dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Drzwi przesuwane chowane dobre budżetowe - jaki system / producent

    Pytanie o Wasze doświadczenia (i efekty poszukiwań) jak w temacie.

    czyli:

    przesuwne, chowane w ścianę,
    nie muszą zawierać fajerwerków wzorniczych (dizajnerskiech - się zwykło mówić),
    mają działać a nie się psuć...

    krótko mówiąc poszukiwany standard ale solidny.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Ja z kolegą właśnie robimy remont mieszkania i wstawiamy takie drzwi łazienkowe z firmy Porta. Zepsuć to się tam nie ma co, ale jak dla mnie stelaż mógłby być bardziej sztywny w miejscu gdzie drzwi wchodzą w ścianę. Po zabudowaniu regipsem ściana w tym miejscu ugina się podczas nakładania szpachli. Być może po zamontowaniu dedykowanej ościeżnicy trochę się usztywni, ale to MDF...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    System chowany w ścianę to dwa elementy:
    1. Kaseta. I tą kupisz albo u producenta/sprzedawcy drzwi albo na wolnym rynku. Dominuje u nas dwie marki: polska Laguna i włoska Eclisse. Patrzę na ceny w sieci - od 600 do 1200zł. Ostatnio zamawiałem droższą, ale przewidującą perfekcyjne wykończenie gładzią (bo partyzantkę to na każdej można robić).
    2. Drzwi / skrzydło. Zamawiasz jakie Ci się podoba, ceny od 200 do 2000zł w zależności od upodobań. Zaznacz tylko że do systemu przesuwnego by było proste i z rowkiem na prowadzenie.

    No i element trzeci... czyli zabudowa ościeżnicy. W niektorych firmach można takie zamówić - np. robiłem z Porty i DRE. Ma ograniczenia co do grubości ściany, ale zakładam że Twoja będzie budowana zgodnie z normą
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ostatnio zamawiałem droższą, ale przewidującą perfekcyjne wykończenie gładzią
    Przecież kaseta jest obudowywana płytą K-G i gładź dopiero na to. Co ma więc kaseta do gładzi?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał BobiBudo Zobacz post
    Przecież kaseta jest obudowywana płytą K-G i gładź dopiero na to. Co ma więc kaseta do gładzi?
    Tak, ale ścianka to jedno, a wykończenie jej w obrębie drzwi to drugie. Na tym rysunku z katalogu Porty zaznaczyłem Ci elementy, które możesz kupić razem z kasetą od producenta:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	porta system chowany2.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	59,6 KB
ID:	438441
    Albo wybierając tylko kasetę kombinować z wykończeniem we własnym zakresie, co oczywiście jest możliwe.
    Kaseta Sytesis z firmy Eclisse zawiera elementy zastępujące zabudowę.


    Edit: widziałem ostatnio na fb podobny temat. Ktoś wrzucił foto swoich rozsuwanych samoróbek z ceną 200zł. Koszt - to tylko szyna jezdna, reszta wykonana własnoręcznie z odpadów po starej szafie.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 24-12-2019 o 10:58 Powód: dopisek
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Na upartego można kupić system "loftowy" w Laroy'u i użyć starych drzwi. Wszystko zabudować GK aby nie było widać systemu jezdnego i tyle w temacie. Warto popatrzeć na kilka katalogów i porównać choćby rysunki techniczne.
    Co do producentów kaset to popatrz jeszcze Leona sobie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    System chowany w ścianę to dwa elementy:
    Ostatnio zamawiałem droższą, ale przewidującą perfekcyjne wykończenie gładzią
    Czy może chodziło Ci o system bezościeżnicowy? Może wrzucisz link będzie mi łatwiej skumać

  8. #8

    Domyślnie

    widziałem ostatnio na fb podobny temat. Ktoś wrzucił foto swoich rozsuwanych samoróbek z ceną 200zł. Koszt - to tylko szyna jezdna, reszta wykonana własnoręcznie z odpadów po starej szafie.
    Jak znajdziesz to daj linka proszę... Chłonę inspiracje...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ciężko znaleźć, jak to w grupach na fb. Co innego na forum A poważnie: tam inspirująca była tylko kwota.
    Myślę że za 200 zł można kupić system do drzwi przesuwnych. Drzwi ze starej szafy już wymagają jej posiadania i chęci rozebrania A z pozostałych elementów można próbować wycinać jakieś maskownice itp. Tak czy inaczej - to robotka dla majsterkowicza a i efekt taki sobie. Myślę że stara zasłonka nie byłaby mniej atrakcyjna..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony