dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    twalaszek

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    40

    Domyślnie 3 skrzydła zamiast HS

    Mam taki dylemat.

    Przy okazji wyceny okien największą pozycją jaka się pojawia jest 3 metrowe okno HS, którego koszt średnio przy wycenach to 12 tysięcy a wszystkie okna to koszt łączny od 35 do 45 tysięcy.

    Zastanawiam się czy nie zamienić tego okna jednym oknem 3 skrzydłowym gdzie dwa skrzydła byłyby otwierane z ruchomym słupkiem.

    Pytanie czy takie skrzydło nie będzie problematyczne z uwagi na swój rozmiar 1 metra i mocno niepraktyczne. Pewnie jeżeli takie okno byłoby mniejsze to łatwiej byłoby podjać decyzję.

    To jest różnica około 7 tysięcy więc całkiem sporo.

    Bardzo proszę o pomoc

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cóż.... na to sobie musisz sam odpowiedzieć czego Ci trzeba, co może przeszkadzać czy warto itd itp.
    Ja np zmniejszyłem otwór pod drzwi tarasowe, na standardowy wymiar 2m...i teraz nie pamiętam, ale chyba 80cm, wstawiłem układ 3częściowy fix+dwa otwierane z ruchomym słupkiem. Tyle że nie planuję siedzieć w saloniku przy otwartych drzwiach choćby z racji wentylacji mechanicznej, tarasu i planowanej pergoli. Otwarcie dwóch skrzydeł też mi z niczym nie będzie kolidować.

  3. #3

    Domyślnie

    Przerabiałem temat. Zdecydowałem się na HST 3,0m X 2,6m. Wyszło 15tyś zł ale nie żałuję.
    Przy sumarycznym koszcie okien różnica nie byla znacząca (70tyś vs 62tyś) i jej nie żałuję.
    Lepiej wygląda, brak progu itp.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    twalaszek

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    40

    Domyślnie

    Właśnie tak myślę, że to lepszej klasy telewizor a będę się męczyć być może całe życie.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Męczyć się można ze wszystkim jak się źle trafi, nawet z HST.
    Są wątki użytkowników
    https://forum.muratordom.pl/showthre...noplastu/page2
    https://forum.muratordom.pl/showthre...quot-balkonowe

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cena...cena....rozumiem ale spójrz na to z innej strony
    To decyzja i zakup na lata...dziesięciolecia wręcz a nie kupno torebki ktora jak nie pasuje ładuje w szafie i kupuje się nowa (Co generuje dodatkowe koszty ha ha ha )
    Ta szerokość nie jest problemem choć zależy od wysokości
    I wystarczy jak dwa skrzydła będą bez zakup na zaś trzecie fixem I tak z niego korzystać później nie będziesz a to zawsze z trzy stowki taniej
    HS nie potrzebuje przestrzeni wewnątrz - balkon wjeżdża na ok 90cm do środka gdy otwieramy
    Ty będziesz wychodzić na taras więc....Ty decyzję podjąć musisz

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvcwindow
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grodzisk Maz
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    70

    Domyślnie

    No właśnie, odwieczny problem , HST , co do funkcjonalności i użytkowania opinie są zgodne i pozytywne . Okna kupujesz być może ostatni raz w życiu , jak nie pierwszy Zainwestuj z rozsądkiem dla Ciebie i bliskich . Nie znam nikogo , kto podjął decyzję o zakupie HST , a potem jej żałował . A odwrotnie spotyka się takowe opinie, że po dwóch latach od zamieszkania żałuję się, że jednak trzeba było tego HST nabyć . Jeśli przeżyjesz te parę tys zł , bierz HST z dobrym , sprawdzonym montażem , i będzie ok .

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    twalaszek

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    40

    Domyślnie

    Na razie jestem decydowany na hst ale daje sobie jeszcze chwilę na analizę rozwiązana smart slide - czekam na wycenę aby porównac czy różnica jest istotna czy nie.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvcwindow
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grodzisk Maz
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    70

    Domyślnie

    Nie wiem jakie masz wymiary , smart jest Alupasta , rolki chodzą w szynie , gdzie będzie zbierało się więcej kurzu i będzie czyszczenia - to takie subiektywne odczucie . Różnica w cenie będzie zapewne około 3-4 k , Smart jest w miarę nową konstrukcją . HST jest sprawdzone i przy odpowiednim montażu bezawaryjne i chyba jednak bardziej komfortowe .

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    twalaszek

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    40

    Domyślnie

    Okazało się, że mój producent nie ma smart slide wiec odpada.

    Jeszcze jedno mnie zastanawia - czy na rynku są może zawiasy okienne które dają możliwość otwarcia okna balkonowego do kąta zbliżonego do 180 stopni ?
    Mając 3 skrzydła środkowe mogłoby być otwarte / rozwarte że nie przeszkadzałoby w codziennym użytkowaniu ?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Wystarczy że fix będzie w oscieznicy i pierwsze będzie się otwierać skrzydło środkowe to otworzysz je na fixa i będzie do niego prawie przylegac
    Ograniczeniem nie są zawiasy tylko fizyczną możliwość współpracy skrzydła z resztą pkna

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    twalaszek

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    40

    Domyślnie

    taki mam plan jeżeli nie hst że fix będzie po prawej a skrzydło podstawowe po środku otwierane na fix. Pewnie otworzy się do jakiegoś poziomu ale jak bardzo to właśnie pytanie.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Przecież napisałem.
    Jeśli Fox będzie w oscieznicy a nie w skrzydle otworzy się na prawie 180 stopni
    Klamka będzie ograniczeniem bo o nią się skrzydło zatrzyma i ważne w tym momencie jest zgranie podziałów by klamka nie uderzyła w szybę fixa bo długo to ta szyba nie pozyje

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony