dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    peter08

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Krakow
    Posty
    114

    Domyślnie Przepychanki z firma montującą drzwi wewn.

    Witam,

    Wczesniej w tym roku zamontowałem drzwi wewn w domu,do tego znalazlem duża firme z Krakowa,mieli pomierzyć,przywieśc,zamontować.
    W czasie montażu wyszły "kwiatki" że jedne drzwi ukryte sa o 3cm za szerokie do otworu,było juz za póżno aby poszerzać otwór,byłoby to zbyt kosztowne,
    Mam protokoł pomiarowy gdzie ich "specjalista" jasno i wyraznie napisał wymiary,kierownik budowy to podpisał i dzis sprawa wyglada tak że drzwi sa nie zamontowane ,chce im je zwrocic a oni sie nie godza na to,trwierdzą żedrzwi są moje i mam je sobie zatrzymać.Do tej pory nie zapłaciłem im za te jedne drzwi i ich montaż,oni zaczeli mnie straszyć windykacja.Co w takiej sytuacji?

  2. #2

    Domyślnie

    Pomiar był źle wykonany? Wymiar rzeczywisty zgadza się z tym co jest na dokumencie pomiaru i tym co kierownik podpisał? Czy podpisywałeś jakąś umowę z nimi? czy podpisywałeś protokół odbioru towaru?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    peter08

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Krakow
    Posty
    114

    Domyślnie

    tzn pomiar sam w sobie był dobrze wykonany,wykonujacy pomiar twierdzi ze przekazał wszystkie wymiary do ich biura a w biurze zamówili drzwi,okazało sie po czasie
    że drzwi ukryte na taki wymiar jak został zmierzony wymagaja większego otworu o 3 cm.,czyli gdzies u nich był problem.Kierownik podpisał protokół pomiarowy,wymiary wszystkie sie zgadzały.Umowa z nimi nie była podpisywana,była zaakceptowana droga elektroniczną (wszystko było załatwiane przez mail)
    Natomiast martwi mnie jeden zapis tej umowy (na który ich pracownik sie powoływał w czasie jednej z ostatnich rozmów telefonicznych)

    Sprzedający dokona montażu w przygotowane przez Kupującego otwory drzwiowe, zgodnie z
    wymiarami katalogowymi zalecanymi przez producenta zamawianych drzwi, a Kupujący oświadcza że
    zapoznał się z wymaganymi wymiarami.


    Czy nie wygląda to tak że jakby coś poszło nie tak to i tak klient winny?bo nie zapoznał sie z danymi katalogowymi producenta drzwi?

  4. #4

    Domyślnie

    Dla mnie sprawa jest prosta, skoro nie Ty, jako klient, mierzyłeś.
    Goń ich na kopach.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    peter08

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Krakow
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Dla mnie sprawa jest prosta, skoro nie Ty, jako klient, mierzyłeś.
    Goń ich na kopach.
    Ja u nich zakupiłem usługi: pomiaru,transportu i montażu,to jest jasno okreslone w umowie.dali mi 3 dni na wpłate zaległosci za te ostatnie drzwi ,jesli nie to windykacja.To że oni zawalili,jest oczywiste,pytanie jak sie to ma do zapisu w umowie który powyzej zamieściłem,bo jeśli dobrze rozumie to coby nie spieprzyli i tak klient winny,ot taki dupochron w umowie.
    Ostatnio edytowane przez peter08 ; 14-12-2019 o 19:47

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    To Ty masz ich pieniądze. Windykację możesz olać, nie mogą nic zrobić. Jak sądownie zrobią nakaz zapłaty (w trybie nakazowym)to się od niego odwołasz. Przedstawisz argumenty i sąd oddali sprawę.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    To Ty masz ich pieniądze.
    Gwoli ścisłości, to nie są ich pieniądze.
    Oni tylko próbują je sobie przywłaszczyć.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Jesteś konsumentem = na niczym się nie znasz, nic nie rozumiesz i zdajesz się w całości na profesjonalistów, czyli sprzedawcę.

    Pomiary robili profesjonaliści i to oni zamawiali drzwi. Do sądu raczej nie pójdą bo im się nie opłaca. Jedyne co musisz zrobić to złożyć oficjalna reklamację i konsekwentnie odpisywać im na wezwania, że pomiar i montaż był po ich stronie. Zapis z umowy w przypadku sporu firma/firma byłby niebezpieczny.

    Jeśli dalej będą uparci napisz krótkie pismo ze wzywasz ich do odbioru wadliwych drzwi pod rygorem zdeponowania ich w magazynie na ich koszt.

    P. S. Tryb nakazowy jest obarczony wieloma wymogami, w tym przypadku z całą pewnością nie mają szans na nakazowy. Upominawczy za to bez problemu.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Kupiłeś usługę (na 8%) czy materiał (na 23%)?
    Jak to pierwsze - to drzwi zostały zamontowane (usługa wykonana) czy nie? Jest protokół odbioru? Jak niezamontowane a przedmiotem umowy była usługa - to sprawa oczywista. Jak materiał - to dopiero diabeł tkwi w szczegółach i pewnie wygra w sądzie ten, co będzie miał lepszego prawnika.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Dlaczego otworu nie można poszerzyć ? Przecież to 1.5cm na stronę... ja wiem, ze dali ciała itp., ale zapewne nie oni pierwsi i nie ostatni na Twojej budowie. O ile to możliwe trzeba szukać rozwiązać żeby pchać budowę do przodu, jak najszybciej usiąść w fotelu i otworzyć zasluzone piwko

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    peter08

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Krakow
    Posty
    114

    Domyślnie

    @dez dzieki za rade

    @kaizen Calosc bylo na 8%,towar z montazem.

    @michal_wro scianka to K-G,otwor zakonczony profilami dookoła,scianka jest od spiżarki,meble kuchenne już były zrobione,podłoga z płytek marmuorwych,przerabianie tego byłoby koszmarem mimo że to tylko 3 cm.....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony