dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skinnerpl

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-126
    Posty
    7

    Domyślnie Maskownice ościeżnic nie zakrywają dylatacji

    Cześć.

    Mam pewien kłopot z firmą zajmującą się montażem paneli. Zamówiłem u nich kompletną usługę. Sprawę mieli elegancką bo nie było ościeżnic. Po zamontowaniu ościeżnic okazało się, że maskownice nie zasłaniają całej dylatacji, centymetr zostaje nie zasłonięty. Zgłosiłem im to 3 tygodnie po ich montażu, przyjęli do wiadomości, powiedzieli, że przyjadą naprawić. Po miesiącu nikt nie się nie zjawił - widocznie sobie zapomnieli i zapytałem czy ma ktoś za nich przyjechać to naprawić. Dałem im drugą szansę na naprawę, z której też nie skorzystali - również nie zjawili się w umówionym terminie, montażysta dzwonił, że jest na innej robocie a dopiero dostał informację, że miał się u mnie zjawić. Teraz wypierają się i mówią, że panele są dobrze zamontowane (co powtarzają jak mantrę) i że wcześniej ościeżnic nie było i jedyne co to chcieli być uprzejmi i zakitować otwory bo to nie jest ich problem. Żeby to obejrzeć, nawet nikt się nie zjawił. Jednej ościeżnicy jeszcze nie mam, ponieważ mamy dylemat jakie drzwi wstawić, załączam zdjęcie pomiaru za pomocą metrówki. Powiedzcie mi czy słusznie uważam, że montaż jest wykonany niepoprawnie? Jeżeli słusznie, to chciałbym dowodzić swoich racji przed sądem, jeżeli nie będzie innego wyjścia, żeby to wyglądało jak należy, a także, żeby na przyszłość nikt inny podobnych problemów nie miał.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191209-195150.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	69,4 KB
ID:	438060

    Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości.

  2. #2

    Domyślnie

    Jakie są wymiary opasek?
    Czy przed montażem oni znali te wymiary?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skinnerpl

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-126
    Posty
    7

    Domyślnie

    opaska ma 6 cm szerokości, to są standardowe drzwi z ościeżnicami DRE z półki,

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał skinnerpl Zobacz post
    opaska ma 6 cm szerokości, to są standardowe drzwi z ościeżnicami DRE z półki,
    Grubość?

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skinnerpl

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-126
    Posty
    7

    Domyślnie

    12 mm, w tym, że na grubość już połowa opaski zakrywa całą dziurę

    W załączniku przesyłam jak zostały położone płytki, a jak panele. W tym że ten kwadrat występuje w połowie przypadków spośród 5 sztuk drzwi. A w drugiej połowie opaska zakrywa cały otwór. A tu gdzie są płytki takiego czegoś w ogóle nie ma.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s2.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	438065Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s1.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	50,7 KB
ID:	438066
    Ostatnio edytowane przez skinnerpl ; 10-12-2019 o 17:10

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli wiedzieli o wymiarach, to dziury są z ich winy.
    Brak etyki zawodowej. Ale to normalne w Polsce.
    Jeśli to uczciwa firma, to powinni poprawić.

    W sądzie mogą sie ķłócić, że dylatacje, itp...
    A sądy... wiadomo jakie są.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skinnerpl

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-126
    Posty
    7

    Domyślnie

    No właśnie nie chcą, powiedzieli, że z ich strony jest dobrze. Ja zmierzyłem, że odstęp od ściany do panela w miejscu gdzie jeszcze nie ma ościeżnicy wynosi 24mm (pierwsze foto), a takich dylatacji to chyba nigdzie nie robią.

    Drugą sprawą jest to, że wkręty przykręcili bezpośrednio w bloczek silka i ytong bo "tak lepiej trzyma". A dziś jeszcze dowiedziałem się, że tu gdzie zaczynają od 15 cm odcinka panelu jako przesunięcie to błąd w sztuce i faktycznie jest miejscami szczelina pomiędzy panelami.

  8. #8

    Domyślnie

    Ten błąd w sztuce nie jest istotą rzeczy.
    Dylatacja 25 mm to stanowczo za dużo.
    Do sądu ich, z taką dylatacją powinieneś wygrać.
    Gdzie to, w Warszawie?

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skinnerpl

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-126
    Posty
    7

    Domyślnie

    Katowice,
    zastanawiałem się nad ekspertyzą od rzeczoznawcy, tylko, że jeden sobie zażyczył 6000 zł (ustna kosztuje połowę kwoty piśmiennej), co uważam za lekką przesadę, takie są ceny?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał skinnerpl Zobacz post
    Katowice,
    zastanawiałem się nad ekspertyzą od rzeczoznawcy, tylko, że jeden sobie zażyczył 6000 zł (ustna kosztuje połowę kwoty piśmiennej), co uważam za lekką przesadę, takie są ceny?
    Ja, k...a pi....ę, nie mogę uwierzyć że aż taki wyzysk jest w tym śmiesznym kraiku!

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skinnerpl

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-126
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Ja, k...a pi....ę, nie mogę uwierzyć że aż taki wyzysk jest w tym śmiesznym kraiku!
    Od razu połączyłem wątki dlaczego u nas się tak traktuje klienta jak się traktuje. Narzędzia do walki z tym procederem są dość drogie, nawet przy możliwości odzyskania całej kwoty poświęconej na walkę po wygranym procesie.

    W którym momencie swojej edukacji popełniłem błąd?

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    6 kafli za ekspertyzę dotycząca paneli???

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał skinnerpl Zobacz post
    Katowice,
    zastanawiałem się nad ekspertyzą od rzeczoznawcy, tylko, że jeden sobie zażyczył 6000 zł (ustna kosztuje połowę kwoty piśmiennej), co uważam za lekką przesadę, takie są ceny?
    Przecież to byłą kwota na odczepnego żeby się petent odczepił i dupy nie zawracał z takimi pierdołami.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał skinnerpl Zobacz post
    W którym momencie swojej edukacji popełniłem błąd?
    To nie wina edukacji, która tutaj, podobnie jak uczciwość, praktycznie nie występuje.
    Nie Twoja wina - urodziłeś się w takim kraju, to teraz tylko stękać...

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skinnerpl

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-126
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    6 kafli za ekspertyzę dotycząca paneli???
    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    Przecież to byłą kwota na odczepnego żeby się petent odczepił i dupy nie zawracał z takimi pierdołami.
    Zapytał ile ich mam, powiedziałem, "a z 60m2" to od razu stwierdził, że mi się to nie opłaca.

    W takim razie popytam jeszcze, może znajdę kogoś do 1000 zł chociaż.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał skinnerpl Zobacz post
    od razu stwierdził, że mi się to nie opłaca.
    Nie opłaca się dbać o jakość zamówionej usługi?
    Czy nie opłaca się, bo tak kroi?
    Co ów chciwy znawca mógł mieć na myśli?

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał skinnerpl Zobacz post
    Cześć.

    Mam pewien kłopot z firmą zajmującą się montażem paneli. Zamówiłem u nich kompletną usługę. Sprawę mieli elegancką bo nie było ościeżnic. Po zamontowaniu ościeżnic okazało się, że maskownice nie zasłaniają całej dylatacji, centymetr zostaje nie zasłonięty. Zgłosiłem im to 3 tygodnie po ich montażu, przyjęli do wiadomości, powiedzieli, że przyjadą naprawić. Po miesiącu nikt nie się nie zjawił - widocznie sobie zapomnieli i zapytałem czy ma ktoś za nich przyjechać to naprawić. Dałem im drugą szansę na naprawę, z której też nie skorzystali - również nie zjawili się w umówionym terminie, montażysta dzwonił, że jest na innej robocie a dopiero dostał informację, że miał się u mnie zjawić. Teraz wypierają się i mówią, że panele są dobrze zamontowane (co powtarzają jak mantrę) i że wcześniej ościeżnic nie było i jedyne co to chcieli być uprzejmi i zakitować otwory bo to nie jest ich problem. Żeby to obejrzeć, nawet nikt się nie zjawił. Jednej ościeżnicy jeszcze nie mam, ponieważ mamy dylemat jakie drzwi wstawić, załączam zdjęcie pomiaru za pomocą metrówki. Powiedzcie mi czy słusznie uważam, że montaż jest wykonany niepoprawnie? Jeżeli słusznie, to chciałbym dowodzić swoich racji przed sądem, jeżeli nie będzie innego wyjścia, żeby to wyglądało jak należy, a także, żeby na przyszłość nikt inny podobnych problemów nie miał.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191209-195150.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	69,4 KB
ID:	438060

    Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości.
    bez względnie ma Pan rację. Błąd wykonawcy. Wystarczy 12mm dylatacja a nie 25mm
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony