dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Czy cieplomierz to dobry pomysl?

    Jestem zainteresowany kupnem mieszkania, cena moze nie jest bardzo atrakcyjna ale miesci sie ono w moim budzecie a bardzo odpowiada mi lokalizacja

    Problem jest taki ze mieszkanie znajduje sie w budynku 3 pietrowym z 12 mieszkaniami i sa zainstalowane cieplomierze. Nie mam doswiadczenia z tego
    typu urzadzeniami i obawiam sie jak uczciwie faktycznie beda one rozliczaly zuzycie ciepla.

    Kolega niedawno kupil apartament w nowym budynku i ma zainstalowany w lazience swoj wlasny piec i placi za zuzyty gaz, natomiast jak rozumiem w wypadku mieszkania ktore chce kupic w budynku znajduje sie 1 pieci placi sie na podstawie "cieplomierza". Prosze mi wyjasnic czy nie wpakuje sie na jakas mine kupujac to mieszkanie. W budynku sa zainstalowane cieplomierze ktore wygladaja jak ten http://prntscr.com/qb1z2v tzn nie jestem pewny na 100% ze to jest dokladnie ten model ale wyglada bardzo podobnie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ciepłomierz (nie mylić z podzielnikiem) wymaga legalizacji co kilka lat (nie pamiętam dokładnie, czy co 3, czy co 5 lat) i mierzy ciepło. Więc jest najuczciwszym i najdokładniejszym ze sposobów rozliczania ciepła. Pozostaje kwestia ceny kWh/GJ ciepła. Jak jest używane, to sprawdź zarówno zużycie, jak i cenę GJ.

  3. #3

    Domyślnie

    Pocieszyla mnie troche Twoja odpowiedz Budynek jest nowy i nie jest w srodku grzane na ta chwile wiec nie moge sprawdzic zuzycia. Natomiast na pewno to nie jest zaden podzielnik, mowiac "cieplomierz" mam na mysli urzadzenie zamontowane na rurach doprowadzajacych ciepla wode do kaloryferow, jest on zamontowany w przedpokoju na rurze ktora dostarcza wode CO do calego mieszkania. Skoro jest to najuczciwsza i najdokladniejsza metoda rozliczania ciepla to czy ma jakies wady? Wogole nie moge znalesc informacji w internecie na ten temat, wszyscy tylko trabia o podzielnikach ciepla...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał glowa Zobacz post
    Skoro jest to najuczciwsza i najdokladniejsza metoda rozliczania ciepla to czy ma jakies wady?
    Koszt ciepłomierza jest spory a legalizacja kłopotliwa i też nie tania. Ale wspólnota powinna dbać, by ciepłomierze miały legalizację, żeby ich wskazania były miarodajne i w razie sporu nie mogły zostać podważone. Tyle, że to pokrywane jest z innej puli, więc tak nie widać, że całe zyski na oszczędności ciepła (bo jednak licznik motywuje do racjonalnego operowania oknami i głowicą w kaloryferze) w porównaniu z rozliczaniem za m2 PU czy m3 kubatury zjada obsługa ciepłomierzy.

  5. #5

    Domyślnie

    Podaj cenę za MJ.
    Plus wszystkie dodatkowe opłaty.
    Wtedy będzie wiadomo, czy uczciwa cena, czy z kosmosu.
    Kotłownia w bloku, to na gaz?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Podaj cenę za MJ.
    Jak nowy blok, to nie dostaniesz tej informacji (chyba, że z materiałów marketingowych dewelopera, które są dalekie od rzeczywistości).
    Do tego w pierwszym roku i tak będzie znacznie większe zużycie, ze względu na parowanie wody technologicznej i niedoróbki, które będą naprawiane. No i w drugim roku, jak ludzi zaboli rozliczenie, po deweloperskim "nowoczesny, energooszczędny blok" to zaczną oszczędzać i myśleć.

    A, jeszcze często we wspólnotach zarządca/zarząd zapomina prawidłowo rozliczyć ogrzewanie części wspólnych. To powinno być wydzielone i zaliczone do kosztów zarządu nieruchomością wspólną. Jest to nieopomiarowane zazwyczaj i "przez zapomnienie" cały koszt ciepła (niezależnie od tego, czy z osiedlowej kotłowni gazowej, czy z węzła cieplnego) cały koszt rozbijają na sumę wskazań ciepłomierzy lokalowych. A przecież nie trafia tam 100% tego ciepła. A niektórzy mieszkańcy palą na korytarzach czy klatkach i ciągle jest tam okno otwarte. Bo przecież "to nie kosztuje mnie"

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MicholeQ

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Kod pocztowy
    44-658
    Posty
    1

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest to dobry pomysł. Dlaczego? Ponieważ jest to absolutna podstawa, jeśli chodzi o ten temat...
    ---------------------------------------------------------
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-12-2019 o 18:02 Powód: reklama na forum jest płatna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony