dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 22
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 429
  1. #301
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Żeby ocenić opłacalność trzeba znać realne parametry. Jak średni COP w sezonie wyjdzie 2 czy 1,5 to inaczej ocenisz opłacalność, niż jak wyjdzie 3 czy 4.
    Ludzie myślą, że jak mają jakieś pomieszczenie nieogrzewane, to w nim będzie cieplej, niż na zewnątrz jak tam zamontują jednostkę zewnętrzną. A wystarczy popatrzeć na zamrażarkę. Taki garaż to będzie trochę większa zamrażarka, jak tam wstawisz agregat który pompuje z niego ciepło do zasobnika z wodą - temperatura zrobi się niższa, niż na zewnątrz, COP będzie mniejszy i generalnie pomysł bez sensu.
    W domu nowo budowanym można wybrzydzać i ustawić PC CUW powietrzna nawet w garderobie na strychu itp. U mnie PC stoi w spiżarni gdzie zawsze jest ok 15 st natomiast powietrze ciągnie z zasciany z garazu niogrzewanego. Może i graż jest chłodniejszy ale za to wysuszony na pieprz kiedys stała tam woda ze sniegu i śnbieg teraz wszystko jest suche i samochód też co na pewno mu nie zaszkodzi.

  2. #302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Co do pierwszego - chyba nikt tak nie myśli.
    Co do ostatniego to nie masz racji.
    Skoro nie uważasz, że w pomieszczeniu nieogrzewanym z jednostką zewnętrzną będzie cieplej, niż na zewnątrz, to jaki sens ma wstawianie do niego jednostki zewnętrznej?
    No i to ostatnie to jest to samo - tylko innymi słowami. Więc jak możesz się z jednym stwierdzeniem zgadzać, a z drugim nie?

  3. #303
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Skoro nie uważasz, że w pomieszczeniu nieogrzewanym z jednostką zewnętrzną będzie cieplej, niż na zewnątrz, to jaki sens ma wstawianie do niego jednostki zewnętrznej?
    No i to ostatnie to jest to samo - tylko innymi słowami. Więc jak możesz się z jednym stwierdzeniem zgadzać, a z drugim nie?

    Po to żeby jednostka zewnętrzna pracując w cieplejszym powietrzu miała wyższy COP i normalniejsze warunki pracy niżby miała mielić zimniejsze powietrze na zewnątrz.

  4. #304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Żeby ocenić opłacalność trzeba znać realne parametry. Jak średni COP w sezonie wyjdzie 2 czy 1,5 to inaczej ocenisz opłacalność, niż jak wyjdzie 3 czy 4.
    Ludzie myślą, że jak mają jakieś pomieszczenie nieogrzewane, to w nim będzie cieplej, niż na zewnątrz jak tam zamontują jednostkę zewnętrzną. A wystarczy popatrzeć na zamrażarkę. Taki garaż to będzie trochę większa zamrażarka, jak tam wstawisz agregat który pompuje z niego ciepło do zasobnika z wodą - temperatura zrobi się niższa, niż na zewnątrz, COP będzie mniejszy i generalnie pomysł bez sensu.
    Nie wiem o co chodzi z zamrażarką i nie rozumiem tego porównania, ale powietrze poobierane z garazu jest cieplejsze niż na zewnątrz i PC pracuje efektywniej. Co ciekawe ta różnica temperatury robi się większa przy silniejszych mrozach. Pc pracuje kilka godzin max 6, i nie odczuwam aby w garazu było jakoś zimniej niż przed montażem pc, natomiast jest bardzo sucho i to jest fajne, mam ocieplony fundament po obwodzie na 1,5 m natomiast sama posadzka w garażu nie jest ocieplona i może ciepło przenika od ziemi przecież przemarzanie jest od góry.

  5. #305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Skoro nie uważasz, że w pomieszczeniu nieogrzewanym z jednostką zewnętrzną będzie cieplej, niż na zewnątrz, to jaki sens ma wstawianie do niego jednostki zewnętrznej?
    No i to ostatnie to jest to samo - tylko innymi słowami. Więc jak możesz się z jednym stwierdzeniem zgadzać, a z drugim nie?
    ad.1 Jednostka zewnętrzna umieszczona w pomieszczeniu nieogrzewanym będzie wychładzać pomieszczenie.
    Jednostka zewnętrzna nie ogrzewa tego pomieszczenie (mówimy o systemie który podgrzewa c.w.u. a nie jest elementem klimatyzacji).
    To czy wewnętrz tego pomieszczenia będzie cieplej czy chłodniej niż na zewnątrz zależy głównie od zewnętrznych temperatur.
    Latem w takim pomieszczeniu jest chłodniej niż na zewnątrz a zimą jest cieplej.
    Jednostka zewnętrzna wychładza to pomieszczenie.
    Nadal nie wierzę że są tacy którzy myślą że jednostka zewnętrzna, pobierająca ciepło z tego pomieszczenia, może ogrzewać to pomieszczenie.
    Mówię o ludziach wykształconych technicznie. I tego dotyczyło może pierwsze zdanie.

    ad.2 Co do drugiego to wszystko zależy od izolacyjności termicznej przegród i "dopływu" ciepła i zimna z zewnątrz w dzień i w nocy i od innych czynników. Nie ma takiego pomieszczenia nieogrzewanego który nie pobiera lub nie oddaje ciepła.
    I zimą i latam w takim pomieszczeniu panuje bardziej stabilna temperatura niż na zewnątrz.
    Ważna też jest akumulacyjność wszystkich przegród.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #306
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Kaizen ta PC jest marna teraz dokładnie looknołem i jaki jest sens wystawiania jednostki na zewnątrz skoro można miec monoblok pobierający powietrze np z garazu nieogrzewanego . Moja pc ma cop powyżej 4 ale też zakres pracy -7 do +35. w garzu zawsze jest +
    Się robi wątek o PC CWU ale zapytam - dlaczego uważasz, że Atlantic jest marny? Pomińmy sens wstawiania gdzieś tam i dlaczego, bo każdy ma inne warunki i nie każdemu pasuje dodatkowy hałas sprężarki w domu.
    Parametry? Twoja PC ma COP wg normy A20W15-45 Może się mylę ale oznacza to temp. powietrza +20stC. W karcie Atlantica jest napisane "współczynnik efektywności COP > 3 (temp. zewn. +7°C)" więc ciężko to porównywać.
    Czy jakieś inne przyczyny definiujące marność?

    Szukamy PC dla kolegi, który ma dość grzania wody latem w piecu zgazowującym drewno i łeb boli, bo w porównaniu do PC dla CO informacji dużo mniej ;/

  7. #307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Się robi wątek o PC CWU ale zapytam - dlaczego uważasz, że Atlantic jest marny? Pomińmy sens wstawiania gdzieś tam i dlaczego, bo każdy ma inne warunki i nie każdemu pasuje dodatkowy hałas sprężarki w domu.
    Parametry? Twoja PC ma COP wg normy A20W15-45 Może się mylę ale oznacza to temp. powietrza +20stC. W karcie Atlantica jest napisane "współczynnik efektywności COP > 3 (temp. zewn. +7°C)" więc ciężko to porównywać.
    Czy jakieś inne przyczyny definiujące marność?

    Szukamy PC dla kolegi, który ma dość grzania wody latem w piecu zgazowującym drewno i łeb boli, bo w porównaniu do PC dla CO informacji dużo mniej ;/
    Prezentowane przeze mnie dwie Pc atlantic z allegro są po prostu sprzętem budżetowym i na pewno bym je kupił nie przejmując się copem niższym o 1 od PC którą mam tyle że moja nie była moim wyborem a z przetargu w ramach programu OZE i moja kosztowała ponad 12 tys. ja zapłaciłem za nią 2400 więc nie wybrzydzam. Nie wiem jakie masz doświadczenia bo ja 2 letnie, ale ta pompa pracuje, jak lodówka ja jej nie słyszę więc argument o głośności jest chyba z dupy.

    BTW
    Ja mam sprzęt Atlantic w domu od 16 lat i jestem bardzo zadowolony, grzejniki bardzo polecam!

    Może za dosadnie się wyraziłem
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 15-12-2019 o 15:04

  8. #308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    ad.1 Jednostka zewnętrzna umieszczona w pomieszczeniu nieogrzewanym będzie wychładzać pomieszczenie.
    Jednostka zewnętrzna nie ogrzewa tego pomieszczenie (mówimy o systemie który podgrzewa c.w.u. a nie jest elementem klimatyzacji).
    To czy wewnętrz tego pomieszczenia będzie cieplej czy chłodniej niż na zewnątrz zależy głównie od zewnętrznych temperatur.
    Latem w takim pomieszczeniu jest chłodniej niż na zewnątrz a zimą jest cieplej.
    Jednostka zewnętrzna wychładza to pomieszczenie.
    Nadal nie wierzę że są tacy którzy myślą że jednostka zewnętrzna, pobierająca ciepło z tego pomieszczenia, może ogrzewać to pomieszczenie.
    Mówię o ludziach wykształconych technicznie. I tego dotyczyło może pierwsze zdanie.

    ad.2 Co do drugiego to wszystko zależy od izolacyjności termicznej przegród i "dopływu" ciepła i zimna z zewnątrz w dzień i w nocy i od innych czynników. Nie ma takiego pomieszczenia nieogrzewanego który nie pobiera lub nie oddaje ciepła.
    I zimą i latam w takim pomieszczeniu panuje bardziej stabilna temperatura niż na zewnątrz.
    Ważna też jest akumulacyjność wszystkich przegród.
    Mój przypadek jest nieco inny bo ja nie mam jednostki zewnętzrnej w garazu tylko czerpię z niego powietrze do PC cuw i to zaledwie kilka godzin , gdyby PC pracowała non stop to z pewnoscią po tygodniu w garazu byłoby tele st co na zewnątrz, ale tak nie jest. Natomiast pomysł żeby ejdnostka zewnetrzna ogrzewała pomieszczenie to na to bym nie wpadł widocznie za mich czasów nie było gimnazjów i takie twórcze wzloty mnie ominęły (na szczęście) .

    Co do drugiego zdania to u mnie w przerwach garaż trochę się dogrzewa może od podłogi i PC ma lżej.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 15-12-2019 o 15:06

  9. #309

    Domyślnie

    szykuje się u mnie instalacja 7,44 kWp w cenie około 1200 zł/ kWp. mogłoby być znacznie taniej ale zawaliłem sprawę - wnioskowałem o dofinansowanie 6 kW - długa z tym historia (już dwa lata). bez dofinansowania słabo z opłacalnością przy G12W w Tauron Gliwice. ale zanosi się, że instalacja będzie (bo będzie tania), tyle że nie wiem jak policzyć czas zwrotu, bo nie wiem jak Tauron Gliwice to rozlicza. ktoś z nieprzewymiarowaną instalacją i G12W zna to z praktyki? na stronie Tauron nie ma informacji, na infolinii nie wiedzą i kazali napisać maila, a na maila nikt nie odpowiada. czytałem o jakiejś proporcji, ale jak ta proporcja ma być wyliczana? czasem się zastanawiam czy tego nie zgłosić do jakiegoś urzędu.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  10. #310
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    szykuje się u mnie instalacja 7,44 kWp w cenie około 1200 zł/ kWp. mogłoby być znacznie taniej ale zawaliłem sprawę - wnioskowałem o dofinansowanie 6 kW - długa z tym historia (już dwa lata). bez dofinansowania słabo z opłacalnością przy G12W w Tauron Gliwice. ale zanosi się, że instalacja będzie (bo będzie tania), tyle że nie wiem jak policzyć czas zwrotu, bo nie wiem jak Tauron Gliwice to rozlicza. ktoś z nieprzewymiarowaną instalacją i G12W zna to z praktyki? na stronie Tauron nie ma informacji, na infolinii nie wiedzą i kazali napisać maila, a na maila nikt nie odpowiada. czytałem o jakiejś proporcji, ale jak ta proporcja ma być wyliczana? czasem się zastanawiam czy tego nie zgłosić do jakiegoś urzędu.
    Cześć,
    ja też jestem w Tauronie -pisałem do nich w tej sprawie.
    Generalnie liczą Ci całościowe zużycie w T1 i T2 -wtedy masz proporcję np 60% w T2. Teraz kiedy się rozliczasz z PV i masz mniejszą produkcje od zużycia - to co pozostanie jest właśnie rozliczane wg tej proporcji.
    To nie jest jeszcze "najgorsze"-bilansowanie przy 3F algebraiczne zamiast wektorowego...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  11. #311
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    szykuje się u mnie instalacja 7,44 kWp w cenie około 1200 zł/ kWp. mogłoby być znacznie taniej ale zawaliłem sprawę - wnioskowałem o dofinansowanie 6 kW - długa z tym historia (już dwa lata). bez dofinansowania słabo z opłacalnością przy G12W w Tauron Gliwice. ale zanosi się, że instalacja będzie (bo będzie tania), tyle że nie wiem jak policzyć czas zwrotu, bo nie wiem jak Tauron Gliwice to rozlicza. ktoś z nieprzewymiarowaną instalacją i G12W zna to z praktyki? na stronie Tauron nie ma informacji, na infolinii nie wiedzą i kazali napisać maila, a na maila nikt nie odpowiada. czytałem o jakiejś proporcji, ale jak ta proporcja ma być wyliczana? czasem się zastanawiam czy tego nie zgłosić do jakiegoś urzędu.
    7,44 kWp za 9 tyś bez pracy własnej - brałbym jak rolnik dopłaty .

  12. #312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    No ba, kto by nie brał?

  13. #313

    Domyślnie

    Bierzta, bo to reszta!

    Niedługo ten lub kolejny nierząd coś wymyśli - bilans w Enerdze itp. molochach musi się zgadzać.
    Prezes też za 10 tys. nie będzie robił!
    Dowalą większy % za przechowywanie, lub inny geszeft.
    Takie przekręty są tu na porządku dziennym

    W końcu będziecie płacili za prąd więcej niż bez panieli, a inwestycję wytłumaczycie ekologią.
    Chwalcie się znajomym, póki można.

  14. #314
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Bierzta, bo to reszta!

    Niedługo ten lub kolejny nierząd coś wymyśli - bilans w Enerdze itp. molochach musi się zgadzać.
    Prezes też za 10 tys. nie będzie robił!
    Dowalą większy % za przechowywanie, lub inny geszeft.
    Takie przekręty są tu na porządku dziennym

    W końcu będziecie płacili za prąd więcej niż bez panieli, a inwestycję wytłumaczycie ekologią.
    Chwalcie się znajomym, póki można.
    I co w związku z tym ?

  15. #315

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    I co w związku z tym ?
    Cóż, mądrej głowie dość po słowie...

  16. #316
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    szykuje się u mnie instalacja 7,44 kWp w cenie około 1200 zł/ kWp. mogłoby być znacznie taniej ale zawaliłem sprawę - wnioskowałem o dofinansowanie 6 kW - długa z tym historia (już dwa lata). bez dofinansowania słabo z opłacalnością przy G12W w Tauron Gliwice. ale zanosi się, że instalacja będzie (bo będzie tania), tyle że nie wiem jak policzyć czas zwrotu, bo nie wiem jak Tauron Gliwice to rozlicza. ktoś z nieprzewymiarowaną instalacją i G12W zna to z praktyki? na stronie Tauron nie ma informacji, na infolinii nie wiedzą i kazali napisać maila, a na maila nikt nie odpowiada. czytałem o jakiejś proporcji, ale jak ta proporcja ma być wyliczana? czasem się zastanawiam czy tego nie zgłosić do jakiegoś urzędu.
    A to ja jeszcze odnośnie 1200pln/kWp.
    Czy to jest cena całkowita za finalną instalację (tj razem z montażem i wszystkimi niezbędnymi komponentami instalacji) , czy może tylko za panele i inwerter ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  17. #317
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Wedle tytułu topicu -po Nowym Roku rządzący szacują wzrost cen energii dla "szarych zjadaczy chleba" o ok 10%.
    Jak znam życie (i geografię) oraz zasadę podaży i popytu-średnie ceny instalacji PV będą szły w górę...ALE-szukajcie , a znajdziecie !
    Nie "prorokuję" tu , ani nie staram się wymądrzać-zbierajcie oferty i czytajcie opinie o komponentach i wykonawcach.
    To w tym momencie jest ukryty współczynnik z topicu-sprawa jest banalnie prosta :

    -znając swoje zapotrzebowanie roczne na energię (np ze swojego eBoku), dobieracie zapotrzebowanie (nie chcę gmatwać i teraz nie ruszamy tematu bieżącej konsumpcji i opustu)
    -zaglądacie np tu : http://kompaniasolarna.pl/fotowoltai...towoltaicznej/ i dobieracie moc
    -znając moc i możliwości "terenowe" instalacji liczycie "standardowe" uzyski roczne możecie policzyć "zwrot" inwestycji (najlepiej wg obecnych danych-jak podrożeje prąd , to tylko zyskacie)
    I oto cała "tajemna wiedza" tego liczenia...

    Ot , i tyle z mojej strony...
    Tymczasem
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  18. #318

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Wedle tytułu topicu -po Nowym Roku rządzący szacują wzrost cen energii dla "szarych zjadaczy chleba" o ok 10%.
    Jak znam życie (i geografię) oraz zasadę podaży i popytu-średnie ceny instalacji PV będą szły w górę...ALE-szukajcie , a znajdziecie !
    Nie "prorokuję" tu , ani nie staram się wymądrzać-zbierajcie oferty i czytajcie opinie o komponentach i wykonawcach.
    To w tym momencie jest ukryty współczynnik z topicu-sprawa jest banalnie prosta :

    -znając swoje zapotrzebowanie roczne na energię (np ze swojego eBoku), dobieracie zapotrzebowanie (nie chcę gmatwać i teraz nie ruszamy tematu bieżącej konsumpcji i opustu)
    -zaglądacie np tu : http://kompaniasolarna.pl/fotowoltai...towoltaicznej/ i dobieracie moc
    -znając moc i możliwości "terenowe" instalacji liczycie "standardowe" uzyski roczne możecie policzyć "zwrot" inwestycji (najlepiej wg obecnych danych-jak podrożeje prąd , to tylko zyskacie)
    I oto cała "tajemna wiedza" tego liczenia...

    Ot , i tyle z mojej strony...
    Tymczasem
    Tak? Podwyżki?
    Dzisiaj rano.
    „Zrobimy wszystko, by indywidualne gospodarstwa domowe nie odczuły podwyżki cen prądu” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. „Są różne metody, żeby podwyżki nie było. Tak jak zrobiliśmy w tym roku, że było to ustawowe zamrożenie cen, czyli budżet rekompensował to wprost firmom. Są też inne metody, jak rekompensaty wprost odbiorcom”
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  19. #319
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Szanowny Kol "Góralu" ,
    z przykrością przyznaję się ,że nie słyszałem tej "przełomowej" wypowiedzi "złotoustego Ministra"-zapamiętałem tylko wypowiedź p Minister Emilewicz...
    Pzdr

    PS
    A my w firmie jak płaciliśmy o 150% droższy prąd -tak płacimy (w zeszłym roku było 0,22 pln netto - a w tym roku 0,545 pln netto za 1kWh)...
    Ale w pewnej TV "śpiewają" ,że nie płacimy tyle -choć płacimy...
    No cóż -idąc za "klasykiem" :"ciemny lud to kupi(ł)...i nawet co niektórzy nie chcą patrzeć na nasze faktury-bo przecie w TV (...) podawali ,że są dotowane różnice za prund dla firm...
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 16-12-2019 o 21:47 Powód: korekta danych liczbowych...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  20. #320

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Szanowny Kol "Góralu" ,
    z przykrością przyznaję się ,że nie słyszałem tej "przełomowej" wypowiedzi "złotoustego Ministra"-zapamiętałem tylko wypowiedź p Minister Emilewicz...
    Pzdr

    PS
    A my w firmie jak płaciliśmy o 125% droższy prąd -tak płacimy (w zeszłym roku było 0,22 pln netto - a w tym roku 0,57 pln netto za 1kWh)...
    Ale w pewnej TV "śpiewają" ,że nie płacimy tyle -choć płacimy...
    No cóż -idąc za "klasykiem" :"ciemny lud to kupi(ł)...i nawet co niektórzy nie chcą patrzeć na nasze faktury-bo przecie w TV (...) podawali ,że są dotowane różnice za prund dla firm...
    Rano było.Już nie pierwszy raz o tym mówi. Nie słuchasz tych co potrzeba. Wybory idą. Nie wiesz?
    No rekompensaty były. Twoja starta, żeś wniosku nie wypełnił. No, ale przecież to było wszystko takie proste i oczywiste co, gdzie i kiedy.

    PS. Ja nie muszę śpiewać.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

Strona 16 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony