dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nasz nowy dom :)

    Dwa lata od wbicia w ziemie pierwszej łopaty, stworzyliśmy taki oto dom.

    Projekt parę lat temu wymyśliła sobie żona i przerysowała go do darmowego programu Sweet Home 3d. Potem architekt wszystko zaadoptował. Trwało to łącznie ponad 12 miesięcy. Potem zaczęliśmy zabawę z pozwoleniami, zakończone wbiciem pierwszej łopaty. I teraz krok po kroku walczymy by to skończyć. Choć dobrze, że już jest ten etap, bo siły (i pieniążków) coraz mniej Pierwsza wspólna budowa, dużo rzeczy byśmy zostawili, część zmienili, ale finalnie z efektu jesteśmy zadowoleni

    Na ten moment fotki z zewnątrz. W miarę możliwości będę dodawał aktualne. Wejście do budynku i taras mam mieć skończony do środy. Zaplanowany termin przeprowadzki, to jak dopisze szczęście i zdrowie marzec 2020.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20191209-WA0005 A.jpg
Wyświetleń:	1019
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	438004

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20191209-WA0004 B.jpg
Wyświetleń:	599
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	438005

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20191209-WA0006 C.jpg
Wyświetleń:	642
Rozmiar:	57,6 KB
ID:	438006

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20191209-WA0007 D.jpg
Wyświetleń:	755
Rozmiar:	60,6 KB
ID:	438007

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20191209-WA0008 D.jpg
Wyświetleń:	656
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	438008

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo ładny dom Czekam na dalsze zdjęcia/
    Mozna wiedzieć jakie zastosowałeś płyty na taras i czy Jesteś z nich zadowolony?
    Szukam czegoś podobnego.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Bardzo ładny dom Czekam na dalsze zdjęcia/
    Mozna wiedzieć jakie zastosowałeś płyty na taras i czy Jesteś z nich zadowolony?
    Szukam czegoś podobnego.
    Płyty Corso, a schody łupane Volcano. Wszystko w barwach zimy. Producent Kaczmarek, zakład w Rawiczu.
    Długo wybieraliśmy, bo generalnie nie za bardzo podobają się nam palisady. Jestem bardzo zadowolony. Mój inspektor nadzoru, przyjechał z żoną by jej pokazać, bo też się napalił
    W środę będę miał skończone, to wrzucę zdjęcia. W realu to chyba jednak lepiej wygląda, niż tych moich fotach telefonem

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bardzo ładny dom. Uwielbiam klocki

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Płyty Corso, a schody łupane Volcano. Wszystko w barwach zimy. Producent Kaczmarek, zakład w Rawiczu.
    Długo wybieraliśmy, bo generalnie nie za bardzo podobają się nam palisady. Jestem bardzo zadowolony. Mój inspektor nadzoru, przyjechał z żoną by jej pokazać, bo też się napalił
    W środę będę miał skończone, to wrzucę zdjęcia. W realu to chyba jednak lepiej wygląda, niż tych moich fotach telefonem
    podobaja mi sie te płyty do wejścia/schody do domu , jaki koszt m2 ?. Jak zostały zamontowane ? (co jest jako podłoga dla nich , pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Te płyty robisz tak, jak kostkę. Nie jestem specjalistą, ale najpierw chyba usypujesz żwir, potem potem na to 15cm suchego betonu po ubiciu i kładziesz te schody, tak by jeden był ustawiony za drugim. Ważne żeby był za, a nie na. Generalnie 3/4 czasu pracy poszło właśnie na te schody. Potem układasz płyty tarasowe z minimalnym spadkiem od domu. Ważne, żeby potem nie zasypywać ich żwirem, ale specjalnym czarnym kruszywem, które kupuje się w workach. Wtedy te fugi fajnie wyglądają. Jak będę na budowie to wrzucę parę zdjęć na gotowo.

    Co do kosztów, to musisz popytać w hurtowniach. Ja płaciłem za całość, także nie wiem ile same schody kosztowały. Za ułożenie (samą robotę) płaciłem za te schody 65zł za metr bieżący. A ten taras w granicach 100m2 płyty i 100 metrów bieżących schodów to wszystko łącznie (robocizna plus materiał) wyszło 35 tys.

    Reszty kostki i płotu na razie nie zrobiłem, bo pieniążków brakło by potem na środek, chociaż mi minimum do przeprowadzki

    Teraz walczę z alarmem i to jest dopiero jazda

  7. #7

    Domyślnie

    A tymczasem zamieszkał z nami nowy członek rodziny Najukochańszej rasy na świecie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pies.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	440286

  8. #8

    Domyślnie

    Cudny!!!
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    A tymczasem zamieszkał z nami nowy członek rodziny Najukochańszej rasy na świecie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pies.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	440286
    Bracco ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Bracco ?
    Tak

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony