dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Smrodek z pokrętła do syfonu wanny

    Witam

    Od jakichś 2 miesięcy mam taki problem: gdy przyłożę nos do pokrętła przelewu czuć delikatny smrodek z kanalizacji.
    Gdy natomiast podczas puszczania wody zmienię kran na słuchawkę to przez kilka sekund z pokrętła wydobywa się już intensywny smrodek, powietrze wydostaje się intensywniej, Z samego odpływu wanny nie ma absolutnie żadnego smrodku, nie czuć żadnego ruchu powietrza.

    Łazienka z wanną znajduje się na piętrze. Natomiast w łazience na parterze jest sedes, umywalka i prysznic - tam nie ma takich problemów,

    Zalałem wannę kretem i smrodek jest mniej uciążliwy, ale jednak jest.
    1. Czy to normalne, że spod pokrętła wydostaje się w ogóle powietrze, czy może jakaś uszczelka nie daje rady? Próbowałem zdjąć pokrętło, ale nie dałem rady. Czuję, że urwę to dziadostwo.
    Mam taki zestaw: http://www.saniteisenberg.pl/pl/kata...ywowa-przelewu

    Z góry dziękuję za radę.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Wyczyść cały syfon razem z rurką idącą do pokrętła. Tam może znajdować się jakiś gnijący osad. Jeśli woda znajduje się w syfonie to raczej nie ma możliwości aby zapachy wydobywały się tą drogą. Jeszcze inną możliwością jest stan w którym zatkaniu uległ pion napowietrzajacy idący na dach. W takim przypadku spuszczenie większej ilości wody np z WC powoduje podciśnienie i wysysanie wody z syfonu np. wanny który jest małej pojemności więc tam najłatwiej powietrzu uzyskać drogę.
    Jeśli nie ma możliwości demontażu i czyszczenia proponuję sodę kaustyczną wsypać do syfonu i zalać octem a po 15 minutach zalać całość wrzątkiem. To powinno zeżreć wszelkie osady.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony