dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Niska wilgotność i mokre okna

    Dzień dobry
    W mieszkaniu mam (miałem) problem z wilgotnością. Mierzyłem ją i wychodziła 70-80% po nocy. Zamontowałem więc nawiewnik na drzwiach na balkon i trochę pomogło, ale niewiele, zamontowałem więc drugi na oknie. Teraz wskazuje mi wilgotność 50-55% ale okna są ciągle całe mokre a woda spływa na parapet. Jak to możliwe? Co mam zrobić, żeby tak nie było?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Kominy wentylacyjne wciągają skutecznie?
    Na wilgotność zimą - wentylacja.
    Na skraplanie na oknach (jak wilgotność prawidłowa) cieplejsze okna i/lub poprawienie wentylacji we wnęce okiennej.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    wymień okna i popraw wentylację.
    Parowanie szyb od strony wnętrza jest spowodowane, przede wszystkim, wysoką wilgotnością powietrza w pomieszczeniu. To z kolei może wiązać się ze złą wentylacją. Powierzchnia szyb jest najzimniejszą przegrodą budowlaną w budynku, dlatego para wodna w zetknięciu z tą zimną powierzchnią ulega skropleniu, stąd widoczna para na szybach okien.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kominy wentylacyjne wciągają skutecznie?
    Na wilgotność zimą - wentylacja.
    Na skraplanie na oknach (jak wilgotność prawidłowa) cieplejsze okna i/lub poprawienie wentylacji we wnęce okiennej.
    A jak poprawia się wentylację we wnęce?

    Do innych:
    Wilgotność mam właśnie w porządku, przed nawietrznikiem miałem 70-80% teraz 55 ale para jak była tak jest!

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał bardakon Zobacz post
    A jak poprawia się wentylację we wnęce?

    Do innych:
    Wilgotność mam właśnie w porządku, przed nawietrznikiem miałem 70-80% teraz 55 ale para jak była tak jest!
    Gdzie mierzysz tą wilgotność? Zmierz ją na parapecie przy oknie to się przekonasz czy tam jest wystarczająco mała, aby woda nie wykraplała się na szybach.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bardakon Zobacz post
    A jak poprawia się wentylację we wnęce?
    Odsłania firany, rolety, zasłony. Przenosi rzeczy stojące na parapecie. Odkręca bardziej kaloryfer pod tym oknem.

    Sprawdź jeszcze, szczelność i temperaturę dookoła okien (pirometr albo termowizja). Jak nie ma taśm dookoła okien to jest spora szansa, że z czasem piana montażowa się zdegradowała i rama okna jest bardzo wychłodzona. Jak masz tam niewiele cieplej, niż na zewnątrz to nic nie poradzisz. Jak powietrze ma temperaturę punktu rosy w okolicach 10 stopni a dookoła okna jest zimniej, to musi się skraplać.

    Cytat Napisał bardakon Zobacz post
    Wilgotność mam właśnie w porządku, przed nawietrznikiem miałem 70-80% teraz 55 ale para jak była tak jest!
    Higrometry potrafią bardzo przekłamywać.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał bardakon Zobacz post
    A jak poprawia się wentylację we wnęce?
    !
    tutaj https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7877031 sprawa dotyczyła okna dachowego , ale może warto pójść w tym kierunku
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ciamajda09

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Wierzchowiska
    Kod pocztowy
    96-123
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    wymień okna i popraw wentylację.
    Parowanie szyb od strony wnętrza jest spowodowane, przede wszystkim, wysoką wilgotnością powietrza w pomieszczeniu. To z kolei może wiązać się ze złą wentylacją. Powierzchnia szyb jest najzimniejszą przegrodą budowlaną w budynku, dlatego para wodna w zetknięciu z tą zimną powierzchnią ulega skropleniu, stąd widoczna para na szybach okien.
    Mnie się to permanentnie dzieje w pokoju. Mieszkam w bloku, da się jakoś działanie tej wentylacji poprawić? Jak chodzi kontrola i mówię im o zastrzeżeniach to cały czas mówią, że wg nich wszystko śmiga. Według nich tak, a woda na szybach się znikąd bierze -.-
    Dlaczego warto inwestować w rekuperację?
    Sprawdź tutaj!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony