dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    niestety troszkę się "machnąłeś"

    fakt : 9m na dom ! nie ma tragedii
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    a zastanawiałeś się nad tym, aby dogadać się z sąsiadem i z dwóch działek o szer. np. 16m stworzyć działki jedna za drugą o szer. sumarycznej ( 16+16m ) tj. szer. działek 27m + 5m na ciąg pieszo jezdny. Wówczas wykluczyłbyś " ostre granice " a działki stały by się bardziej ustawne ( !? ) pod przyszłą zabudowę.
    nie ma takiej potrzeby bo z drugiej strony działek jest w planie i już powstaje droga. Wracając do sprawy sprzeciwu czy orientujesz się czy można zablokować budowe w ostrej granicy czy w praktyce to nierealne?

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    w praktyce w zasadzie nierealne. Musiałby być jakiś poważny powód zgodny z warunkami technicznymi mówiący wprost, że realizacja budynku w ostrej granicy spowoduje takie, czy inne uciążliwości w zagospodarowaniu działki sąsiedniej.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  4. #24

    Domyślnie

    Dziękuje za pomoc - wiele mi wyjaśniłeś i pomogłeś!

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    cieszę się że pomogłem
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarokar Zobacz post
    Jest wąska ale długa na 120m i o ile z jednej strony (tam gdzie chce się budować ma 15,95 to po drugiej stronie ma 16,10!
    Oddaj 1 decymetr właścicielowi po jednej ze stron i zmieńcie granicę geodezyjnie. Niewiele stracisz, a załapiesz się na przepisy dla działek wąskich.

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    4. - okap dachu może być min. 1,5m od granicy, czyli przy ścianie 1,5m okapu się nie "wypuści" poza obrys ściany
    Nieprawda.
    § 12 ust. 7:
    W przypadkach, o których mowa w ust. 2 i 4, dopuszcza się zmniejszenie odległości okapu zwróconego w stronę granicy działki budowlanej do 1 m.

    Ściana oddzielenia przeciwpożarowego może zawierać przeszklenia. Sąsiad będący stroną postępowania zgłosił, że "nie zgadza się" na przeszklenia i okna od swojej strony. Urząd odpowiedział:

    Zgodnie z art. 35 ust.4 ustawy Prawo budowlane „W razie spełnienia wymagań określonych w ust. I oraz w art. 32 ust. 4, właściwy organ nie może odmówić wydania decyzji o pozwoleniu na budowę".

    To odnośnie "zgody sąsiada", która często pojawia się na forum. Jeśli budynek spełnia wszystkie przepisy (w tym MPZP), to sąsiad nie zablokuje PnB. Niczego nie "załatwiałem", nie znam nikogo w urzędzie, mój architekt robił zgodnie z przepisami.
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 13-05-2020 o 11:11
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    taaa .... ściana oddzielenia pożarowego ( jak na załączniku ) jest podniesiona względem krawędzi dachu ( rynny ) tym samym o okapie można zapomnieć. mamy zlewnię między ścianą, a płaszczyzną dachu. Drugim wariantem jest izolacja z wełny niepalnej w płaszczyznach ścian prostopadłych do ściany "ogniowej" na długości minimum 2m.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Oddaj 1 decymetr właścicielowi po jednej ze stron i zmieńcie granicę geodezyjnie. Niewiele stracisz, a załapiesz się na przepisy dla działek wąskich.
    u mnie nie da rady bo wtedy mam od nowa wydzielaną działkę a w MPZP mam że dla nowo wydzielanych działek do 18 m szerokości tylko zabudowa bliźniacza a wolno stojące od 18 tak że wtedy to już nic bym nie postawił bo na bliźniak nie mam szans więc działka z automatu stała by się bezwartościowa - chyba że za grosze dla sąsiada..... Na chwile obecną zapisy MPZP mnie nie obejmują bo działka była wydziałana przed uchwaleniem planu.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarokar Zobacz post
    u mnie nie da rady bo wtedy mam od nowa wydzielaną działkę a w MPZP mam że dla nowo wydzielanych działek do 18 m szerokości tylko zabudowa bliźniacza a wolno stojące od 18 tak że wtedy to już nic bym nie postawił bo na bliźniak nie mam szans więc działka z automatu stała by się bezwartościowa - chyba że za grosze dla sąsiada..... Na chwile obecną zapisy MPZP mnie nie obejmują bo działka była wydziałana przed uchwaleniem planu.
    No to jeszcze jeden pomysł. Może granica między wami nie jest ustabilizowana? Ustabilizujcie w terenie i okaże się po dokładnych pomiarach, że stracisz 1 decymetr na korzyść sąsiada...
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony