dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie Wysokość doprowadzenia powietrza/kratki do kominka w salonie

    Witam,
    Planuje kominek w salonie z zamkniętą komorą spalania. Powietrze będzie doprowadzone rurą pod posadzką.
    Pytanie jest czy jest jakaś regulacja prawna/rozporządzenie dotyczące na jakiej wysokości nad ziemią/minimalna wysokość itp. powinna się ta kratka wentylacyjna znajdować? Muszę to wiedzieć aby nie wyszło że będzie musiała ona być np. na wysokości okien itp z boku ściany.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Pytasz o wentylację? Kratka pod sufitem
    Czy o dopływ powietrza - to się podłącza do kominka ale to od typu kominka zależy. Zadna z tych kratek nie trafia w okna

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie

    Doprecyzuje pytanie. kominek z zamknieta komorą spalania potrzebuje dopływ powietrza z zewnątrz zatem pod posadzką pójdzie rura doprowadzająca powietrze do kominka z zewnątrz. Rura ta wychodzi przez ściane budynku na zawnątrz. Pytanie, o regulacje prawną czy jest jakaś minimalna/maxymalna wysokość od ziemi regulująca lokalizacje tej kratki. od kogoś słyszałem że musi być ileś cm nad ziemią, w przypadku jak spadnie śnieg aby ją nie zasypało ale bez konkretów.
    A z oknami chodzi mi oto że jak będzie jakaś regulacja, że wymagana będzie np. minimalna wysokość np. 50cm, to przesunąć lokalizacje kratki tak aby nie wypadała ona w okolicy okna.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak02 Zobacz post
    Doprecyzuje pytanie. kominek z zamknieta komorą spalania potrzebuje dopływ powietrza z zewnątrz zatem pod posadzką pójdzie rura doprowadzająca powietrze do kominka z zewnątrz. Rura ta wychodzi przez ściane budynku na zawnątrz. Pytanie, o regulacje prawną czy jest jakaś minimalna/maxymalna wysokość od ziemi regulująca lokalizacje tej kratki. od kogoś słyszałem że musi być ileś cm nad ziemią, w przypadku jak spadnie śnieg aby ją nie zasypało ale bez konkretów.
    A z oknami chodzi mi oto że jak będzie jakaś regulacja, że wymagana będzie np. minimalna wysokość np. 50cm, to przesunąć lokalizacje kratki tak aby nie wypadała ona w okolicy okna.
    Nie przypominam sobie żadnego aktu prawnego, natomiast 50 cm to dobra praktyka.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie

    Jeszcze ktoś może się wypowiedzieć?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie

    Szukałem w necie ale nic nie znalazłem nt. minimalnej wysokości czerpni powietrza powyżej gruntu na zewn. ścianie dla kominka z zamkniętą komorą spalania.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak02 Zobacz post
    Witam,
    Planuje kominek w salonie z zamkniętą komorą spalania. Powietrze będzie doprowadzone rurą pod posadzką.
    Pytanie jest czy jest jakaś regulacja prawna/rozporządzenie dotyczące na jakiej wysokości nad ziemią/minimalna wysokość itp. powinna się ta kratka wentylacyjna znajdować? Muszę to wiedzieć aby nie wyszło że będzie musiała ona być np. na wysokości okien itp z boku ściany.
    Pamiętaj, że "rura" pod posadzką powinna mieć średnicę min. 150 mm.
    Piszę to albowiem większość tzw "fachowców" stosuje mniejsze średnice.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony