dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie w nowym domu,co wybrać? Gaz z kominkiem czy piec elektryczny z fotowoltai

    Witam wszystkich. Na wiosnę następnego roku rozpoczynam budowę domu,powierzchnia 100m2. I tu rodzi się pytanie o formę ogrzewania. Wedlug projektu ma byc piec gazowy plus kominek z plaszczem wodnym. Gaz do budynku będę musiał ciągnąć nawet i z około 60 metrów. W związku z tym zastanawiam się nad piecem elektrycznym z fotowoltaiką. Jestem pewien,że i tak zainwestuje w panele na użytek własny czyli ok. 4kW. I tu rodzi się pytanie czy warto dołożyć paneli i grzać dom piecem elektrycznym czy ciągnąć ten gaz i montować kominek?
    Uprzedzajac pytanie zastanawiałem się nad matami grzewczymi lub kablami,ale te rozwiązania wyeliminowałem. Liczę na wasze rady

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jakie OZC?

    Kod:
    https://www.bdb.com.pl/wyklady-praktycznej-fizyki-budowli-optymalizacja-ocieplen-[36min]-wp109

  3. #3

    Domyślnie

    Nie pamiętam,a nie mam projektu przy sobie. Dopiero w poniedziałek będę mógł sprawdzić

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Na początek proponuje użyć opcji " szukaj " przeczytać parę tematów i wyciągnąć wnioski.

    Średnio raz na tydzień ktoś zakłada taki temat.
    Jak chcesz założyć PV to pomyśl nad pompą ciepła powietrze woda i wodną podłogówką, nie musisz robić kominów.
    Kominek z płaszczem to spory wydatek.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ahonen Zobacz post
    Wedlug projektu ma byc piec gazowy plus kominek z plaszczem wodnym.
    Projektant musi posiadać słabe poczucie humoru.
    Domek masz malutki. Trzeba zrobić dobre ocieplenie wszystkiego. Żródło ciepła pozostanie do wyboru wg. gustu i fantazji. Celuj w systemy, które pozostają poza wpływem kasty urzędniczych pasożytów a pozwolą na jako taką samodzielność, również podczas braku prądu w sieci.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał ahonen Zobacz post
    Witam wszystkich. Na wiosnę następnego roku rozpoczynam budowę domu,powierzchnia 100m2. I tu rodzi się pytanie o formę ogrzewania. Wedlug projektu ma byc piec gazowy plus kominek z plaszczem wodnym. Gaz do budynku będę musiał ciągnąć nawet i z około 60 metrów.
    Kominek z płaszczem wodnym to jakaś ułomność umysłowa.
    Mały "bardzo ciepły" dom 100m to może być ogrzewanie elektryczne + PV lub ogrzewanie PC a ostatecznie ogrzewanie gazowe.
    W żadnym przypadku kominek z płaszczem wodnym.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Kominek z płaszczem wodnym to jakaś ułomność umysłowa.
    Mały "bardzo ciepły" dom 100m to może być ogrzewanie elektryczne + PV lub ogrzewanie PC a ostatecznie ogrzewanie gazowe.
    W żadnym przypadku kominek z płaszczem wodnym.
    Nic dodać nic ująć Załącznik 438232

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał ahonen Zobacz post
    Witam wszystkich. Na wiosnę następnego roku rozpoczynam budowę domu,powierzchnia 100m2. I tu rodzi się pytanie o formę ogrzewania. Wedlug projektu ma byc piec gazowy plus kominek z plaszczem wodnym. Gaz do budynku będę musiał ciągnąć nawet i z około 60 metrów. W związku z tym zastanawiam się nad piecem elektrycznym z fotowoltaiką. Jestem pewien,że i tak zainwestuje w panele na użytek własny czyli ok. 4kW. I tu rodzi się pytanie czy warto dołożyć paneli i grzać dom piecem elektrycznym czy ciągnąć ten gaz i montować kominek?
    Uprzedzajac pytanie zastanawiałem się nad matami grzewczymi lub kablami,ale te rozwiązania wyeliminowałem. Liczę na wasze rady
    Ogrzewanie elektryczne jak najbardziej tak fotowoltoika Tak ale mam prośbę co ma dać piec elektryczny domyslam się że centralny? Jaki sens ma ogrzewanie wody aby ogrzewać powietrze skoro można to zrobić bezpośrednio taniej i efektywniej ?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    1. ogrzewanie wodne podłogowe z piecem elektrycznym można zawsze wymienić na piec gazowy (jak komuś będzie jeden typ odpowiadał bardziej niż drugi) lub na PC
    2. ogrzewanie kablami w podłodze nie dają takich możliwości
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    1. ogrzewanie wodne podłogowe z piecem elektrycznym można zawsze wymienić na piec gazowy (jak komuś będzie jeden typ odpowiadał bardziej niż drugi) lub na PC
    2. ogrzewanie kablami w podłodze nie dają takich możliwości
    To w zasadzie prawda, ale mając samochód spalinowy i w perspektywie końca życia jeszcze elektryczny nie buduję stajni dla konia bo może zmienię środek transportu lub nie wybiorę pojazdu napędzanego parą bo to anachronizm i durnota niczym nieuzasadniona \. Podobnie jak wybieranie przestarzałych rozwiązań, czy ktoś zakłada telefon kablowy i do tego aparat z kręconą tarczą no nie chyba. Bo to generuje nieuzasadnione koszty.

    Ogrzewanie wody w celu ogrzewania powietrza jest wynalazkiem XIX wiecznym wtedy kiedy spało się paliwa stałe obecnie nie ma żadnego uzasadnienai oprócz nieracjonalnego zacofania i ograniczeń natury mentalnej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony