dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie 5 KLASA EKO-PROJEKT Małopolska - OGNIWO CLASSIC DS 10KW

    Witam, powoli zaczynam drążyć temat wymiany starego bezklasowego kopciucha. DO końca 2022 r. należy dokonac wymiany. Czytając uchwałę jest tam zapis, że kocioł ma mieć automatyczny podajnik, co wyklucza oczywiscie stosowanie węgla orzech i drewna. Mam dylemat, gdyż znalazłem taki piec : http://www.ogniwobiecz.com.pl/classic-ds/ spełnia on 5 klasę i wymogi tego całego eco design (chyba że się mylę)? Chodzi mi tylko i wyłącznie o kocioł na węgiel i drewno. Czy jest tutaj ktoś z małopolski, kto zamontował w jakimś niedawnym czasie podobny kocioł ? Czy po porostu nie ma takiej możliwości i można montować kotły tylko na eko groszek ? WIem, że na Śląsku wystarczy piec, który spełni tylko 5 klasę, nie ważne przy tym co jest głównym paliwem czy węgiel, czy groszek,

    Proszę o pomoc, pozdrawiam.

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A nie lepiej taki ? on spełnia warunki nawet u ciebie http://www.mpm-kotly.pl/ ale i tam bym ci polecał jakiś ekogroszkowiec np skam z palnikiem sv-200 bajera .

  3. #3

    Domyślnie

    No, no kiedyś już go gdzieś w necie widziałem. Ogniwo dałem w tytule tak dla orzykłądu, gdyż śmieciuch jest z Biecza. Ogólnie chodzi mi właśnie o to, aby nikt sie nie doczepił i może też, o ewentualna dotację. Dlatego interesują mnie tylko na węgiel i drzewo piece.

    A powiedz mi jak rozwiazales kwestie niskiej temp. spalin ? Mam ceglany kilkudziesięcioletni komin, zakończony klinkierówką.

  4. #4
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ja co prawda mam kocioł na ekogroszek ale komin stary z 1936 roku i nie mam najmniejszego problemu , spaliny zimne z kotła ida tak ok 70 stopni a komin suchuteńki ale warunek jeden żadnych ekogroszków z worka bo one zawsze są mokre mimo że na suche wyglądają , opał kupować luzem i najlepiej latem aby dobrze wysechł i nie ma opcji aby komin zawilgotnął . ja mam komin w środku domu o docieplone poddasze wełną a jeśli masz goły komin w nieogrzewanym pomeszczeniu to wystarczy dokleić do niego wełnę 5 cm i po sprawie raz na zawsze .

  5. #5

    Domyślnie

    Poddasze mam nieużytkowe, nie ocieplone. Z tą wełną dobry pomysł, zresztą i tak jak chce zasypowy kocioł, to musiałbym założyć zbiornik buforowy, który też chyba ma powoduje że spaliny nie są zimne ?

  6. #6
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Zasypowy, żeby spełniał 5klase musi być z buforem ciepła bez bufora napewno się przyczepią.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony