dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wygrzewanie podłogówki w istniejącym domu- czy konieczne?

    Dzień dobry,

    Mieszkam i remontuję, dom 150 m2, w domu jest ciepło, normalnie ogrzewam, na połowie parteru kładę właśnie podłogówkę i proszę Was o podpowiedź, czy ja muszę to jakoś wygrzewać czy wylewka wyschnie bez problemu sama?

    Nie planuję używać tej podłogówki przez najbliższy rok, do momentu skończenia remontu na dole, nawet nie mam belki, stąd moje pytanie, nie będę miał jak jej wygrzać,

    Pozdrawiam!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedisan Zobacz post
    Dzień dobry,

    Mieszkam i remontuję, dom 150 m2, w domu jest ciepło, normalnie ogrzewam, na połowie parteru kładę właśnie podłogówkę i proszę Was o podpowiedź, czy ja muszę to jakoś wygrzewać czy wylewka wyschnie bez problemu sama?

    Nie planuję używać tej podłogówki przez najbliższy rok, do momentu skończenia remontu na dole, nawet nie mam belki, stąd moje pytanie, nie będę miał jak jej wygrzać,

    Pozdrawiam!
    Wydaje mi się że wyschnie sama.
    Wygrzewanie nie jest do wyschnięcia tylko żeby zlikwidować naprężenia, żeby pękło, gdzie ma pęknąć itp. Wyschniecie wylewki przy wygrzewaniu to skutek uboczny.
    Ale jak będziesz miał gotową instalację, to warto wygrzać, żeby ci potem kafelki nie strzelały.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Jeśli nie planujesz jej używania przez dłuższy czas to wygrzewanie nie jest konieczne. Temperatura w lato oraz odpowiednie wietrzenie jest wystarczające. Odnośnie wszelkich pęknięć to po to się daje zbrojenia aby pęknięcia nie następowały a przy dużych powierzchniach oraz miedzy pomieszczeniami dylatacje powodują oddzielenie pracujących płyt i w ten sposób pęknięcia są w miejscu w którym chcemy aby wystąpiły.
    Wszelkie prace remontowe generują jednak wilgoć dlatego przed układaniem płytek należy jednak uruchomić ogrzewanie tak aby resztki wilgoci znalazły ujście i nie zostały zamknięte okładziną powodując potem przykre niespodzianki.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Oczywiście tak będzie, dom będzie normalnie używany do czasu aż nie skończę całego parteru, części w których pracuję są odseparowane od reszty domu, w jastrychu (FE 50 Knaufa) będzie zatopione zbrojenie do wylewek, przy ścianach opaska ze styropianu 1 cm, część salonową podzielę na trzy 12 m strefy (80 m niebieskiej rury kanthermu 16x2), dylatacja wzdłuż fug ().

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    FE 50 to wylewka anhydrytowa. Jeśli salon nie jest jakiś ogromny to nie musisz go dzielić.
    Stosuj się do instrukcji:
    Zaleca się planowanie szczelin w otworach drzwiowych, na powierzchniach o długości boku ponad 10m, przy uskokach, przewężeniach powierzchni oraz do oddzielenia powierzchni ogrzewanych od nie ogrzewanych.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony