dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Prexis

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-034
    Posty
    10

    Domyślnie Nie całkowite otwarcie drzwi zmywarki

    Dzień dobry.
    Jestem tutaj pierwszy raz. Mam pewien problem odebraliśmy właśnie mieszkanie od dewelopera i niestety w trakcie projektowania kuchni na śmierć zapomniałem o otwieranych drzwiach od zmywarki. Niestety haczy ona o stojącą lodówkę i drzwi nie otwierają się na maksymalny poziom. Teraz moje pytanie czy da radę żyć jakoś i ładować tak zmywarkę? Jest opcja zamiany miejscem słupka z piekarnikiem z lodówką jednak wymaga ona sporych zmian.
    Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi, ponieważ mam mieszane uczucia co do zamiany a może z taką zmywarką można funkcjonować. Zmywarka to BEKO Din 48520

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Jak wysuniesz dolny kosz przy drzwiach nie otwartych do poziomu? Drzwi musza być otwarte do poziomu. Cóś ciasna ta kuchnia.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Prexis

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-034
    Posty
    10

    Domyślnie

    To ja wiem że nie wysunę kosza tylko czy to aż tak będzie przeszkadzać czy można ładować np. zmywarkę wyciągając całkowicie kosz górny? Co do kuchni to rzeczywiście mała jest a ja przy projektowaniu zapomniałem o tych drzwiach od zmywarki a teraz ból.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prexis Zobacz post
    To ja wiem że nie wysunę kosza tylko czy to aż tak będzie przeszkadzać czy można ładować np. zmywarkę wyciągając całkowicie kosz górny? Co do kuchni to rzeczywiście mała jest a ja przy projektowaniu zapomniałem o tych drzwiach od zmywarki a teraz ból.
    To byloby bardzo niewygodne. Naczynia są ciężkieni załadowanie pelnego kosza wymagać będzie dużo siły. A wkładanie głeboko, przy uchylonych drzwiach też niewygodne.
    Wrzuć jakis rysunek/projekt - może da się coś poradzić.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Prexis

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-034
    Posty
    10

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Perspektywa3.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	438259
    Ja myślałem o zamianie lodówki z piekarnikiem ale wtedy inne rzeczy przestają pasować

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Zamień tylko szuflady pod piekarnikiem ze zmywarką.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Co to za wstawki po obydwu stronach szafki z płytą? Nie da ich się wywalić albo przenieść przed zmywarkę?
    Wszystko wymierzone co do mm? Może lodówka dosunięta do śxiany nie będzie wadziła?.

  8. #8

    Domyślnie

    Albo zamień zlew ze zmywarką. Wtedy zyskasz tez blat roboczy między zlewem a płytą....bo tak blisko one nie mogą być koło siebie.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Prexis

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-034
    Posty
    10

    Domyślnie

    To są meble modułowe dlatego te wstawki muszą być w innym wypadku płyta będzie za blisko szafki. W pierwszym wariancie zmywarka była ze zlewem zamieniona ale ze względów finansowych i pośpiechu nie chcieliśmy przerabiać wody i zamieniliśmy. Lodówka jest dosunięta na max

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    275

    Domyślnie

    Zmywarka 45 obok lodówki?Tylko pewnie z wodą nie podejdziecie. Rozumiem, że meble już stoją.
    Albo taki potworek:
    https://www.electronic-star.pl/Gospo...iABEgLORPD_BwE

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Prexis

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-034
    Posty
    10

    Domyślnie

    tak już postawione a ta sytuacja wyszła po montażu

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prexis Zobacz post
    To są meble modułowe dlatego te wstawki muszą być w innym wypadku płyta będzie za blisko szafki.
    I co się stanie, jak te wstawkę przeniesiesz na lewo od zmywarkini szafki pod blatem (nie ruszajac blatu, zlewu ani płyty) oraz zmywarkę przesuniesz w prawo o te uzyskane kilka centymetrów?

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Prexis

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-034
    Posty
    10

    Domyślnie

    Odpływ i woda jest zamontowana idealnie pod zlewem, a wstawka ma 5 cm jak przesunę szafki to możliwe że woda wyjdzie na styku dwóch szafek. Ale zmierzę dokładniej bo na to nie wpadłem

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prexis Zobacz post
    Odpływ i woda jest zamontowana idealnie pod zlewem, a wstawka ma 5 cm jak przesunę szafki to możliwe że woda wyjdzie na styku dwóch szafek. Ale zmierzę dokładniej bo na to nie wpadłem
    Zrób tak jak piszą. Nawet jak wypadnie przyłącze na łączeniu szafek to wytnij odpowiedni otwór i po problemie. Brak możliwości pełnego otwarcia zmywarki będzie skutkowało nerwicą przy każdym jej załadunku/rozładunku.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Prexis

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-034
    Posty
    10

    Domyślnie

    Te wstawki mają szerokość 5cm za mało i tak będą zahaczać o lodówkę. Chyba zostawie tak jak jest narazie wyciągam górny kosz i tak ładuję

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prexis Zobacz post
    Te wstawki mają szerokość 5cm za mało i tak będą zahaczać o lodówkę. Chyba zostawie tak jak jest narazie wyciągam górny kosz i tak ładuję
    Kup węższą zmywarkę a tę po prostu odsprzedaj ... nie wyobrażam sobie takich akrobacji dzień w dzień przez X lat

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony