dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Powierzchnia zabudowy - nadwieszona część budynku

    Witam,

    mam pytanie do geodetów:
    czy zalicza się do powierzchni zabudowy nadwieszoną, bez filarów część budynku (zabudowana loggia 3m2), która jest w kondygnacji przyziemnej. Sytuacja taka wynika z różnicy poziomów terenu.

    Jak rozumiem, jeżeli część nadwieszona jest na wyższej kondygnacji to nie zalicza się jej do powierzchni zabudowy.
    "Rozporządzenie ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29/03/2001r w sprawie ewidencji gruntów i budynków
    63 Rozporządzenia przez termin „Pole powierzchni zabudowy” rozumie: pole powierzchni figury geometrycznej określonej, jako numeryczny opis konturu wyznaczony przez prostokątny rzut na płaszczyznę poziomą zewnętrznych płaszczyzn ścian zewnętrznych kondygnacji przyziemnej budynku, a w budynkach posadowionych na filarach, kondygnacji opartej na tych filarach. Dostawiając słup, do jakieś kondygnacji powierzchnia zabudowy zwiększyłaby się do obrysu ścian tej jednej kondygnacji opartej na filarze / filarach."


    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Hmmm, co rozumiesz przez kondygnację przyziemną? Teoretycznie powierzchnią zabudowy jest rzut poziomu zerowego, aczkolwiek spotykana jest interpretacja że przeciecięcie ścian wychodzących z ziemi z powierzchnią gruntu. Nie zawsze są identyczne. Generalnie jeśli nadwieszone części budynku (lub dachu) nie są oparte na filarach czy słupach zakotwionych w gruncie, to nie należy ich wliczać do powierzchni zabudowy.


    O sensie takiej interpretacji szkoda gadać, wszystko jest cacy na papierze, życie jest o wiele bogatsze niż wyobraźnia ustawodawcy.

  3. #3

    Domyślnie

    Mówiąc o kondygnacji przyziemnej mam na myśli parter, poziom 0. Cały parter mam na jednym poziomie, natomiast poziom gruntu po obu stronach domu jest różny.
    Od strony wejściowej mam jeden schodek (poziom gruntu -0,13), a po przeciwnej stronie domu mam osiem stopni "(poziom gruntu -1,04). Zabudowana "loggia" (3m2) jest w poziomie 0, czyli wisi metr nad gruntem (jest bez filarów).

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Czyli po polsku = wszystko zależy od interpretacji.
    Paczaj na priva.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony