonie komórkowym. Wystarczy wejść do dzienników budowy oraz klubu samorobów i zobaczyć. Na kilku zdjęciach u różnych budujących to widziałem ostatnio. Floryda dom czy jakoś tak i parę innych.

    Porotherm nie jest złym materiałem, szczerze to po tym, jak czytałem to forum, miałem obawy z niego budować. A jednak bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Już nie raz to pisałem: silikaty, ceramika i beton komórkowy- tak w mojej ocenie przedstawia się kolejność podstawowych materiałów na konstrukcję. Jednak, gdybym jeszcze raz się budował, to raczej ponownię postawię na ceramikę, a właściwie zbliżoną do niej formę pustaka polaryzowanego, z uwagi na fakt, że ta pierwsza jest bardzo ciężko dostępna.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    A co mieli reklamować, jak to jest normalne w betonie komórkowym.
    Co dokładnie jest normalne? I jest to normalne zdaniem producenta, tak jak w przypadku reklamacji na Porotherm z filmiku?

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    formę pustaka polaryzowanego, z uwagi na fakt, że ta pierwsza jest bardzo ciężko dostępna.
    Co to jest "pustak polaryzowany"?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co dokładnie jest normalne? I jest to normalne zdaniem producenta, tak jak w przypadku reklamacji na Porotherm z filmiku?



    Co to jest "pustak polaryzowany"?
    Proszę Cię Kaizen, ten filmik, który sprzed stu lat pokazujesz też widziałem przed budową. Tam nic wielkiego nie ma, choć fakt sam przez to swoje pustaki sprawdziłem. Jednostkowy przypadek raczej.

    A tu masz aktualne zdjęcie z budowy forumowicza:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...59#post7879159

    I jak sobie dalej wejdziesz w te budowy to pełno masz zielonych betonów komórkowych. Ty zresztą jesteś dobry w tych wklejaniach, to mam prośbę, byś parę zdjęć z nudów forumowiczów z zielonym betonem komórkowym zamieścił, za co z góry dziękuję.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Jednostkowy przypadek raczej.
    Nie. To standardowe stanowisko producenta - TTTM


    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    A tu masz aktualne zdjęcie z budowy forumowicza:
    [url=https://forum.muratordom.pl/showthread.php?356544-Floryda-3&p=7879159#post7879159[/url]
    Nie widzę w tym poście żadnego zdjęcia. Już dwa lata leża pod chmurką bloczki BK na których stoi u mnie buda dla psa. Leje się po nich woda. Może i trochę zielenieją - tak jak i tynk sąsiada. I co z tego?

    Że niby ceramika nie porasta glonami? klik
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 08-12-2019 o 21:59

  14. #14

    Domyślnie

    Wszystko zarasta glonami tyle, że to musi być zleżały śmietnik jak na składzie zzieleniał. Takich lepiej unikać.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie. To standardowe stanowisko producenta - TTTM




    Nie widzę w tym poście żadnego zdjęcia. Już dwa lata leża pod chmurką bloczki BK na których stoi u mnie buda dla psa. Leje się po nich woda. Może i trochę zielenieją - tak jak i tynk sąsiada. I co z tego?

    Że niby ceramika nie porasta glonami? klik
    Więc widzisz to, co chcesz

    Ceramika w porównaniu do betonu komórkowego, mimo, że jest materiałem naturalnym, zdecydowanie mniej porasta glonami, o czym świadczy m.in. to forum. BK pełno jest tu zielonych, a ceramiki nie przypominam sobie żebym widział, choć napewno gdzieś jest.
    Tylko Kaizen, to, że psuje się Mercedes, nie znaczy, że możesz porównywać, pod tym kontem, go do Laguny. I podobnie ma się sprawa z ceramiką i bk. Silikat, też jak dobrze poszukasz znajdziesz zielony. I co porównasz go do betonu komórkowego w tej kwestii... Proszę Cię
    BK ma swoje plusy w postaci łatwości stawiania budynku. I całkowicie rozumiem samorobów z niego budujących. Ale umówmy się, jako materiał konstrukcyjny to się średnio nadaje. Albo inaczej, nadaje się, ale bardziej możesz porównać go do konstrukcji szkieletowej, niż budowanej z silikatów czy ceramiki.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    BK pełno jest tu zielonych, a ceramiki nie przypominam sobie żebym widział, choć napewno gdzieś jest.
    Wrzucałem linka. Tylko jakie to ma znaczenie, skoro to nie jest materiał elewacyjny?

  17. #17

    Domyślnie

    donvitobandito zbaczając z tematu - w moim otoczeniu jest baardzo dużo domów budowanych z „białych klocków”. Nie wiem czy to beton komorkowy czy silikat ale chyba BK bo widuję palety Solbet, termalica, termobet itp. Możesz napisać w dwóch zdaniach czemu BK jest dużo gorszy od silikatu? Coś szperałem po internecie i pomimo podobnego wyglądu różnice są duże ale chętnie posłucham Twojej opinii. Sądziłem do tej pory, że BK to lepsza alternatywa dla ceramiki i cieplejsza choć sam stawiam z ceramiki.

  18. #18

    Domyślnie

    Wiesz co, poczytaj neta, wyciągnij wnioski Tyle razy już o tym było mówione. Po co się powtarzać.

  19. #19

    Domyślnie

    No jak widać w tym temacie to nie jest powtarzanie bo zdania są podzielone nie tylko o zzielenieniu natomiast rozumiem. Każdy broni swojego.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    No jak widać w tym temacie to nie jest powtarzanie bo zdania są podzielone nie tylko o zzielenieniu natomiast rozumiem. Każdy broni swojego.
    Dlatego napisałem- wyciągnij wnioski. Bo nie jest tak w życiu, że są dwie prawdy. Tylko zawsze jest prawda i bzdura (kłamstwo). Rozum masz natomiast od tego, żeby wszystko właściwie zinterpretować i (wybacz, że się powtórzę) wyciągnąć wnioski

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony