dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie Montaż drzwi wewnętrznych bezprzylgowych

    Część
    @jareko , @finlandia i inni jaka jest dokładność montażu takich drzwi ? Są jakiejś wytyczne producentów np Polskone?

    Mam właśnie zamontowane takie drzwi bezprzylgowe i wkurza mnie brak równej szczeliny dookoła drzwi , nierówności sięgają bok np 2 mm w miarę równolegle , na górze trapez od 3 do 5 mm, jak się przyłoży łatę to do idealnego pionu brakuje 2-3 mm na całej wysokości . Druga sprawa czy przestrzeń pomiędzy ościeżnicą a murem powinna być wg instrukcji montażu całkowicie wypełniona pianą? Może kliny powinny byc jak w oknach ?

    Napiszcie cos proszę bo kurna wkurza mnie jak patzrę na te moje sliczne drzwi .....

    z góry dzięki

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Zamontowane ? Zapewne
    Działają? Zapewne
    Weź napij się piwa i spójrz przez okno jaki piękny jest świat
    Lub...
    Zdemontuj i zamontuj na nowo i nie na poziomice czy inne wynalazki tylko tak by była równa szczelina

    Kiedy się w końcu nauczą montować ?

    Poziomie potrzebna tylko przy ustawiany ościeżnicy od strony zawiasów później rzuca się ja w kąt i druga stronę (od klamki) jak i wysokość ustawia się na oko
    Tak TAK TAK !!!!
    NA OKO !!!
    A dokładniej na równe szczeliny i równe przyleganie skrzydła do uszczelek

    Ale nie
    Oni ciągle pion z jednej pion z drugiej pion z trzeciej i wychodzi jak wychodzi

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    No niestety nie da się z tym piwem , za bardzo mnie wkurzają te nierówne szczeliny i własnie potrzebuje mieć argumenty do reklamacji , dlatego potrzebuje konkretów, np jaka możliwa maksyamalna róznica w szerokości zamontowanej oscieznicy jak sie mierzy w trzech miejscach ? Np mam tak: 83 cm , 83 cm i na dole 83,2 cm , a nawet są róznice 3 mm miedzy gora a dolem - zmierzone miernikiem laserowym
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 16-12-2019 o 02:09

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Np mam tak: 83 cm , 83 cm i na dole 83,2 cm , a nawet są róznice 3 mm miedzy gora a dolem - zmierzone miernikiem laserowym
    Ehhhhh... Przerąbane, jak się nie ma problemów, wtedy człowiek przejmuje się takimi bzdetami...

    Weź zobacz sobie , jaki masz typ zawiasów, znajdź instrukcje ich ustawiania w necie, znajdź odpowiednią śrubkę , przekręć nią w lewo lub w prawo i zlikwiduj szczeliny. Nerwy stracisz na reklamacji, a patrząc na Twoją pedantyczność (czy też czepliwość) i tak Ci nie dogodzi...

    Sam mam zawiasy kryte w domu , drzwi drewniane robione na zamówienie, ale poustawiałem je sobie tak, żeby jak najdelikatniej się zamykały i otwierały. I to niewiele ma wspólnego z idealnym pionem. Bo liczy się jeszcze np minimalna różnica w osadzeniu zamka, dociągnięcia jednej lub drugiej śruby ciut mocniej...

    No ale jak masz nie spać przez te mm, to reklamuj.
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie znam norm na bezprzylgowość. Przypuszczam, że w razie chęci odrzucenia reklamacji posłużą się ogólną, czyli dopuszczalne odkształcenia do 4mm, przy czym 2mm już użytkowo dyskwalifikuje drzwi...
    Pozostaje odwoływać się do przyzwoitości.

    Tak jak napisał Jareko - drzwi, szczególnie bezprzylgowe dopasowuje się do skrzydła. Oczywiście przesada z tym odłożeniem poziomicy - wg czegoś trzeba zacząć ustawianie. Praktyki ponadinstrukcyjne mojego majstra:
    - po wstępnym usatwieniu poziomicą sprawdza wymiar miarką (1mm na poziomicy trudno dostrzec, na miarce bez problemu).
    - montaż na dyble (zawsze) i często to jest więcej niż 3 śruby pod uszczelką na stronę.
    - obowiązkowe wyparcie klinem dolnego zawiasu (masywne skrzydła potrafią wepchnąć ościeżnicę w stronę ściany swoim ciężarem).

    Ważne zalecenie z instrukcji: zabezpieczyć silikonem spody ościeżnic. I wg mnie bardziej, niż tylko posmarowanie ich przed montażem. Łazienki wymagają wręcz fugi często po całym obwodzie, szczególnie od strony prysznica, bo mogą szybko spuchnąć.

    Piana nie jest obowiązkowa na całości. Często nawet nie wskazana.

    I jeszcze uwagi ogólne: spotykałem drzwi niby markowe, a skrzydło miało kształt klepsydry, więc był niesmak: prostolinijność montażu futryny albo dopasowanie do skrzydła. Zawiasy są kiepskie i potrafią mieć luzy. Otwarcie skrzydła powoduje ich przesunięcie, po takim cyklu coś ustawione dobrze wygląda znowu źle, a całość nawet "nie drgnęła".

    Także - moje zdanie o drzwiach bezprzylgowych: NIE WIDZĘ ZALET.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    A brak użycia silikonu przy ościeżnicy to niezgodność z instrukcją montażu?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Także - moje zdanie o drzwiach bezprzylgowych: NIE WIDZĘ ZALET.
    Ależ one mają same zalety - takie drzwi tylko dobrze wykonać.
    Niestety, jak widać po wielu postach, to przekracza możliwości wielu polskich stolarzy.
    Stąd opinie o braku zalet.
    Brak wiedzi potwierdza stosowanie regulowanych zawiasów nędznej jakości.
    Dobre drzwi NIGDY nie mają regulowanych zawiasów lecz stałe.
    I tak se wiszą na dobrych zawiasach ze 200 lat.
    Oczywiście drewniane i wykonane przez stolarza.
    Ostatnio edytowane przez Superior ; 16-12-2019 o 09:11

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    A brak użycia silikonu przy ościeżnicy to niezgodność z instrukcją montażu?
    Zerknij w swoją instrukcję to będziesz wiedział (różne są i nie wiem co który producent zawarł, a czego jeszcze nie zdążył). Coraz częściej widzę to w zaleceniach lub wnioskach poreklamacyjnych. A instrukcje często nie nadążają za rzeczywistością.

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Ależ one mają same zalety - takie drzwi tylko dobrze wykonać.
    Niestety, jak widać po wielu postach, to przekracza możliwości wielu polskich stolarzy.
    Stąd opinie o braku zalet.
    Brak wiedzi potwierdza stosowanie regulowanych zawiasów nędznej jakości.
    Dobre drzwi NIGDY nie mają regulowanych zawiasów lecz stałe.
    I tak se wiszą na dobrych zawiasach ze 200 lat.
    Oczywiście drewniane i wykonane przez stolarza.
    Nie znalazłem w Twoim wpisie żadnej wymienionej zalety.. ? a chętnie bym o nich podyskutował. I od razu zaznaczam: nie mówię o wyglądzie, bo to tylko kwestia gustu.

    Nie mówię o drzwiach od stolarza. 90 % drzwi na rynku pochodzi od masowych producentów. Znam jednego który stosuje stałe zawiasy. Polecam / ałem/ ale mało kto się decydował, bo jak się pochwalić znajomym którzy mają ukryte?

    A dlaczego polecałem? Ostatnio potrzebowałem wyregulować płaszczyznę dolegania skrzydła bo delikatnie prześwitywała uszczelka na dole. No i się nie da.
    Druga sprawa - kiedyś drzwi były z drewna. Odpowiednia waga, mocne, niezawodne. Dziś: im cięższe tym "lepsze". A to jest fatalny kierunek dla trwałości drzwi. Mam też takie drzwi na nieregulowanych zawiasach na ekspozycji. Mimo iż nieużywane za często widzę na nich konieczność podciągnięcia na górnym zawiasie (wkręty wyrywa z mdfu?), a nie ma możliwości (pozostaje frezowanie gniazda zawiasu lub zmiana wkrętów na dłuższe), bo jedyna regulacja to plastikowe podkładki wsadzane pod zawias, a to umożliwia tylko odsunięcie zawiasu od skrzydła.

    By nie było tak czarno: mam na koncie zamontowanych trochę drzwi Ronkowskiego, gdzie w standardzie są zawiasy Simonswerk (aktualnie wprowadziłje też Cal) - nie mam zastrzeżeń do trwałości.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Chodzi o takie zawiasy jak na zdjęciu.

    Musiałeś wyregulować? Widywałem takie około dwustu-letnie drzwi i nic tam nie trzeba było regulować.
    W zaletach chodzi głównie o wygląd, jesli jeszcze do tego są ładne futryny i opaski, to czego chcieć więcej?
    Co do ukrytych zawiasów, to mierzi mnie ten - Made in Poland - z du...y dizajnizm.
    Poniżej nowe drzwi bezprzylgowe, z którymi miałem przyjemność obcować.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawias.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	5,2 KB
ID:	438250Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bezp.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	2,8 KB
ID:	438253
    Z mdf-u dziś to nawet garażowej półki dla siebie nie chcę robić.
    Kto później zapłaci za utylizację, itd...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Domyślałem że chodzi o te zawiasy "wahadełkowe", kiedyś popularne np. w Polskone a jeszcze całkiem niedawno (z 10 lat temu) stosował je w ostatniej serii drzwi wewnętrznych Urzędowski. Nie jeździłem na regulację. Nie było potrzeby.

    Więc sprowadzamy się do jednej zalety drzwi bezprzylgowych : wygląd.. ale jakiż on jest jak całość "klapnie"
    Dla mnie wygląd to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Więc sprowadzamy się do jednej zalety drzwi bezprzylgowych : wygląd.. ale jakiż on jest jak całość "klapnie"
    Sam widzisz, nie regulowałeś, bo na dobrych zawiasach nie klapie.
    A dziś robią z regulacją i po co?
    Zaraz klapie na tyle, że zakres regulacji nie wystarcza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony