dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 22
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 429
  1. #241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Możesz poprzeć ten 12-15 okres zwrotu jakimiś obliczeniami?
    Jeżeli "każde dziecko ma konsole" to nie pytaj tej osoby o cokolwiek bo odpowiedź i tak będzie gówno warta.Nigdy w życiu nikt z mojej rodziny nie grał na żadnych konsolach zamiast tego dziecko nauczyło się biegle angielskiego.

  2. #242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    Napisałem powyżej edytując posta, my bad. Poza tym kto za tyle montuje i gdzie są w takim razie ulga termomodernizacyjna
    To jakiś troll olej

  3. #243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia i Konrad Zobacz post
    Proszę bardzo - na własnym przykładzie. Przeciętna 5 osobowa rodzina ogrzewająca dom kotłem na ekogroszek, latem CWU przy pomocy grzałki elektrycznej zużywa rocznie energie za około 2500 zł. Czyli 40000/2500 daje nam 16 lat. Jeśli weźmiemy 3000 zł (starsze dzieci, kaźde ma tv, konsole itp) to robi nam się 13 lat. Proste obliczenia.
    E takie liczenie, jeżeli rodzina płaci 2500 za prąd to zużywa go w zależności od taryfy jaka posiada 4- do 5,5 kWh /rok czyli instalacja paneli kosztuje nie 40 tys a ~25 tyś a wg cen na FM sporo mniej. Już masz 10 lat , a jak uwzględnisz Mój prąd i ulgę termo wyjdzie 16/2,5= 6,4.

  4. #244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    trochę ci zeszło
    Czy celową manipulacją nie jest straszenie pożarami instalacji fotowoltaicznych słysząc o jednym ?
    Ja słyszałem o 4 czy 5ciu w Polsce .
    Ile razy trzeba napisać, żebyś zrozumiał, że nie chodzi o pożar PV, a o pożar domu, na którym jest PV?

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jeżeli "każde dziecko ma konsole" to nie pytaj tej osoby o cokolwiek bo odpowiedź i tak będzie gówno warta.Nigdy w życiu nikt z mojej rodziny nie grał na żadnych konsolach zamiast tego dziecko nauczyło się biegle angielskiego.
    moje dzieci nie mają i nie będą mieć konsol, na pewno nie każde. To że w Twojej rodzinie nikt nie grał na konsoli to nie znaczy że możesz obrażać i krytykować osoby które konsolę dzieciom kupią

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To jakiś troll olej
    czy Wy czytacie co ktoś pisze w ogóle?? chyba nie. nigdzie nie podważałem sensu instalacji PV w normalnych cenach. Cały czas piszę o sensie zakupu instalacji za 5-6k PLN/kWp. A z tego co czytam na tym forum to są takowi co w tych cenach montują, bądź rozważają montaż. Nie każdy jest takim wyjadaczem w PV jak Ty i nie każdy robi przed zakupem mega przegląd ofert Ot przyjechał przedstawiciel np Columbusa i skusił

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    E takie liczenie, jeżeli rodzina płaci 2500 za prąd to zużywa go w zależności od taryfy jaka posiada 4- do 5,5 kWh /rok czyli instalacja paneli kosztuje nie 40 tys a ~25 tyś a wg cen na FM sporo mniej. Już masz 10 lat , a jak uwzględnisz Mój prąd i ulgę termo wyjdzie 16/2,5= 6,4.
    jeśli założy na "bogato" jak to @dwiemuchy napisał 7 kW to wyjdzie 35k przy tych kosmicznych cenach o których piszą niektórzy.
    Ostatnio edytowane przez Kasia i Konrad ; 13-12-2019 o 11:05

  6. #246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    No nic, czekam aż cuuube i marcinbbb odtrąbią przekroczenie "dnia wolności instalacji PV" i potem na dzień, w którym zakomunikują pierwszą awarię pogwarancyjną. Wymiana gwarancyjna/ubezpieczeniowa się nie liczy rzecz jasna.
    To uważniej czytaj forum. Awarię już marcinbb komunikował:
    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    u mnie jeden dostał z cegły i muszę go wymienić. A skoro i tak muszę wziąć sztukę to wziąłem 3 szt.jutro ładna pogoda to może wejdę na dach i uszkodzony podmienię.
    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    NPV dla takiej instalacji wychodzi ~8500 zł, czyli jak najbardziej opłacalny. Ba, dodałem nawet wymianę*falownika po 10 latach, dalej wychodzi na plus.
    Wrzuć te obliczenia.

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    Zakładając 2500 zł i 50/50 zużycia NT/WT w G12w Tauronu, średnia cena kW to ~46 groszy, czyli 2500 zł ~5500 kWh. Czyli no na bogato 7 kWp. 40k/7 = 5700 zł/kWp zakładając zero ulg (tak naprawdę instalacja za 40k po ulgach wychodzi mi 28000).
    Instalacja 5,5kWp nie da Ci 5500kWh po rozliczeniu. Jaki przyjąłeś abonament?

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    Ale bardziej realistycznie liczmy w okolicach 3000/kWp po wszystkim, czyli 7 kWp kosztuje finalnie 21000, niemal połowę mniej, niż te 40 tysięcy.
    Daj namiary na takie oferty. Wielu by chciało zamontować w takiej cenie.

  7. #247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia i Konrad Zobacz post

    jeśli założy na "bogato" jak to ktoś napisał 7 kW to wyjdzie 35k przy tych kosmicznych cenach o których piszą niektórzy.
    Ale taka instalacja jest źle dobrana więc liczenie jej okresu zwrotu nie ma sensu.

  8. #248

    Domyślnie

    No proszę a tu takie newsy
    Mimo droższej energii, nie zapłacimy więcej? Wicepremier Sasin uspokaja: "Będziemy reagować"
    To już śmiać się czy płakać? Cieszyć się czy smucić?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  9. #249

    Domyślnie

    Realny zwrot z ulga + programem "Mój Prąd" - ok 7 lat

  10. #250

    Domyślnie

    Kaizen, a Ty nie uważasz, że w przypadku grzania prądem (2 taryfy) miałaby sens PV pokrywająca tylko drogą taryfę?
    gawel, Ty masz tak właśnie dobrane PV?

    U mnie brutto ceny energii i dystrybucji w G12r (zł/kWh): droga 0,70, tania 0,27.

    Przy średniej u mnie 0,40 zł/kWh, nie widzę sensu PV na całe zużycie, ale jeśli można mieć PV pokrywające tylko drogą taryfę, to zaczyna to nabierać sensu.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  11. #251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No proszę a tu takie newsy


    To już śmiać się czy płakać? Cieszyć się czy smucić?
    Jego nos prawdę Ci powie, ponieważ można z niego wycisnąć ćwiartkę to raczej płakać.

  12. #252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No proszę a tu takie newsy


    To już śmiać się czy płakać? Cieszyć się czy smucić?
    "Minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz w wywiadzie udzielonym dla serwisu Business Insider Polska powiedziała, że w przypadku gospodarstw domowych ceny prądu powinny wzrosnąć o około 10%."

    na onecie jest artykuł

  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Ale taka instalacja jest źle dobrana więc liczenie jej okresu zwrotu nie ma sensu.
    To inaczej policzmy. Zakładamy instalację 6kWp (lekki zapas może za rok założymy jakiś klimatyzator lub dwa). W cenę 3k/kWp to ja w tej chwili nie uwierzę, przyjmijmy z wypowiedzi osób pytających w innych wątkach 4,5k/kWp.
    6 x 5 = 30k PLN. Z ulgą wyjdzie 20,5k PLN.
    20500/2500 = 8 lat. Czy się opłaca? Ja bym w tych pieniądzach nie zamontował instalacji.

  14. #254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Kaizen, a Ty nie uważasz, że w przypadku grzania prądem (2 taryfy) miałaby sens PV pokrywająca tylko drogą taryfę?
    gawel, Ty masz tak właśnie dobrane PV?

    U mnie brutto ceny energii i dystrybucji w G12r (zł/kWh): droga 0,70, tania 0,27.

    Przy średniej u mnie 0,40 zł/kWh, nie widzę sensu PV na całe zużycie, ale jeśli można mieć PV pokrywające tylko drogą taryfę, to zaczyna to nabierać sensu.
    Dokładnie tak mam i według moich szacowań powinno wyjść tak konsumpcja plus opust ma pokryć mi 100 % I strefy i jak Bóg da to z 1 MWh w II. Zostanie mi ok 3 MWh w II strefie do zapłaty + opłaty stałe ok 1200-1500 zł rocznie. Zwrot powinien nastąpić po 3,5-5 lat ale gdybym bilansował całość to zamiast 4 kWp musiałbym założyć 8,4 kWp a to już wyszłoby 36k po ulgach 25,7k czyli o 15 k więcej to sie mi nie spinało finansowo.

  15. #255

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    "Minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz w wywiadzie udzielonym dla serwisu Business Insider Polska powiedziała, że w przypadku gospodarstw domowych ceny prądu powinny wzrosnąć o około 10%."

    na onecie jest artykuł
    To jest z dzisiaj.
    Pracujemy nad tym, by ceny prądu dla zwykłych obywateli nie wzrosły. Nie składamy takich obietnic dla innych podmiotów, gospodarczych
    Tez Sasin. Kto mocniejszy? Kabaret.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  16. #256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia i Konrad Zobacz post
    To inaczej policzmy. Zakładamy instalację 6kWp (lekki zapas może za rok założymy jakiś klimatyzator lub dwa). W cenę 3k/kWp to ja w tej chwili nie uwierzę, przyjmijmy z wypowiedzi osób pytających w innych wątkach 4,5k/kWp.
    6 x 5 = 30k PLN. Z ulgą wyjdzie 20,5k PLN.
    20500/2500 = 8 lat. Czy się opłaca? Ja bym w tych pieniądzach nie zamontował instalacji.
    A tego to nie rozumiem ja dlatego ze założę za 2 lata klimę zamiast 6 założyłem 4kWp. Cena u mnie wyszła 4475 zł/1kwp po ulgach 2645. ja mam falownik 3 fazowy ale można chyba tańszy.

    Do niedawna tez liczyłem instalację przewymiarowana i to się nie opłaca zwłaszcza w tarayfie g12w, natomiast ponadwymiarowa instalacja mi sie opłacała

  17. #257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    BTW tak na prawdę to w tej chwili najtańsza wydaje sie instalacja na same potrzeby bytowe na poziomie minimalnym tj ok 2,5 kwp. za 10 k spokojnie ją zainstalujemy po ulgach wyjdzie 4100 zł czyli 1640 za 1 kwp.

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Do niedawna tez liczyłem instalację przewymiarowana i to się nie opłaca zwłaszcza w tarayfie g12w, natomiast ponadwymiarowa instalacja mi sie opłacała
    Gawełku a jak Twój OSD rozlicza prosumentów w taryfach innych niż G11?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  19. #259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia i Konrad Zobacz post
    To inaczej policzmy. Zakładamy instalację 6kWp (lekki zapas może za rok założymy jakiś klimatyzator lub dwa). W cenę 3k/kWp to ja w tej chwili nie uwierzę, przyjmijmy z wypowiedzi osób pytających w innych wątkach 4,5k/kWp.
    6 x 5 = 30k PLN. Z ulgą wyjdzie 20,5k PLN.
    20500/2500 = 8 lat. Czy się opłaca? Ja bym w tych pieniądzach nie zamontował instalacji.
    Nikt nikogo nie zmusza. Założyłem 6,2kWp, za ~30 k. Tak jak piszesz po ulgach wyjdzie coś ponad 20 tyś. Zużywam około 6000kWh/rok po 0,62 czyli mam 20,5/3,6= nieco mniej niż 6 lat.

    A i zmiana na taryfy dzień/noc nie wchodzi w grę.

  20. #260

    Domyślnie

    Dzisiaj w radio mówili że w przyszłym roku ceny prądu dla odbiorcy detalicznego wzrosną o około 20%. Po podwyżce towarzysz Sasin, patrząc prosto w oko kamery, wytłumaczy Polakom, że to wina Tuska.

Strona 13 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony