dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Luksfery w łazience i pleśń na fudze, jak zabezpieczyć?

    Witam. Mam problem w łazience. Otóż w okresie zimowym para skrapla się na oknie - luksferach, przez co na fudze pomiędzy nimi robi się pleśń. Zastanawiam się czy nie ma jakichś impregnatów do zabezpieczenia takiej fugi? Nie mam pojęcia co to za fuga, ale wydaje mi się że jest to zaprawa, która robi jednocześnie za fugę.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    A ta zaprawa jest porwana, wilgoć tam siedzi i oto efekt. Najlepiej to ją wymień na fugę do łazienek. Popraw wentylację. Może jakiś wentylator z czujnikiem wilgotności. Dodatkowo możesz zaimpregnować (tę nową fugę). A poza tym, luksfery to średni pomysł na okno.

  3. #3

    Domyślnie

    Jedyna wentylacja jaka jest w tej łazience to uchylana część tego okna.

    Mówisz o impregnacie, a o to pytałem, więc jednak jest coś takiego? Myślisz że zastosowanie go na aktualnie znajdującą się tam fugę to średni pomysł? Wystarczy mi że woda spłynie po fudze zamiast w nią wsiąkać a wodę się wytrze.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Nie wystarczy, bo fuga jest porowata.
    Poza tym, jak nie masz wentylacji, to nic nie pomoże. Tylko jakim cudem brak jej w łazience?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pewnie takim samym jak luksfery. I to jeszcze z opcją uchylną. Ja tu widzę adaptację starszych pomieszczeń, najpewniej poza granicami naszego kraju..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    No dobrze myślisz, tzn. ta łazienka znajduje się w Polsce, ale pewnie sugerowano się techniką z Niemiec. Myślę że łazienka ta była remontowana z 10-15 lat temu, ale okno z luksfer mogło być już wcześniej.. Łazienka wygląda ładnie, nie była dużo użytkowana, to też nie chcę jej niszczyć. Chciałem tylko zastosować jakiś mało inwazyjny sposób zabezpieczenia się przed tą pleśnią w fudze okna. Po kąpieli to nie problem uchylić okno na parę minut aby większość pary uciekła, ale wiadomo że potem i tak jej się trochę skropli, myślałem że jakby zabezpieczyć fugę jakimś impregnatem, to woda by poprostu spłynęła, przetarło by się ją i po problemie.

  7. #7

    Domyślnie

    Może jakiś nawiewnik okienny lub chociaż przytnij sobie uszczelkę abyś cały czas miał "włączoną" wentylację w oknie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony