dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysieek

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    72

    Domyślnie 2 x podwójny schodowy, podwójny krzyżowy i dwa źródła światła

    Witam
    Mam nadzieje że opis nie będzie zbyt chaotyczny a to że jestem laikiem wyjdzie po pierwszych zdaniach.
    Założyłem w dniu dzisiejszym pasek ledowy do istniejących już halogenów w holu. Do chwili obecnej miałem tam zamontowane dwa działające podwójne łączniki schodowe i trzeci pojedynczy który nie działał i czekał na swoją kolej. Po zamontowaniu ledów dokupiłem podwójny łącznik krzyżowy i okazało się że mam problem z połączeniem tego w całość. Najprawdopodobniej brakuje mi przewodów, ale tego już nie jestem w stanie do kolejnego remontu zmienić . Przewód z lampy też raczej nie w tej puszcze co trzeba (tam typowałem krzyżowy). Zasilanie jestem w stanie podłączyć do każdej z puszek tu nie mam problemu. Żeby mniej więcej to zobrazować dołącze rysuneczek ile mam przewodów i gdzie które biegną (mam nadzieje że ktoś coś z tego połapie) i proszę o poradę czy dam rade z tego w ogóle coś zrobić? chodzi mi o odrębne włączanie i wyłączanie ledów i halogenów. z góry dzieki za odpowiedzi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191211_185739_resized_20191211_070330532.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	74,9 KB
ID:	438108

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.

    Niestety, pomiędzy punktem A i B brakuje żył przewodów.
    A pomiędzy B i C są niewłaściwe , jeżeli to standard typu ż-z + niebieska + brązowa/czarna.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schodowe.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	438109
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 11-12-2019 o 18:51
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysieek

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    Przewody standardowe...niestety.....czyli nic nie da się z tym zrobić?

  4. #4

    Domyślnie

    Da się, ale maksymalnie 1 wyłącznik krzyżowy możesz upchać. Jedno światło będzie załączane z 3 miejsc (2 wyłączników schodowych i 1 krzyżowego), drugie źródło światła z 2 miejsc (2 schodowe)

  5. #5

    Domyślnie

    W miejscu C robisz schodowy i krzyżowy i do schodowego podajesz fazę i wykorzystujesz dla niego 2 przewody. Pozostałe 4 przewody będą wykorzystane przez krzyżowy. W miejscu A robisz schodowy i podłączasz do niego fazę. W punkcie B montujesz 2 wyłączniki schodowe. Jeżeli niczego nie pomyliłem, to 1 źródło światła będzie zapalane z dwóch miejsc, a drugie z trzech

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Witam.

    Niestety, pomiędzy punktem A i B brakuje żył przewodów.
    A pomiędzy B i C są niewłaściwe , jeżeli to standard typu ż-z + niebieska + brązowa/czarna.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schodowe.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	438109
    Parę moich przemyśleń, na Twój temat, żeby inni mieli łatwiej, zanim wejdą z Tobą w monolog:

    Twój cel pisania: Pisanie żeby pisać.

    Zakres wiedzy: Bez pojęcia, wiedzy, doświadczenia.

    Przyznawane sobie bonusy: Za wprowadzenie forumowicza w błąd.

    Ideologia: A tu nie napiszę, bo by był ban i odbicie szerokim echem

  7. #7

    Domyślnie

    Te twoje przemyślenia o kant d..y rozbić, bo :
    - piszesz, aby pisać
    - wszczynasz zaczepki
    - zero merytoryki
    Ot, taki ani murarz, ani leśnik.
    O tych bonusach to pojęcia nie wiem, co autor ma na myśli. Pewnie mu się wyczkało.
    Reasumując - nie wierzę. Naprawdę potrafisz myśleć?

    PS. Kolego marcin_5, możesz podać, jakie i które żyły przewodów wykorzystasz do korespondencji?
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 11-12-2019 o 19:48
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysieek

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    Więc jest światełko w tunelu Dzieki bardzo Marcin_5 jutro nad tym pokombinuje i myśle że jak to mi wyjdzie to w zupełności wystarczy te schodowe w punkcie B może być w zamian jeden podwojny? czy oba maja być podwójne? czy moge prosić o jakiś szybki szkic jakby to miało wygladać?
    Ostatnio edytowane przez krzysieek ; 11-12-2019 o 20:05

  9. #9

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wylaczniki.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	9,8 KB
ID:	438111

    Na szybko wyglądałoby to jakoś tak. Jeśli chodzi o kolory, to wszystkie byłyby czarne (fazowe), bo na końce przewodów założyłbym rurki termokurczliwe.
    Ostatnio edytowane przez marcin_5 ; 11-12-2019 o 20:10

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysieek Zobacz post
    Więc jest światełko w tunelu Dzieki bardzo Marcin_5 jutro nad tym pokombinuje i myśle że jak to mi wyjdzie to w zupełności wystarczy te schodowe w punkcie B może być w zamian jeden podwojny? czy oba maja być podwójne? czy moge prosić o jakiś szybki szkic jakby to miało wygladać?
    Może być podwójny schodowy lub 2 pojedyncze schodowe. Daj znać, jak poszło.
    Ostatnio edytowane przez marcin_5 ; 11-12-2019 o 20:12

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5
    Na szybko wyglądałoby to jakoś tak. Jeśli chodzi o kolory, to wszystkie byłyby czarne, bo na końce przewodów założyłbym rurki termokurczliwe.
    I wszystko na ten temat.
    Tylko laicy tak robią, nie elektrycy.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysieek

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    Czy w punkcie C zamiast schodowego i krzyżowego mogę wykorzystać mój podwójny krzyżowy? krzyżowy chyba może działać jak schodowy ?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    I wszystko na ten temat.
    Tylko laicy tak robią, nie elektrycy.
    Mogę prosić bardziej merytorycznie, gdzie jest błąd?
    Wolę jako laik mieć światło na schodach, niż jako elektryk chodzić po ciemku

  14. #14

    Domyślnie

    Błędem jest wykorzystanie żył przewodów, które powinny pełnić określone inne funkcje, niż fazowe.
    Ci, którzy nie mają skrupułów wykorzystując żyły ochronne przewodów do innych celów, niż są przeznaczone, można spokojnie nazwać ... przysłowiowymi Januszami, żeby nie użyć dosadniejszego określenia!

    A Matołek na elektrodzie czeka, by wskazać temat
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 11-12-2019 o 20:39
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Błędem jest wykorzystanie żył przewodów, które powinny pełnić określone inne funkcje, niż fazowe.
    Ci, którzy nie mają skrupułów wykorzystując żyły ochronne przewodów do innych celów, niż są przeznaczone, można spokojnie nazwać ... przysłowiowymi Januszami, żeby nie użyć dosadniejszego określenia!

    A Matołek na elektrodzie czeka, by wskazać temat
    zgadzam się, ale jeslii musi tak robic to chociaz zaznacz sobie koncówki przewodów ochronnych taśma na inny kolor bo kiedys zapomniasz co tam idzie i sie zabijesz, albo kogos

  16. #16

    Domyślnie

    @redbox pisałem o tym wcześniej. Trzeba założyć opaski termokurczliwe na 'gorące' przewody fazowe.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    @redbox pisałem o tym wcześniej. Trzeba założyć opaski termokurczliwe na 'gorące' przewody fazowe.
    Moje gratulacje :

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/vi...34567#18334567

    Janusze wiecznie żywi !
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  18. #18

    Domyślnie

    . "Trzeba założyć opaski termokurczliwe na 'gorące' przewody fazowe. " A nie łatwiej jest myśleć w trakcie wykonywania instalacji i w razie gdy coś jest niejasne zapytać wtedy?
    Unikniemy tych rad pomysłowych Dobromirów dla których świecąca żarówka i napięcie w gniazdku napięcie w gniazdku to cała wiedzą wiedzy o instalacji elektrycznej.
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  19. #19

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    . "Trzeba założyć opaski termokurczliwe na 'gorące' przewody fazowe. " A nie łatwiej jest myśleć w trakcie wykonywania instalacji i w razie gdy coś jest niejasne zapytać wtedy?
    Unikniemy tych rad pomysłowych Dobromirów dla których świecąca żarówka i napięcie w gniazdku napięcie w gniazdku to cała wiedzą wiedzy o instalacji elektrycznej.
    Tak, ale nie żyjemy w idealnym świecie. Instalacja jest już wykonana i autor ma realny problem do rozwiązania.

    Z tego, co widzę, to tylko ja dałem szybkie i po odpowienim oznaczeniu przewodów bezpieczne rozwiązanie tego problemu. Reszta robi jakieś dziecinne podchody i bredzi coś o kolorach. Żaden z was nie ma jaj, żeby bronić swojego stanowiska i zaproponować autorowi prucie ściań jako realne rozwiązanie, bo wam się kolor kabla nie zgadza pod tynkiem.

    Jak nie chcecie pomóc, to po co piszecie?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony