dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ManiRob

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-519
    Posty
    5

    Koszt materiału i robocizny za Fundament

    Budujemy w Wielkopolsce i zakończyliśmy etap fundamentów we Wrześniu 2019, całkowity koszt fundamentów wyszedł nas około 75 tys. zł za fundamenty o powierzchni 100m2 - Masakra jakaś

    Myślicie że to dużo za dużo?

    Robocizna ( Murarze, Koparkowy, Kanaliza itp. ) wyszło jakieś 22 tys.
    Materiały ok. 45 tys.
    I inne wydatki typu Geodeta i przyłącza ok. 7 tys.

    Jeśli chodzi o materiały to rozumiem tę kwotę bo wybieraliśmy zawszę te najlepsze jakie są na rynku ale robocizna za sam fundament 22 tys???

    A jak wyglądają wasze obliczenia?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ManiRob Zobacz post
    Budujemy w Wielkopolsce i zakończyliśmy etap fundamentów we Wrześniu 2019, całkowity koszt fundamentów wyszedł nas około 75 tys. zł za fundamenty o powierzchni 100m2 - Masakra jakaś

    Myślicie że to dużo za dużo?

    Robocizna ( Murarze, Koparkowy, Kanaliza itp. ) wyszło jakieś 22 tys.
    Materiały ok. 45 tys.
    I inne wydatki typu Geodeta i przyłącza ok. 7 tys.

    Jeśli chodzi o materiały to rozumiem tę kwotę bo wybieraliśmy zawszę te najlepsze jakie są na rynku ale robocizna za sam fundament 22 tys???

    A jak wyglądają wasze obliczenia?
    A gdzie dom? Co to będzie po nowym roku......
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  3. #3

    Domyślnie

    [QUOTE=ManiRob;7883213]Budujemy w Wielkopolsce i zakończyliśmy etap fundamentów we Wrześniu 2019, całkowity koszt fundamentów wyszedł nas około 75 tys. zł za fundamenty o powierzchni 100m2 - Masakra jakaś

    Myślicie że to dużo za dużo?

    Robocizna wyszło jakieś 22 tys.


    jak za taki domek to cena spora. ja w 2017 za cały dom murarzom zapłaciłem 25 tys. dom 137 m + 35 m garaż.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Z ciekawości co to za materialy za 45 tys na 100m2 fundament

  5. #5

    Domyślnie

    43tys , płyta fundamentowa 128m2 przezbrojona i pogrubiona pod lekkie szkody górnicze (2,5 tony stali i 34m3 b25), w tym rozprowadzenie wody uzytkowej i podłogówka. Robocizna własna. 75tyś za 100m2 zwykłych fundamentów to bardzo drogo.
    Nie doczytałam, że w tym geodeta i przyłącza ale i tak drogo. Chyba że nie wiem, bryła strasznie fikuśna?
    Ostatnio edytowane przez nowa7 ; 10-12-2019 o 16:58

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Z ciekawości co to za materialy za 45 tys na 100m2 fundament
    Podpinam się pod pytanie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ManiRob Zobacz post
    A jak wyglądają wasze obliczenia?



    To koszty faktycznie poniesione, nie wyceny.

    Więcej w sygnaturce w rozważaniach o płycie.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ManiRob

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-519
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Z ciekawości co to za materialy za 45 tys na 100m2 fundament
    Mamy wysokie wody gruntowe i braliśmy najlepszą izolacje.

    Za sam piasek na zasypke wyszło nam 7 tys. złotych
    Sika igolflex 201 + grunt - 5,5 tys
    XPS Prime - 5 tys
    Cement, klej, izilacja kubełkowa, papa i inne drobne materiały. - 4 tys
    Stal - 2.5 tys
    Bloczki fundamentowe - 7 tys.
    Rury kanalizacyjne - 1,5 tys
    Beton ( całość ) ok 7 tys
    Niestety nie mamy jeszcze wody na budowie i trochę poszło nam na wodę i wynajem zbionika bo aż - 3 tys.

    Masakra

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ManiRob

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-519
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post


    To koszty faktycznie poniesione, nie wyceny.

    Więcej w sygnaturce w rozważaniach o płycie.

    Właśnie mi najbardziej chodzi o robocizne bo Tobie wyszło 10 tys nam 22 tys - chyba daliśmy się wyrolować

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ManiRob

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-519
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    43tys , płyta fundamentowa 128m2 przezbrojona i pogrubiona pod lekkie szkody górnicze (2,5 tony stali i 34m3 b25), w tym rozprowadzenie wody uzytkowej i podłogówka. Robocizna własna. 75tyś za 100m2 zwykłych fundamentów to bardzo drogo.
    Nie doczytałam, że w tym geodeta i przyłącza ale i tak drogo. Chyba że nie wiem, bryła strasznie fikuśna?
    Bardzo dużo też mi się tak wydaje, ale w cenie jest tylko geodeta bez przyłaczy.
    Bryła jest trochę fikuśna bo aż 16 punktów tyczył geodeta

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ManiRob Zobacz post
    Właśnie mi najbardziej chodzi o robocizne bo Tobie wyszło 10 tys nam 22 tys - chyba daliśmy się wyrolować
    Wszystko masz dużo droższe, z tego co piszesz. Może 2x więcej fundamentów masz?
    Wycena robocizny u mnie szacunkowa, bo miałem wycene całościową na SSO.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-12-2019 o 13:48

  12. #12

    Domyślnie

    jest wiele rzeczy, które wpływają na wycenę robocizny.
    najważniejsza to - kim jesteś.

    - jeśli jesteś notariuszem, adwokatem, ginekologiem, itp - to wycenę będziesz miał 2x wyższą, i żaden wykonawca się nie wyłamie.
    - z drugiej strony - jeśli jesteś xxx (tu przemilczę, by nikomu nic nie zarzucać) - to będziesz miał 2x niższą, w ramach nawiązywania przyjaźni.

  13. #13

    Domyślnie

    16 narożników też na pewno wpłynęło na cenę. pokaż rzut parteru skąd aż tyle

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    U mnie 55 mb fundamentu - robocizna 10 000 zł, materiały ~ 23 000 zł, od korytowania terenu do wylania chudziaka - budowa wiosną tego roku.

  15. #15

    Domyślnie

    W 2018 za wykonanie stanu zero pod Poznaniem zapłaciłem 20 000, plus koszt geodety i koparki. Pow. zabudowy 160 m2, ok. 65-70 m.b. fundamentu, prosta bryła, trudne warunki gruntowe (m.in. ciężka izolacja przeciwwodna itp.).

  16. #16

    Domyślnie

    Wydaje się sporo, u mnie płyta 280m2 kosztowała 128tys i wydaje mi się cena kosmos. Śląsk.

    Grubosc 25cm, przy wiencach do okoła 35cm. Pod całością 10cm xpsa, na obrzeżach szkło spienione/piankowe. Poszło ok 350 ton piachu, ponad 70m3 betonu. Ponad 5 ton stali.

    Dodam że miałem nawet wyceny na 169tys za tą płytę.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post


    To koszty faktycznie poniesione, nie wyceny.

    Więcej w sygnaturce w rozważaniach o płycie.

    Jak widzę takie wyceny to zawsze się zastanawiam: albo było to budowane w 2013-2015r. albo kupujący ma jakieś super moce negocjacyjne cen albo buduje się w jakim regionie Polski gdzie sprzedają półdarmo albo czegoś niedoszacował albo ja czegoś nie rozumiem. Przykłady:
    Beton B-20 za 190zł netto.. u mnie w promieniu 25km jest 8 betoniarni, w żadnej ale to żadnej B-20 nie kosztuje mniej jak 250zł, no chyba że weźmiesz ze 100m3 to może za 230zł.
    Stal: tu ceny zmieniają się w ciągu roku dramatycznie ale w sezonie budowlanym w latach 2018/2019, z transportem, u mnie stal nie kosztowała mniej niż 2500zł/tona (fi12) a np. fi6 liczyli w tym samym czasie nawet 2800zł/tona
    Piasek: 20zł/tone z transportem to super cena i tylko jak jest blisko piaskarnia. U nas za mniej jak 25zł/tone nie znajdziesz i to mowa o zwykłym kopalniaku. Pospółka to już od 35zł/tone.
    Robocizna; 10k za robociznę przy płycie to pół-darmo. Rozmawiałem z różnymi firmami i cena za robociznę za 100m2 płyty nigdy nie była mniejsza niż 25k, większość 30k albo 35k.
    Ciężko mi uwierzyć w takie ceny, tym bardziej że sam się buduję i bardzo skrupulatnie wszystko liczę.

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Błażej88

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Dukla
    Kod pocztowy
    38-450
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wszystko się da tylko trzeba określić sobie jakieś założenia, które chcemy osiągnąć i wg których robimy wyceny, obecnie jestem na etapie wyceny SSZ ruszamy na wiosnę systemem gospodarczym, nie mam dojścia jeszcze do betoniarni i wyceny stali, a różnica którą już mam to 63tyś za same materiały lub materiały w podobnej jakości.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tabi88 Zobacz post
    Jak widzę takie wyceny to zawsze się zastanawiam: albo było to budowane w 2013-2015r. albo kupujący ma jakieś super moce negocjacyjne cen albo buduje się w jakim regionie Polski gdzie sprzedają półdarmo albo czegoś niedoszacował albo ja czegoś nie rozumiem.
    Kiedy które z tych pozycji zostały zrealizowane masz w DB. Wbicie łyżki koparki 13 grudnia 2016 r. XPS teraz jest tańszy, niż wtedy (było to niedługo po wybuchu w fabryce BASFa i kilku innych sytuacjach na rynku, które wywindowały ceny EPS i XPS).

    Cytat Napisał tabi88 Zobacz post
    Robocizna; 10k za robociznę przy płycie to pół-darmo.
    Czemu komentujesz koszt płyty przy mojej wycenie ław?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony