dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Ale to przecież od projektu zależy, a nie od widzi mi się inwestora.

    Ja u siebie w projekcie nie miałem wieńca na fundamencie, więc po co miałbym go robić...

    Równie dobrze wszystko inne mógłbym pozmieniać.
    nie miałeś - nie dałeś - wporzo

    ja gdybym nie miał - bym dał. bo słabiej nie będzie a mocniej.

    wieniec to jest podstawa

  2. #22

    Domyślnie

    No napewno nie jest gorzej lecz bez tego też będzie dobrze...
    U mnie sąsiedzi maja fundament wykonany z kamieni i zawsze jak obok przechodzę to podziwiam że tam nic się nie dzieje a chałupa stoi pewnie grubo ponad 40 lat...

    Trochę wyżej twierdziłes że wykonanie takiego wieńca to grosze, u mnie wykonawcy biorą ok 60 zł za mb wykonania takiego wieńca plus materiał. Myślę że suma sumarum to nie będą grosze.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nervil18 Zobacz post
    No napewno nie jest gorzej lecz bez tego też będzie dobrze...
    U mnie sąsiedzi maja fundament wykonany z kamieni i zawsze jak obok przechodzę to podziwiam że tam nic się nie dzieje a chałupa stoi pewnie grubo ponad 40 lat...

    Trochę wyżej twierdziłes że wykonanie takiego wieńca to grosze, u mnie wykonawcy biorą ok 60 zł za mb wykonania takiego wieńca plus materiał. Myślę że suma sumarum to nie będą grosze.
    ja tego nie neguje. ława fundamentowa nie musi być zbrojona w ogóle. jeśli jest dobrze obliczona i nie ma szkód górniczych zbrojenie konstrukcyjne jej nic nie daje. ale dajemy - zazwyczaj 4 fi12 powiązane bla bla bla

    ława żelbetowa to jest już inna inność. ale w domkach nie jest stosowana.

    o wiele ważniejszy jest mur fundamentowy traktowany po macoszemu na budowach. bo o ile bloczek to pewnie beton b40 to cóż mi z tego bloczka jak zaprawa m ileś tam nawet nie b.

    element jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo - ta nieszczęsna zaprawa mieszana kijem w kalfasie.
    i jak tu nie dać wieńca ?

    mur fundamentowy wylany z betonu wraz z wieńcem jest wytrzymalszy o rząd wielkości od najlepszej ławy fundamentowej nawet zazbrojonej konstrukcyjnie. tego ludzie nie są świadomi. a coraz więcej okien tarasowych po 3-4 m. co się wtedy dzieje z naciskiem na mur fundamentowy ? zapraszam do wzorów i lektury

    kończąc: w projekcie jest milion rzeczy zbędnych. a tego zazwyczaj nie ma - a szkoda. bo jest to istotne. istotniejsze niż kolor rolety przeciwwłamaniowej....

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Hmmm...to nie lepiej wybudować sobie żelbetonowy bunkier ? Będzie pewniej a najlepszy taki bez okien

    Klasy zapraw do murowania dobiera się do budynku jak i bloczki. Jedno i drugie musi mieć określoną wartość MPa.
    Zapewne jednak architekci się mylą i koniecznie wieniec potrzebny!!!




    Muszę do znajomego dzwonić, bo biedak mieszka w poniemieckim pałacyku który ma 3 kondygnacje i piwnicę na kamieniach polnych. Zapewne zaraz się zawali.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 14-12-2019 o 16:41

  5. #25

    Domyślnie

    Jestem ciekawy czy te zaprawy przygotowane przez fachman ów na placu budowy zawsze mają odpowiednią klasę i jakoś wszystko stoi. W mojej Miejscowości ok 90 % budynków to budynki wybudowane na zasadach starej szkoły czyli beton b30 z betoniarki , stropy z tregli, fundamenty lane do doła bez zbrojenia itd. Strach się przyznać ale sam mieszkam w domu moich rodziców który właśnie jest tak zbudowany i jakoś stoi od 30 lat.

    Fakt że właśnie w latach 80 więcej osób chyba właśnie robiło fundamenty monolityczne niż wykonane z bloczków. Ale z tego co wiem że stalą był problem.
    Ostatnio edytowane przez Nervil18 ; 14-12-2019 o 17:01

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nervil18 Zobacz post
    Jestem ciekawy czy te zaprawy przygotowane przez fachman ów na placu budowy zawsze mają odpowiednią klasę i jakoś wszystko stoi. W mojej Miejscowości ok 90 % budynków to budynki wybudowane na zasadach starej szkoły czyli beton b30 z betoniarki , stropy z tregli, fundamenty lane do doła bez zbrojenia itd. Strach się przyznać ale sam mieszkam w domu moich rodziców który właśnie jest tak zbudowany i jakoś stoi od 30 lat.

    Fakt że właśnie w latach 80 więcej osób chyba właśnie robiło fundamenty monolityczne niż wykonane z bloczków. Ale z tego co wiem że stalą był problem.
    Oj, to zależało od "zapotrzebowania zewnętrznego" na cement itd. Jak ktoś się w okolicy budował, to materiał się....rozchodził lub rozwadniał Pamiętam budowę basenu z kompleksem budynków, gdzie na placu budowy przyjeżdżały palety z dachówkami a wszystkie budynku były z dachami płaskimi.
    Za to kilku dyrektorów miało zapotrzebowanie na dachówkę, podobnie zresztą z grzejnikami, które pewnego dnia powycinano z klatek schodowych bloków i pojechały do "władz"

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Hmmm...to nie lepiej wybudować sobie żelbetonowy bunkier ? Będzie pewniej a najlepszy taki bez okien

    Klasy zapraw do murowania dobiera się do budynku jak i bloczki. Jedno i drugie musi mieć określoną wartość MPa.
    Zapewne jednak architekci się mylą i koniecznie wieniec potrzebny!!!




    Muszę do znajomego dzwonić, bo biedak mieszka w poniemieckim pałacyku który ma 3 kondygnacje i piwnicę na kamieniach polnych. Zapewne zaraz się zawali.
    ten poniemiecki pałacyk jest 10x mocniejszy niż niejeden nowy teraz "chłam" z pustaka to raz

    ten pałacyk pewnie nie ma 5 metrowych okien balkonowych prawda ?

    ten pałacyk ma pewnie 70cm mur a nie 25 pustaka prawda ?

    więc idz pan i wstydu oszczędź do 1 posta tego tematu i pooglądaj se pan zdjęcia...

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    ten poniemiecki pałacyk jest 10x mocniejszy niż niejeden nowy teraz "chłam" z pustaka to raz

    ten pałacyk pewnie nie ma 5 metrowych okien balkonowych prawda ?

    ten pałacyk ma pewnie 70cm mur a nie 25 pustaka prawda ?

    więc idz pan i wstydu oszczędź do 1 posta tego tematu i pooglądaj se pan zdjęcia...
    "Pewnie" nie oznacza na pewno, bo mury są z każdą kondygnacją coraz cieńsze a okna owszem 5m brak ale tarasowe są
    Tak czy siak oznacza to jedno - wszystkie parametry trzeba odpowiednio dobierać...ale jak ktoś chce mieć więcej bo go stać, to w sumie jego kasa.

    A tu nawet znalazłem ciekawy tekst - https://muratordom.pl/budowa/sciany-...ks8e-5sbv.html
    https://muratordom.pl/porady-ekspert...zY7v-VgnC.html

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Zyhu naprawdę daj sobie spokój z wypowiedziami w sprawach o których nie masz pojęcia. Wprowadzasz tylko zamieszanie i jeszcze ktoś weźmie na poważnie Twoje mądrości.

    1. Wieniec na ścianie fundamentowej jest potrzebny tylko wtedy gdy projektant tak wskaże w projekcie. Jest to zależne od kilku czynników, m.in. od wysokości ściany fundamentowej. Budowanie na zapas, bo nie zaszkodzi itp może być niebezpieczne (np. zwiększenie zbrojenia w stropie), a już na pewno ekonomicznie nieuzasadnione.

    2. Standardowe bloczki betonowe robione są z b15 i to w zupełności wystarcza w budownictwie z którym mamy na codzień do czynienia. Skąd w ogóle wziąłeś bloczki b40? B30 istnieją, ale b40?

    3. Zaprawa nie może być mocniejsza od bloczków które spaja. Absolutnie taka zaprawa nie jest słabym ogniwem.

    4. WSZYSTKIE elementy domu są przeliczone i (przy założeniu, że ich montaż jest zgodny ze sztuką) wystarczające do tego aby bezpiecznie mieszkać.

    Z domu też codziennie wychodzisz w kasku i ochraniaczach, bo może się przydadzą?

    Doradzaj mądrze, to zawsze jest w cenie.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Zyhu naprawdę daj sobie spokój z wypowiedziami w sprawach o których nie masz pojęcia. Wprowadzasz tylko zamieszanie i jeszcze ktoś weźmie na poważnie Twoje mądrości.

    1. Wieniec na ścianie fundamentowej jest potrzebny tylko wtedy gdy projektant tak wskaże w projekcie. Jest to zależne od kilku czynników, m.in. od wysokości ściany fundamentowej. Budowanie na zapas, bo nie zaszkodzi itp może być niebezpieczne (np. zwiększenie zbrojenia w stropie), a już na pewno ekonomicznie nieuzasadnione.

    2. Standardowe bloczki betonowe robione są z b15 i to w zupełności wystarcza w budownictwie z którym mamy na codzień do czynienia. Skąd w ogóle wziąłeś bloczki b40? B30 istnieją, ale b40?

    3. Zaprawa nie może być mocniejsza od bloczków które spaja. Absolutnie taka zaprawa nie jest słabym ogniwem.

    4. WSZYSTKIE elementy domu są przeliczone i (przy założeniu, że ich montaż jest zgodny ze sztuką) wystarczające do tego aby bezpiecznie mieszkać.

    Z domu też codziennie wychodzisz w kasku i ochraniaczach, bo może się przydadzą?

    Doradzaj mądrze, to zawsze jest w cenie.
    świetna manipulacja przezbrojenia stropu a wykonanie wieńca

    tak, wieniec spowoduje przezbrojenie domu ... gratulacje manipulacji i porównania wieńca do przezbrojenia stropu - tak to jest niebezpieczne.

  11. #31

    Domyślnie

    Jakiś rok temu w mojej miejscowości stawiali duży market spożywczy i też fundament był wykonane z bloczków betonowych... I to duży budynek bo ok 500m2 po ziemi, trzeba też zaznaczyć że budynek wysoki bo ok 4 m wysokości ścian, bardzo duża rozpiętość bo ok 16 m i na to wszystko Wiazary dachowe. Budynek stoi już rok i nic się nie zawaliło, w środku widziałem tylko kilka małych zarysowan na ścianach i to Wszystko. Chyba nie ma takiej budowli żeby gdzieś nie strzeliło podczas osiadania budynku. Jak mawia mój kierownik że jeżeli nie ma szczelin w które możemy włożyć palce to Możemy spać spokojnie
    Ostatnio edytowane przez Nervil18 ; 15-12-2019 o 10:33

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ludzie czytają później takich zyhów, i biorą te opinie za budowlane prawidła.
    Budowlane żółtodzioby! Uważajcie co czytacie i co bierzecie do siebie.
    Gdybym ja słuchał paru mądrali z internetu to bym teraz nie miał ani piwnicy ani balkonu. Bo niby bardzo drogo i bardzo trudno. Zbudowałem oba, ani drogo ani trudno.
    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nervil18 Zobacz post
    Jakiś rok temu w mojej miejscowości stawiali duży market spożywczy i też fundament był wykonane z bloczków betonowych... I to duży budynek bo ok 500m2 po ziemi, trzeba też zaznaczyć że budynek wysoki bo ok 4 m wysokości ścian, bardzo duża rozpiętość bo ok 16 m i na to wszystko Wiazary dachowe. Budynek stoi już rok i nic się nie zawaliło, w środku widziałem tylko kilka małych zarysowan na ścianach i to Wszystko. Chyba nie ma takiej budowli żeby gdzieś nie strzeliło podczas osiadania budynku. Jak mawia mój kierownik że jeżeli nie ma szczelin w które możemy włożyć palce to Możemy spać spokojnie
    ale kto mówił że się zwali ?
    ludzie oszczędzają 1000 zł na wieńcu a potem narzekają że pęka

    rób bez wieńca - będzie grunt ok to nawet b25 nie potrzebujesz tylko kamienie polne

    natomiast potem nie wklejajcie pęknięć i nie lamentujcie

    ps.
    60 zł za metr wieńca ? robota ?
    podam numer telefonu zrobię go za 20 zł za metr. szybko postawie za to drugą chałupę. jak się dajecie doić wasza sprawa.
    60 zł za metr wieńca. ha ha ha ha

  14. #34

    Domyślnie

    No jeżeli masz taki cennik to otwieraj firme budowlana myślę że roboty będziesz miał na 10 lat w przód ja bym za 20 zl tego nie robił. Przecież trzeba przygotować szalunek, zamocować go, wykonać zbrojenie, włożyć je i dodatkowo to wszystko zalać. 60 to cena jaka słyszałem ok 3 lata temu teraz może być więcej....


    Myślę też że domy w których na bloczkach jest wieniec tak samo będą się rysowaly jak te które tego wieńca nie mają...
    Ostatnio edytowane przez Nervil18 ; 15-12-2019 o 15:26

  15. #35

    Domyślnie

    3 ludzi przygotowało wieniec muru fundamentowego 100 metrów bieżących w 4 godziny

    60 zł za metr bieżący.. he he he to wszystko pierdyknie szybciej jak myślałem

    Ostatnio edytowane przez zyhu ; 15-12-2019 o 18:12

  16. #36

    Domyślnie

    Ile lat temu stawiałes ten domek? I co nie ma żadnych rys?

  17. #37

    Domyślnie

    5 lat temu
    rys zero

    2 rysy na GK ( włos )
    moja wina, uniflott siatka i po temacie

    ale rolet brązowych nie mam. wolałem wieńce

  18. #38

    Domyślnie

    Badania gruntu, iniekcja geopolimerowa pod fundamenty, odszkodowanie z OC kierownika Budowy.....

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał ReniaB1975 Zobacz post
    Badania gruntu, iniekcja geopolimerowa pod fundamenty, odszkodowanie z OC kierownika Budowy.....
    Wnioski z ekspertyzy?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony